טירת כרמל – מובייל

צואת כלבים ממלאת את מדרכות חיפה | היכן האכיפה והפיקוח?

צואת כלבים (צילום: חי פה בשטח)

מדרכות חיפה מלאות בצואת כלבים שלא נאספת

לתושבים בשכונות רבות בחיפה נמאס להיתקל בצואת הכלבים המפוזרת בכמויות על המדרכות. כמעט בכל אזור ברחבי העיר, מוצבים שלטים עם כיתוב המורה על בעלי הכלבים לנקות את צרכי כלביהם ואף מצוין כי אלה שלא יעשו כן, ייקנסו בסכום של 750 ש"ח, אך נראה כי אין בכך להשפיע או להטריד את הנוגעים בדבר, שלא תמיד טורחים לאסוף את צואת כלביהם, או לחילופין, את אלה המשחררים את כלביהם לטייל לבדם ובכך מתנערים לחלוטין מאחריות.

תלונות רבות מתקבלות בנושא, הן במוקד 106 והן במערכת חי פה. בתמונות המצורפת כאן לדוגמה, ניתן לראות את צואת הכלבים על מדרכות רחוב טשרנחובסקי בעיר, מיום שישי האחרון (4/12/20) ומהיום (א' 6/12/20). בעירייה טוענים כי הגיעו וניקו את המקום, אך לפי התמונות הללו, ניתן לראות שהדבר לא נעשה.

צואת כלבים (צילום: חי פה בשטח)

מעיריית חיפה נמסר לחי פה תגובה:

עיריית חיפה משקיעה מאמצים רבים בניסיון למגר, ככל הניתן, את התופעה ומקיימת במסגרת זו אכיפה יום יומית ומבצעי אכיפה יזומים. פעילות האכיפה מתבצעת הן ע"י מפקחי אגף האכיפה העירוני והן ע"י מפקחי השירות הווטרינרי, אשר פועלים לאיסוף כלבים משוטטים. במקביל פועלת העירייה גם בחזית ההסברה, בין היתר באמצעות עשרות השלטים אליהם מתייחסת השאלה, שכן, ללא מודעות הציבור ונכונותו לשתף פעולה לא ניתן למגר את התופעה.
צואת כלבים (צילום: חי פה בשטח)

8 תגובות
 1. רפי רפול - חסון.חיפה אמר/ה

  אגף התברואה של עירית חיפה חייב לפעול מייד בנושא הזה אחת ולתמיד. שבוע טוב

 2. רחל אמר/ה

  אין אכיפה ואם כן אולי ברחובות "נבחרים" בלבד.

 3. בן יעקב רותי אמר/ה

  היום בסביבות 10:00 בבקר המדרכה באוסקר שינדלר מס. 7 ו-9 היתה מלאה בצואת כלבים על המדרכה.

 4. תמרה אמר/ה

  גם ברחוב ילג הרחוב מלא מוקשים של צואת כלבים
  כשיתקינו מצלמות ברחוב רק אז יהיה אפשרי לכנוס את פורעי החוק.
  אם לעיריה חסר כח אדם זה הפתרון

 5. יובל אמר/ה

  בולשיט. בשכונה שלי לא ראיתי פקח בעשרים וחמש השנים בהן אני מתגורר במקום. לעומת זאת, צואת כלבים יש לרב ובשפע. מעניין אם ישנה צואת כלבים על המדרכה ליד הבית של ראש העיר . כנראה שלא.

 6. הולכים עם הכלב אמר/ה

  ועם שקית ניילון ביד כדי להסוות את עצמם כשומרי חוק ואז שהכלב עושה את צרכיו מסתכלים ימינה ושמאלה לוודא שפקח לא בסביבה וממשיכים בלי להרים..זו השיטה של חלק מבעלי הכלבים.לא ברור למה העירייה לא "הולכת" על זה בפול גז,היא יכולה להכניס לקופה כל בוקר עשרות אלפי שקלים קנסות

 7. המלט אמר/ה

  אנשים אנוכיים ושקרנים
  כולם משחקים אותה אנשים טובים מאחורי מסך אבל ברחוב זורקים פסולת חופשי שהיא הרבה יותר מסוכנת לסביבה מקקי של כלבים

 8. אלכס אמר/ה

  הסברה וחינוך, בשלב הזה לא מספקים. העובדה, גם ברמת אלון השבילים והמדרכות מלאים במפגע של צואת כלבים. כדאי שהעיריה תיקח את זה לידיים תטפל ותאכוף את הנושא.

לא ניתן להגיב