ארנונה בחיפה | שוברי הארנונה נשלחו ומשלמי הוראת הקבע לא קיבלו את האפשרות להנחת המזומן

"מספיק עם השטויות, תורידו את הארנונה!" | שלט חוצות של העירייה (צילום: חי פה בשטח)

הבטיחו הנחת מזומן…

הארנונה בחיפה גבוהה במיוחד, כבר הובטחה לתושבים הקטנת הסכום, אך מסתבר שזה לא כ"כ פשוט…

הארנונה בחיפה ידועה כאחת הגבוהות בארץ, אם לא הגבוהה שבהן. עיריית חיפה, כמו כל שאר העיריות בארץ, כנוהל קבוע, מעבירה את שוברי הארנונה בחודש דצמבר של השנה הקודמת. בעת קבלת השובר, ניתנת לתושב האפשרות לבחור אם להשתמש בהוראת קבע, כשבכל שנה יוכל לבחור אם לחדשה (במקרה שהיתה לו) או לשלם בעזרת השובר, במזומן וליהנות מהנחת מזומן, אבל הוראת הקבע ירדה אוטומטית, לפני שניתנה ההזדמנות להשתמש בשובר הטבת המזומן…

שלט חוצות של העירייה - תחרות התמונה של חיפה • מישהו כתב: "מספיק עם שטויות, תורידו את הארנונה!" (צילום: חי פה בשטח)
שלט חוצות של העירייה – תחרות התמונה של חיפה • מישהו כתב: "מספיק עם שטויות, תורידו את הארנונה!" (צילום: חי פה בשטח)

שוברי ההטבה הגיעו אחרי שירדה הוראת הקבע:

השנה הגיעו השוברים לתיבות הדואר של התושבים בתחילת חודש פברואר 2021, עם הצעה להנחת מזומן, בשיעור 2% מהסכום, כאשר ההנחה תינתן בפועל, רק למי שישלם את הסכום עד לתאריך 7/2/21 (כאמור, במזומן).

(כהערת אגב נציין, כי לשובר הארנונה צורפה איגרת מפוארת ומושקעת, מאת ראש העיר – ד"ר עינת קליש רותם – בה היא מפנה אצבע מאשימה כלפי שר האוצר, כאחראי הבלעדי לכך שתושבי חיפה לא יזכו לקבל את ההוזלה שהובטחה להם מפיה, שוב ושוב, טרם בחירתה לראש העיר. הוזלה זו, לא רק שלא התבצעה, גם הקפאה של הגדלת הסכום שהכריזה עליה, לא התממשה. הארנונה של תושבי חיפה ממשיכה לתפוח, כהרגלה).

איגרת הארנונה שקיבלו תושבי חיפה (חי פה)

אבל התשלום של הוראות הקבע כבר בוצע ב-21 בינואר 2021…

לתושבים אשר ברשותם הוראת קבע, נפדה הסכום הדו-חודשי, עוד קודם להגעת השוברים (כאמור, השוברים עם ההנחה נשלחו באיחור ניכר, בחודש פברואר 2021, במקום בדצמבר 2020, כפי שהיה אמור להיעשות), כך שלמעשה, לא ניתנה בידי התושבים האפשרות לנצל את ההנחה, או בכלל לבחור אם יממשו אותה או לא, והם חויבו באופן אוטומטי, בסכום המלא.

שובר ארנונה עם ההנחה – הגיע לאחר ששולם הסכום המלא (חי פה)
שובר ארנונה עם הנחה - הגיע לאחר ששולם הסכום המלא (חי פה)
שובר ארנונה עם ההנחה – הגיע לאחר ששולם הסכום המלא (חי פה)

עכשיו מחכים לאפשרות תיקון וזיכוי:

תושבים אלה אשר תכננו לנצל את ההנחה המגיעה להם בזכות, מעוניינים כעת להזדכות על ההפרש. מדובר על כלל הציבור בחיפה, הכולל אנשים מבוגרים ואף קשישים, או כאלה המתקשים במילוי טפסים ושימוש באינטרנט (באתר העירייה).
באיזו דרך יזדכו אלה ששילמו יותר מהסכום הנדרש? האם אוכלוסיות שמתקשות במילוי טפסים באינטרנט או בפרוצדורות רשמיות, יוכלו לבצע זאת באופן נגיש ונוח, או שמא ימצאו עצמם במרדף אחר הכסף המגיע להם ויחוו סחבת מעיקה?
כיצד יעשו זאת? הפנינו את השאלה לעיריית חיפה.


תגובת עיריית חיפה:

עיריית חיפה פועלת כמו כל יתר הרשויות המקומיות: הוראות קבע כשמה כן היא – הוראת תשלום שאינה נפסקת עד לקבלת הודעה מפורשת מנותן ההוראה על הפסקת התשלום. במידה שנעשה תשלום כפול הרי שזה מוחזר לתושב או מקוזז מיתרת החוב..

אנחנו בחי פה, מבטיחים לעדכן…

 איגרת הארנונה שקיבלו תושבי חיפה (חי פה)
איגרת הארנונה שקיבלו תושבי חיפה (חי פה)
13 תגובות
 1. אסנת רמות אמר/ה

  ומה עם תושבים, שקבלו את ההודעה לתשלום ביום האחרון בינואר, בשעות אחה"צ, ולא הספיקו לשלם באותו יום, והתלוש עם ההנחה של 2% היה מוגבל לינואר בלבד, והתלוש לפברואר היה כבר עם הנחה של 1% בלבד?

 2. רפי רפול - חסון.חיפה אמר/ה

  בטוח , כי העיריה תגיע להסדר משביע רצון התושבים. ערב נעים

 3. הרצל אבולעפיה אמר/ה

  ההנחה על תשלום מזומן היא לעג לרש. התשלום שלנו השנה גדל בכ-6%!!! זאת מול ההבטחות של שקרליש להנחה. במקביל רמת השירותים בעיר רק הולכת ומדרדרת, הגינון מוזנח, מדרכות מתפרקות, אין שום מאמץ איתי לתת שירותים בזמן הקורונה – אכזבה גדולה מאד מאד שקרליש.

  יוחזר יהב לאלתר!!!

 4. יעל אמר/ה

  ארנונה בשמיים למרות שהבטיחה שכשתיבחר תהיה ירידה.תושבי חיפה כדאי שנתאחד וניקח את מה שמגיע לנו….אין סיבה שבערים אחרות ישלמו פחות ואצלנו יותר .

 5. מקס אמר/ה

  רפי רפול_חסון. חחהחהחה אתה משהו.

 6. קובי אמר/ה

  עיריה שנותנת מינימום שירות ומקסימום ארנונה תתביישו לכם ,בחיפה הכל ישן שנים לא סללו כביש הכל נרקב תשתיות ישנות אין גם בשכונות הכספומט של העיר בכרמל פרט לאיסוף אשפה שזה המינימום שאפשר לדרוש בעיר "השלישית בגודלה "בישראל שראש העיר מתנהגת כמו בעולם השלישי אין הצדקה לגבות ארנונה כל כך גבוהה הכי יקרה בארץ !!

 7. אמנון אמר/ה

  מה אתם מופתעים ? למה ציפיתם מהנהלת העיר הזו בראשות הגברת קאליש ? האם סו ההתנהלות הכושלת היחידה שלה ? הסיסמא "רק לא יונה יהב" עלתה לנו ביוקר. מקווה שבבחירות לממשלה נהיה חכמים יותר ולא נצביע על סמך סיסמאות ריקות מתוכן כגון " רק לא..".

 8. תמרה אמר/ה

  כוועד הבית אוספת חמש מעטפות ארנונה עם כתובות של אנשים לא מוכרים בבינין, כי הכתובות לא מעודכנות
  בדואר מסרבים לקבל את מעטפות הארנונה "תזריקי אותן" אומרים בדואר! חמש מעטפות בבינין של עשר משפחות של אנשים שלא קיימים

 9. תושב מודאג אמר/ה

  אין ספק המומיה קאליש היא אסון לעיר חיפה .בענין הארנונה מאפשרים בעיריה לשלם עם ההנחה השנתית..קאליש הבטיחה הרבה קיימה מעט מאוד והרסה הרבה

 10. אבי כהן אמר/ה

  התנהלות העיריה כמעט בכל התחומים, מבישה בלשון המעטה.

 11. שלמה יובל אמר/ה

  אם מדובר בתופעה המתייחסת לתושבים רבים, ראוי לבחון הגשת תביעה ייצוגית נגד עירית חיפה.
  יש כמה וכמה פרקליטים שיכולים לסייע בביצוע בדיקת הנושא והגשת תביעה אם תהא המלצה לעשות כך. ויפה שעה אחת קודם.

 12. ריטה אמר/ה

  הכול זבל מאז שניכנסה ראשת העיר לחיפה מוזנח שבור הרוס ועוד ועוד.ואיו עם מי לדבר.ממש ראש מאפיה ולא ראש עיריה לשרות תושביה.חבל ממש חבל חיפה חוזרת לשנות ה_50 וה 60 בזכותה

 13. שלמה אמר/ה

  בתאריך 3.1.2021 קבלתי דרישת תשלום ע"ס 27.45 ש"ח למרות ששילמתי מראש מיד לאחר קבלת שובר התשלום שהגיע באיחור.
  השובר ע"ס 27.45 שהגיע היה לתשלום עד 1.11.2021. פניתי למחלקת הגביה ונאמר לי ע"י הפקידה שענתה לי שמדובר בהצמדה אם התשלום שולם מראש מדוע עלי לשלם הפרשי הצמדה . כמו כן הגיבה שזה בסך הכל 27.45 ש"ח. דרישתי לקבל את האחראי עליה נענתה בשלילה. היא אמרה שתשלח לי כרטיסיה של התשלום?

לא ניתן להגיב