מחזור פסולת האריזות בחיפה מתרחב

עיריית חיפה מרחיבה בשיתוף עם תאגיד המחזור תמיר, את פרויקט המחזור בעיר מאות פחים כתומים נוספים נפרשים בימים אלה ברמות רמז, רמות גולדה, רוממה החדשה ורוממה הישנה

עיריית חיפה מרחיבה בימים אלה בשיתוף תאגיד המחזור “תמיר” את פרויקט מחזור האריזות בו החלה לפני כשלושה חודשים. בשלב הראשון נפרסו מאות פחים כתומים בשכונות במזרח העיר. התושבים שלקחו חלק פעיל בתהליך רשמו הישג יוצא דופן ולמעלה מ- 44 טון אריזות הועברו למחזור במקום להטמנה.

מחזור_אריזות_בחיפה_-_באנר_שהכינה_עיריית_חיפה.PNG
מחזור אריזות בחיפה – באנר שהכינה עיריית חיפה
לאור ההצלחה, החליטה העירייה להרחיב את הפרויקט ובימים אלה החלה חברת תמיר להציב את פחי המחזור הכתומים גם שכונות: רמות רמז, רמות גולדה, רוממה החדשה ורוממה הישנה ובסה”כ יכללו בשלב זה של הפרויקט כ – 13,000 בתי אב.

לצד פריסת הפחים, מבצעת העירייה בשיתוף תאגיד “תמיר” פעילות הסברה ירוקה בקרב תושבי השכונות המצטרפים לפרויקט. זאת, באמצעות חלוקת חומרי הסברה וסדנאות המתקיימות בבתי הספר והגנים בהם מודגשת חשיבות המחזור והפעולות אותם מתבקשים התושבים לבצע. הפעילויות נועדה לעורר את מודעות התושבים למחזור האריזות, ולהגדיל את כמות הפסולת הנאספת בפחים השונים.

הפח הכתום מוצב לצד הפח הירוק והוא מיועד לכלל האריזות הביתיות כמו: אריזות פלסטיק- אריזות מזון, אריזות של מוצרי טיפוח וניקיון, שקיות ניילון. אריזות מתכת- קופסאות שימורים, קופסאות תחליפי חלב וקרטוני משקה.

ברחבי חיפה ניתן למצוא כיום כ– 35 מרכזי מחזור שכונתיים אשר בכל אחד מהם קיימים כלי עצירה למחזור נייר, קרטונים, פלסטיק, פסולת אלקטרונית, טקסטיל וביגוד. בנוסף, ברחבי העיר מוצבים כ– 60 מכלים סגולים לאיסוף אריזות זכוכית כגון: בקבוקי שמן זית, בקבוקי בושם, צנצנות ריבה ודבש, צנצנות קפה, צנצנות של מחית לתינוקות ועוד.

ראש העיר יונה יהב: “שיתוף הפעולה המרשים של תושבי העיר המשתתפים בפרויקט מוכיח את מחויבותם לנושא חשוב זה. הפרדת האריזות תביא להפחתה משמעותית לא רק של כמות האשפה המוטמנת בקרקע אלא גם של כמות המשאיות הנעות בכבישי העיר וזיהום האוויר הנגרם על ידן. ראש העיר ציין כי מספר השכונות המשתתפות בפרויקט יוגדל בהדרגה מתוך כוונה לכלול בו בסופו של דבר את כל שכונות העיר.

מנכ”ל תאגיד המחזור תמיר, קובי דר ברך על הרחבת פעילות המחזור בחיפה ואמר: “קרוב למיליון וחצי ישראלים חשופים לפחים הכתומים ולוקחים חלק במהפכה הסביבתית העולמית. אני תקווה כי שיתוף הפעולה בקרב התושבים רק יגדל, ושביחד ניצור סביבה ירוקה, בריאה וטובה יותר. ”

תאגיד המחזור תמיר פועל ליישום “חוק האריזות” ותכליתו עמידה ביעדי מחזור אריזות הקבועים בחוק. תמיר הוקם ע”י היצרנים והיבואנים והוא פועל מול הרשויות המקומיות הן לצורך איסוף האריזות, הבאתן למחזור ומניעת הטמנת פסולת מזיקה לסביבה, והן בהסברה ובחינוך למחזור ולשמירה על איכות הסביבה.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.