אירועי נעילת חגיגות המימונה בחיפה יתקיימו השנה באודיטוריום

אירועי נעילת חגיגות המימונה יתקיימו השנה באודיטוריום

אירועי הנעילה הארצית של חגיגות המימונה בחיפה, יתקיימו ביוזמת הפדרציה העולמית של יהדות מרוקו בחיפה בראשות יעקב בזק בשיתוף אגף התרבות של עיריית חיפה והמכון הצרפתי ,ביום ראשון 12 לאפריל 2015 , החל מהשעה 19:00, בסימן ” צדק צדק תרדוף “.
האירועים יחלו בגן בית הכט, החל משעה 19:00 ויימשכו עד השעה 20:30 , שעת התחלת החלק האמנותי באודיטוריום חיפה הסמוך לגן.
קבלת פנים חגיגית תתקיים בגן בית הכט, ותכלול בין היתר את האוהל מסורתי, בשטח הגן, מקושט על פי המסורת ובו יוצגו כלים וחפצים ססגוניים ממרוקו, שטיחים וישיבה כמנהג המימונה. במהלך קבלת הפנים, האירועים ילוו במנגינות ונעימות שינוגנו ע”י הרכב נגנים וזמרים בהתאם למסורת שהייתה מקובלת עוד במרוקו.
ברחבת גן הכט, יוצבו שולחנות עליהם יוגשו התקרובות המסורתיות לחג ובכלל זה, מגון רחב של עוגיות מרוקניות, פיצוחים , מופלטה עם חמאה ודבש תה עם נענעועוד.
העירייה והנהלת הפדרציה בחיפה מצפים במהלך יום חג המימונה, לבואם של אלפי אורחים שיקיימו פיקניקים ביערות הכרמל, בחופי הרחצה, באתר המסורתי ליד מערת אליהו, איליו מגיעים אורחים כדי להתפלל. הנהלת הפדרציה בחיפה, עיריית חיפה והמכון הצרפתי, מברכים את החוגגים בברכה המקובלת “תרבחו ותסעדו” ומאחלים חג שמח חג המבטא את המינהג והמסורת של יהדות מרוקו ונחוג בחיפה ברוח האחדות והקיום יחד בין כל חלקי האוכלוסייה המתגוררים בחיפה.

1-ZR3_1826.JPG1-ZR3_1892.JPG1-ZR3_1901.JPG

 

הגיבו כאן לכתבה