הבת שלך בהריון – לא את!

unsplash

מזל טוב! הבת שלך מודיעה לך שבשעה טובה היא בהריון בפעם הראשונה. את כמובן כבר מאושרת ומחכה לנכד או לנכדה שיגיעו בקרוב. את כמובן רוצה גם להיות שם בשביל הבת שלך בכל רגע ובכל שנייה, ללוות אותה בתהליך, ולתרום מהניסיון והידע שצברת במשך השנים. עם זאת, לפעמים הרצון לעזור או להתערב יותר מידי בחיי בתך עלול להיגמר בעוגמת נפש כפולה היא תכעס עלייך, ואת תיעלבי. אז איך אפשר להיות אמא מעורבת בחיי הבת שלך שצריכה אותך, אבל לא להגזים? הנה כמה דברים שכדאי לזכור.

איזה טיפים אפשר להציע?

עבור הבת שלך זה הריון ראשון. את מרגישה כבר בעלת ניסיון – את יודעת מה זה להיות בהריון, מה זה לגדל ילדים, ומכירה את החששות והקשיים. את רוצה לתת כמה טיפים שיעזרו לה, אבל כדאי לזכור שיש תחומים שעדיף לא להיכנס אליהם. יש לך כמה רעיונות של שמות לבנות או לבנים?

אפשר כמובן להציע בנימוס (ולא להיעלב אם הבת שלך לא מתלהבת). ראית מוצר נחמד שיכול לסייע לאישה בהריון? אפשר להציע. אבל למשל, אם יש לך טיפים על קיום יחסי מין בזמן ההיריון, עדיף לא להידחף ולהתנדב להציע לבת שלך עצות בנושא שכנראה רק יביכו אותה (כמובן שאם היא פונה אלייך – זה משהו אחר).

כדאי גם לסמוך על הבת שלך שכבר בדקה את הנושאים השונים, ואחרי הכול, עם כמה שקל לשכוח – היא כבר לא ילדה, ויש דברים שגם היא כבר יודעת.

unsplash

האם כדאי ללוות אותה בבדיקות?

אפשר להבין את הצורך האמיתי שלך להיות בכל רגע עם הבת שלך וללוות אותה לכל בדיקה רפואית. אבל האם זה מה שהבת שלך רוצה? יכול להיות שהיא מעדיפה ללכת עם בן הזוג, עם חברה טובה או אפילו לבד. כל אחת הרי חווה את ההיריון שלה אחרת לגמרי. ברור שיתכן שהבת שלך תשמח שתצטרפי, אבל מאידך חשוב להבין שאם היא לא ששה לכך שתהיי איתה בבדיקה זה לא בגלל שהיא לא אוהבת אותך חלילה, אלא מכיוון שזו קודם כל החוויה שלה, וחשוב שהיא תרגיש הכי נינוחה שאפשר בסיטואציה הזו. אפשר להציע כמובן פעם אחת, בנימוס, ואם התשובה שלילית, לשחרר ולהמשיך הלאה.

היא תרצה ליווי בחדר הלידה?

הרבה מאד אימהות נעלבות כשהבנות שלהן מודיעות להן שלקראת הלידה הצפויה, הן מעדיפות שהן לא יהיו איתן בזמן הלידה. הרי הלידה היא חוויה נשית ואימהית כל כך, ואתן רוצות להיות שם, ואין סיכוי שבן הזוג ידע לעזור לה באמת ברגעי המשבר. האמנם? כדאי לזכור שכאמור, זו לא את שבהריון. הבת שלך ובן זוגה עומדים להיות הורים, וזו האחריות שלהם לגדל את התינוק מהרגע הראשון. סמכי על החתן שלך שגם הוא יודע מה לעשות, ושאם הם יצטרכו – הם כמובן יבקשו שתהיי איתם בזמן הלידה. גם כאן אפשר ורצוי כמובן להציע בעדינות, ולהיות מוכנה לקבל גם תשובה שלילית.

ומה עם לעבור לגור יחד איתה?

יש משפחות שבהן נהוג שאחרי הלידה, האמא הטרייה עוברת לגור עם ההורים שלה והם מסייעים לה ולתינוק בכל מה שצריך. ההיגיון בכך ברור – האם הצעירה מותשת, וזקוקה לכל סיוע שרק אפשר עם התינוק. לכן, אפשר בהחלט להציע שאת תעברי לגור בבית בתך כמה ימים אחרי הלידה או אפילו כמה ימים לפני. עם זאת, יש זוגות שמעדיפים דווקא להיות לבדם, ולא מרגישים שהם זקוקים לעזרה. חשוב להציע ולהיות מוכנה לכל תשובה, ואגב גם לזרום עם שינויים – אולי הם ירצו בהתחלה שתבואי ואז יבקשו שתעזבי,  או ההיפך – יגידו לך שאין צורך אבל אחרי יומיים יתחננו שתבואי. צריך לגלות גמישות ולזכור – עבורם זו חוויה חדשה לגמרי. שיהיה במזל טוב!

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

2 תגובות
  1. רפי רפול - חסון.חיפה אמר/ה

    סיפור מעניין. מזל טוב.

  2. ורדינה מארגנטינה אמר/ה

    זה לא סיפור מר רפי רפול

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.