צומחות יחד | חה”כ מיקי חיימוביץ’ מקריאה את עדותה של כלנית • נשים שיצאו ממעגל האלימות | צפו

חה"כ מיקי חיימוביץ' | עדות אישה שיצאה ממעגל האלימות (ויצו חיפה)

עדות רביעית מתוך 7 • נשים חיפאיות שיצאו ממעגל האלימות

ויצו חיפה

אני כלנית, אמא לשלושה ילדים. יצאתי למקלט ונולדתי מחדש התחלתי בבניית חיים עצמאיים לפני 7 שנים. זה היה לאחר שהבן שלי הבכור ניסה להתאבד על ידי קפיצה מהחלון מקומה שנייה, באחד מאירועי האלימות שבו אבא שלו הרביץ לי.
נישאתי כשהייתי בת 19, לא מבחירה. 17 שנה חייתי תחת אלימות קשה ומסוכנת. מהרגע שיצאתי למקלט לא חזרתי למקום בו גרתי. השארתי מאחור את אמא שלי שאיתה לא יכולתי להיות בקשר שנים. עם הזמן הקשר התחדש  עד שלפני שנה היא נפטרה.
היום אני מרגישה שהשארתי מאחור את הסביבה המורעלת הפחד, את האלימות ואת הסבל.  לא מקובל בחברה ממנה אני באה שאישה תחייה ללא גבר וזה דבר שמשאיר תחושת סיכון שמרחפת מעל, כל הזמן.
אני מתמודדת עם הפחדים הכי גדולים שלי, שמי מהם ייפול אל החיים האלימים ומלאי הסכנות, מהם אני הגעתי. האתגרים המרכזיים שאני מתמודדת איתם היום הם: פרנסת הבית ואחזקתו  וגידול הילדים. שלושת הילדים שלי נמצאים בשלבים שונים של גיל ההתבגרות‚ כאשר אחד מהם מסרב לקבל גבולות.  
לאחרונה אני רואה שהתנהגויות של אחד מבניי מזכירה לי את התנהגות אביו, העבריין והאלים, ואני פועלת בכל החזיתות לסייע לו להיחלץ מהמצוקה הרגשית בה הוא נמצא. כל שאיפותיי הן שילדי יגדלו לחיים טובים‚ מאושרים ויצליחו בחייהם.   
הוצאתי את ילדיי מהבית האלים, והצלתי את עתידם. היום אני שואבת כוחות מהילדים שלי. אני רואה את הדרך שהם עושים ואני יודעת שבזה אני מתחזקת יום יום, מכך שאני לומדת, עובדת לפרנסתי, מתנדבת,  ומכך שיש לי חיים חברתיים שאיש לא מגביל וזוגיות שהיא מבחירה.
היום אני יכולה להעניק כוחות לאנשים שסביבי. גיליתי על עצמי שאני מאד חזקה ושאני אמיצה. הגעתי למקלט אדם מכונס וסגור ומאז, ועד היום אני מתחזקת  ומתפתחת. 
זכותך לחיות חיים בטוחים. המסר שלי לכל אישה שנמצאת בזוגיות אלימה הוא שלא תחכה שיקרה הגרוע מכל. קבלי החלטה מתוך הכרה ובחירה.  

הגיבו כאן לכתבה

תגובה
  1. יעקב אמר/ה

    היא שכחה לספר שהיא , ולא מי שהוא אחר,זאת שבחרה באיש לא ראוי כשותף לחיים.
    ואנחנו , האזרחים, משלמים על הנזקים של הבעל הלא ראוי.

הגיבו כאן לכתבה