צומחות יחד | עדותה של לילך • נשים יוצאות ממעגל האלימות

עדות שלישית מתוך 7 • נשים חיפאיות שיצאו ממעגל האלימות

אני אמא ל-3 ילדים. התחלתי את חיי העצמאיים לפני כשנה. לא ידעתי שיש מקום שיכול לעזור לי, לא היה לי אף אחד, יצאתי לכביש  כי לא ידעתי לאן ללכת לקח לי המון זמן להחליט לעזוב את הבית למקלט. ניסיתי שהמשפחה תעזור לי אבל אצלנו האישה צריכה לסבול. עברתי הרבה במשך 6 שנים, את כל סוגי האלימות הגרוש שלי עשה לי.. למרות זאת, החלטתי שיש סוף לכל דבר. החיים שעברתי איתו היו סיוט, קשה לי אפילו להיזכר בהם. 

הייתי שנה בלי הילדים שלי ולא היה לי טעם לחיים. היום אני לבד עם הילדים שלי בבית. זה הניצחון שלי אבל גם האתגר שלי. עכשיו אחרי שנה הם חזרו אליי ואני מנסה בכל מחיר לשמור עליהם ולגדל אותם. אני עושה הכל בגלל הילדים שלי. אני מודעת לכך שקשה לאישה להיות עצמאית, אבל זה יותר טוב מחיי האלימות והחרם שעברתי.  זו הייתה ההחלטה שלי לעזוב את הבית ולהיות עצמאית, עם חירות, עם חיים משלי… אני צריכה להמשיך להיות חזקה בלי להתייאש. 

ממשבר צומחים ומטעויות לומדים מה שמפריע לי אני מתרחקת ממנו. אני חושבת תמיד חיובי. היום הבנתי שאם אני מטפלת בעצמי אז זה עוזר גם לילדים שלי, ואם אני לא מרגישה טוב זה גם עובר לילדים. היום אני אוהבת את עצמי ואני מעבירה את זה לילדים שלי. 
גיליתי על עצמי שאני אישה חזקה, אופטימית, חיובית, מיוחדת ויפה. כמו כן, גיליתי שהחיוך שלי עוזר בכך שהאנשים ייחשבו שאני לא סתם בן אדם.

אני רוצה להגיד לכל אישה נפגעת אלימות אל תתני לאף אחד לכבות את החיוך שלך לא לפחד, לא להיות חלשה ולא לתת לאף בן אדם לפגוע בך. ברגע שאת מרגישה מאוימת וחלשה, תקומי ותגני על עצמך. מגיע לך לחיות את החיים שלך בכבוד ושקט. אל תתני לאף בן אדם להרוס אותך או לעשות אותך חסרת משמעות. מגיע לך לחיות בכבוד ואהבה. אל תוותרי על עצמך ועל זכויותייך, תקומי ותגני על עצמך. דיי עם האלימות ודיי לאי-הצדק. 

“צומחות יחד”

תוכנית‭ ‬צומחות‭ ‬יחד‭ ‬של‭ ‬ויצו, הוקמה‭ ‬לפני כ- 3 שנים‭ ‬וצמחה‭ ‬מתוך‭ ‬היכרות‭ ‬עמוקה‭ ‬עם‭ ‬האתגרים‭ ‬המורכבים‭ ‬איתן‭ ‬מתמודדות‭ ‬נשים‭ ‬היוצאות‭ ‬לחיים‭ ‬עצמאיים‭ ‬עם‭ ‬ילדיהן‭ ‬לאחר‭ ‬שהות‭ ‬במקלט, נשים‭ ‬שנפרדו‭ ‬מבן‭ ‬זוג‭ ‬אלים‭ ‬ונמצאות‭ ‬גם‭ ‬הן‭ ‬בתהליך‭ ‬של‭ ‬בניית‭ ‬חיים‭ ‬עצמאיים‭ ‬ובטוחים‭.‬

ייחודיות‭ ‬התוכנית‭ ‬הינה‭ ‬במעטפת‭ ‬התמיכה‭ ‬החברתית‭ ‬שהיא‭ ‬נותנת‭ ‬לאותן‭ ‬נשים ולילדיהן‭ ‬כמענה‭ ‬לתחושת‭ ‬הבדידות‭ ‬הקשה‭ ‬וההבנה‭ ‬שהן‭ ‬זקוקות‭ ‬לעורף‭ ‬משפחתי‭.‬

קשה‭ ‬מאוד‭ ‬לצאת‭ ‬לבד‭ ‬ממעגל‭ ‬האלימות, ותמיכה‭ ‬הינה‭ ‬הכרחית‭ ‬על‭ ‬מנת‭ ‬ללמוד‭ ‬‮”‬ללכת‭ ‬מחדש‮”‬‭.‬

אני מזמינה אותך להצטרף עם ילדייך לפעילות משותפת, מעשירה, משפחתית ותומכת, בה תוכלי להנות מהכוונה, ליווי והדרכה לצד פיתוח מיומנויות לבניית חיים עצמאיים בעיר חיפה.

הגיבו כאן לכתבה