נוסע כבן 65 איבד ברכבת מסמכים מצילי חיים, צוות הרכבת איתר והחזיר לבעליו

מאיר אברג'יל מנהל המשמרת בחיפה מרכז השמונה (מימין) ופקח הרכבת מתן וישינסקי (משמאל) מחזירים לנוסע אורן (באמצע) את הארנק ובו דברי הערך (צילום: רכבת ישראל)

מנהל המשמרת והפקח יצאו למבצע חיפושים

נוסע כבן 65 שכח ברכבת ארנק ובו תעודת קוצב הלב המכילה מידע רפואי חיוני, מאות שקלים, תעודות מזהות, כרטיסי אשראי, וצ’קים חתומים. מנהל המשמרת בתחנת חיפה מרכז השמונה ופקח הרכבת יצאו למבצע חיפושים והשיבו את האבדה.

המקרה שיישאר בזיכרונם

צוותי רכבת ישראל מורגלים באיתור אבדות והחזרתן לבעליהן, אך המקרה שאירע ביום רביעי האחרון (11/11/20) ברכבת בין תל אביב לחיפה יישאר בזיכרונם עוד זמן רב.

סמוך לשעה 14:00, התכונן מנהל המשמרת בתחנת חיפה מרכז השמונה, מאיר אברג’יל, לקבל את נוסעי הרכבת שעצרה בתחנה בדרכה מתל אביב לנהריה.

נוסע מבוהל

מספר שניות לאחר שהמשיכה הרכבת בנסיעתה צפונה, הגיע אל אברג’יל אורן, נוסע מבוהל כבן 65 אשר הזדהה כמטופל ומושתל קוצב לב, וסיפר לו שירד זה עתה מהרכבת ואיבד בה את הארנק שלו ובו תעודת קוצב הלב שלו המכילה מידע רפואי חיוני להצלת חיים, לצד פנקס צ’קים חתומים, כסף מזומן רב, כרטיסי אשראי, ודברי ערך נוספים.  
 
אברג’יל פעל במהירות, דאג להרגיע את הנוסע, להושיבו במשרד התחנה ולהגיש לו מים, ובמקביל עלה בתדר הרכבתי מול פקח הרכבת המדוברת.
הפקח, מתן וישינסקי, קיבל את הקריאה, ומיד החל בסריקות בקרונות הרכבת אחר הציוד החיוני ויקר הערך.

דקות מורטות עצבים

כעבור מספר דקות מורטות עצבים, זיהה הפקח את האבדה באחד הקרונות, ומיד דיווח שמצא את האבדה, ושמר אותה בחזקתו עד לחזרתו לתחנת חיפה מרכז השמונה, שם מסר לנוסע את האבדה.

מאיר אברג’יל, מנהל המשמרת בתחנת חיפה מרכז השמונה:

אין שמחה גדולה יותר מהשבת אבדה, וכאשר מדובר על אבדה שיכולה להציל חיים, השמחה כפולה. מיד כשהבנתי שלנוסע קוצב לב שעלול להעיד על בעיה בריאותית, דאגתי להרגיעו ולוודא כי הוא תחת השגחה. אני קורא לכל נוסעי הרכבת, במידה שאיבדתם דבר מה, אל תתייאשו ופנו באופן מידי לצוותי הרכבת או למוקד השירות הטלפוני, ואנו נעשה כל שביכולתנו כדי להשיב את האבדה.
מאיר אברג'יל מנהל המשמרת בחיפה מרכז השמונה (מימין) ופקח הרכבת מתן וישינסקי (משמאל) מחזירים לנוסע אורן (באמצע) את הארנק ובו דברי הערך (צילום: רכבת ישראל)
מאיר אברג’יל מנהל המשמרת בחיפה מרכז השמונה (מימין) ופקח הרכבת מתן וישינסקי (משמאל) מחזירים לנוסע אורן (באמצע) את הארנק ובו דברי הערך (צילום: רכבת ישראל)

מספר אורן הנוסע:

חזרתי מנסיעת עבודה בתל אביב לעיר מגוריי חיפה, כאשר ירדתי מהרכבת בתחנת חיפה מרכז רציתי לקנות לעצמי בקבוק שתיה, וכך גיליתי שהציוד שלי נשכח ברכבת. נבהלתי מאוד ומיד ניגשתי למנהל המשמרת שדאג להרגיע אותי ועשה מאמץ גדול להשיב לי את האבדה. אני מודה מאוד לצוותי הרכבת על הסיוע. הכרטיס של קוצב הלב שלי מכיל מידע רפואי חיוני, אינני יודע מה הייתי עושה בלעדיו.

“לא מוותר עד שאאתר את האבדה”

פקח הרכבת מתן וישינסקי:

אני עובד כפקח קרוב לחמש שנים, והשבתי כבר אבדות רבות של נוסעים, ברגע שהבנתי שמדובר על ציוד רפואי חיוני, כסף וצ’קים פתוחים, החלטתי שאני לא מוותר וממשיך לחפש עד שאאתר את האבדה. אני מאמין שמעשים טובים תמיד חוזרים לאדם שהיטיב עם חבריו, ואני שמח שהצלחתי לעזור לנוסע.

הגיבו כאן לכתבה

תגובה
  1. רפי רפול - חסון.חיפה אמר/ה

    זהו דבר חיוני.

הגיבו כאן לכתבה