מתנה לקהל ממוזיאון טיקוטין לאומנות יפנית בחיפה • חוגגים 60 למוזיאון טיקוטין

"דלעת צהובה" של האומנית יאיוי קוסאמה (צילום: מוזיאון טיקוטין)

לכבוד ציון 60 שנה למוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית יעניק המוזיאון שי למבקריו: גלויות של עבודות אמנות שהוצגו במוזיאון לאורך השנים

גלויות של עבודות אמנות מכל התערוכות שהוצגו במוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית לאורך 60 שנות קיומו, יחולקו כמתנה לקהל שיפקוד את המוזיאון בחודשים הקרובים. הגלויות שיוצעו לקהל הרחב הן דרך יצירתית של המוזיאון להודות למבקרים הרבים שפוקדים את המוזיאון לאורך כל שנות קיומו.

הגלויות – משנים רבות של תערוכות מגוונות ועשירות – יוצבו במוזיאון ולצדן מעטפות ממותגות והקהל מוזמן פשוט לקחת גלויות מיוחדות אלו, ללא תשלום, כמזכרת ממוזיאון טיקוטין. 

"דלעת צהובה" של האומנית יאיוי קוסאמה (צילום: מוזיאון טיקוטין)
"דלעת צהובה" של האומנית יאיוי קוסאמה (צילום: מוזיאון טיקוטין)

"דלעת צהובה"

כך למשל, ניתן יהיה למצוא גלויה של עבודתה של האמנית החשובה יאיוי קוסאמה, שתרמה את עבודתה "דלעת צהובה" למוזיאון בשנת 1994 והוצגה בתערוכת ההדפס היפני העכשווי "חלל".  קוסאמה נחשבת לאחת מגדולי אמני הפופ ארט היפניים , וסימן ההיכר שלה הוא נקודות פולקה אותן היא מציירת באובססיביות על בדים גדולים או בונה מהם מיצבי ענק.  

גלויה נוספת שייכת לאמן קאטסושיקה הוקוסאי, זהו הדפס עץ צבעוני המתאר את אחד מסיפורי הרוחות היפניים הידועים . ההדפס של הוקוסאי הוצג בתערוכה "כל השדים ורוחות" שהוצגה במוזיאון  בשנת 1999.

יצירתו של קאטסושיקה הוקוסאי (צילום: מוזיאון טיקוטין)
יצירתו של קאטסושיקה הוקוסאי (צילום: מוזיאון טיקוטין)

היחיד במזרח התיכון

מוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית הוקם בשנת 1960, ומציין השנה 60 שנות פעילות. מוזיאון טיקוטין, המוזיאון היחיד לאמנות יפנית בכל המזרח התיכון מחזיק באוסף גדול של חפצי אמנות ואומנות יפניים: חרבות, קרמיקה, טקסטיל מסורתי ויצירות אמנות. ומציג תערוכות אמנות יפנית מסורתית ועכשווית. במהלך שנות קיומו הפך המוזיאון למרכז להפצת תרבות יפן, להבנת תרבות ייחודית זו ולידידות בין שני העמים. 

חיזוק הקשרים עם יפן

בשנת 2000 זכה המוזיאון בפרס המיוחד של קרן יפן, המוענק מדי שנה למוסדות התורמים תרומה משמעותית לחילופי תרבות עם יפן. בשנת 2003 דורג מוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית במקום השני אחרי מוזיאון ישראל, על ידי ועדת האיכות של משרד החינוך והתרבות בשל איכות התערוכות והאוספים שבו. בשנת 2009, הוענק למוזיאון אות שר החוץ היפני על התערוכות המתקיימות בו ועל תרומתו לחיזוק הקשרים בין ישראל ליפן.

מוזיאון טיקוטין לאומנות יפנית:
שדרות הנשיא 89 חיפה

3 תגובות
  1. רפי רפול - חסון.חיפה אמר/ה

    מתנה יפה.אגב , השבוע נשיא המדינה מארח אותכם במשכנו בירושלים כל הכבוד ויישר כוח.מזל טוב .ברכות חמות גם ממני אישית..

  2. רפי רפול - חסון.חיפה אמר/ה

    מזל טוב לכבוד 60 שנה למוזיאון טיקוטין לאמנויות בחיפה.

  3. דוד בר און אמר/ה

    אכן, מוזיאון טיקוטין הוא מוסד יחודי, מוקד חשוב להפצת התרבות בחיפה. אולם, כמנוי של המוזיאון, אני תמהה מדוע הנהלתו לא מצאה לנכון להפחית את דמי המנוי בזמן מגפת הקורונה למרות שהוצאותיו פחתו מאוד עקב קיום ההרצאות בזום במקום באופן פיזי.

לא ניתן להגיב