מענק הנכים | חוק מענק הנכים אושר בכנסת

השר ישראל כץ (צילום - ירון כרמי)

שר האוצר ישראל כ”ץ: “המענקים צפויים להגיע לחשבונות הנכים עוד החודש”

הכנסת אישרה בקריאה שניה ושלישית, את חוק מענק הנכים, הכולל מענק שישולם לכל נכה בשתי פעימות – בחודשים אוקטובר ודצמבר 2020.
כפי שהבטיח שר האוצר, ישראל כ”ץ, כולל החוק גם מענק ייעודי לילדים בעלי אחוזי נכות של 50 ו-100 אחוז. עלות המהלך כמיליארד שקל.

לסייע לאוכלוסיית הנכים

גובה המענק משתנה בהתאם לסוג הקצבה, אחוז הנכות ומספר חודשי הזכאות לקצבה במהלך שנת 2020. כך לדוגמה, זכאי קצבת נכות כללית לאורך כל שנת 2020, בעל 100% נכות יזכה למענק בגובה 2,280 שקל.
כמו כן, במסגרת החוק, יזכו כ-67 אלף ילדים נכים בשיעור של 50 ו-100 אחוזים למענק שנתי חד פעמי בגובה של 1,000 שקל.

במסגרת התיקון לחוק הביטוח הלאומי בשנת 2018, נקבע מתווה להעלאת קצבאות הנכות שאמור היה להגיע לסיומו עד שנת 2021. לאור העובדה שטרם אושר תקציב מדינה, ובמטרה לסייע לאוכלוסיית הנכים בימים אלה, נקבע המענק כתחליף חד פעמי, עד לתום הסדרת הפעימה השנייה כפי שנקבעה במסגרת התיקון לחוק הביטוח הלאומי בשנת 2018.

שר האוצר ישראל כץ (צילום: ירון כרמי)
שר האוצר ישראל כץ (צילום: ירון כרמי)

ישראל כ”ץ, שר האוצר:

היום עשינו היסטוריה. חוק הסיוע לנכים בגובה מיליארד שקלים עבר כעת בכנסת בקריאה שנייה ושלישית. מבחינתי זה מימוש התחייבות אישית שנטלתי, לסייע לנכים ולהיות נציגם בדרג הבכיר של מקבלי ההחלטות. אני גאה ושמח על כך שקיימתי את ההתחייבויות. אמשיך לחבק את הציבור הנהדר הזה ולסייע להם לאורך כל הדרך.
הגיבו כאן לכתבה

16 תגובות
 1. ניסים טרגנו אמר/ה

  ןכל הכבוד לשר…🥀

 2. רפי רפול - חסון.חיפה אמר/ה

  יישר כוח לשר ישראל כ”ץ.

 3. רפי רפול - חסון.חיפה אמר/ה

  כל הכבוד לשר האוצר מר כץ.

 4. mf אמר/ה

  ששר האוצר יתבקש לו עושה הפליה. בין הנכיים למה נכה עבודה כלבים לא מגיע להם מענק.אדוני נכה זה נכה.בן אדם .תתבישו לכם

 5. דוד אמר/ה

  מזל שיש את שר האוצר תמיד אמר שיעזור לנכים בו היחידי. כי עת שענד במילה

 6. אייל אמר/ה

  מקוה לראות את הליכוד בראשות העיר עם מועמד חזק שישליט פה סדר באנרכיה.
  רחוב אום כלתום וסגנית ראש עיר שמכפישה את צה”ל ומהללת מחבלים מרצחים לאן הגענו

 7. זויה טל אמר/ה

  בושה למה נכי עבודה הם לא נכים אנחנו לא בחרנו להיות נכים אנחנו ממשיכים לעבוד אפילו שקשה לנו ולא להיות נטל

  1. אסף אמר/ה

   שיבוטל חוק ועדת לרון!

 8. יהודה מועלם אמר/ה

  כן יפה לכץ אבל אני רוצה שהקצבה תעלה למשכורת מכובדת מברך על כך שנכים צרכים לחיות בכבוד

 9. סעדיה אמר/ה

  אני שמח סוף סוף על החלטת השר לסייע לנו בדבר המענקים אך הדרך עדיין ארוכה ואנו נידרוש את העלעת הקיצבה לגובה שכר המינימום ! מבחינתי האישית אין לי צורך לצאת לעבוד ולהוסיף על גבי שכר המינימום ולו שקל אחד יותר מבחינתי שחק לרון התבטל ובלבד שאנו נחיה בכבוד !

 10. אוסאמה אסדי אמר/ה

  למרות שזאת חרטה ברטה , אבל בימים הקשיים , שהמדינה עוברת בהם עוזרים , לצערי הרב למרות שלזאות לא הייתה הכוונה. זאת מין כדור אקמול , כי הובטח שמעמד הנכים יגיע עד השכר המינימום . יש הרבה שאלות מרחפות מעל ההסכם הזה , למשל : בחודש נובמבר נראה את העלאת הפעימה תהיה מעודכנת בתקציב ? . הממשלה הזאת למדה אותנו לשון עם החלטה ולהתעורר עם החלטה אחרת , לצערי אני לא תולה תקווה עד שאראה הכסף בחשבון .

 11. זהבה זלדה חיימוביץ מטלס אמר/ה

  התגובה שלי לתוספת למענק הנכים אחרי שנים רבות שלא הגדלת הקצבה בהתאם לעלויות בשוק עצרתם את הסכם הפעימות בגלל כביכול שאין תקציב. החרדים לא עכבו להם מאומה בנסיבות אלו. הם מקבלים הכל מהיום למחר במהירות הבזק. ומה עם הקשישים החלטתם לנקות אותם מהשטח וזאת ע”פ הקצבה ברמת אפס שהם מקבלים. כן הייתה להם לפני למעלה משנה תוספת לחצי ככר לחם 6 ש”ח ומאז דממה למרות שהבטחתם לתקן את היריקה שירקתם בפניהם. כיום לא מזכירים אותם ואת קיומם בעוני וברעב. מחכים שנמות זאת המסקנה. אין להסיק מסקנה אחת מהנעשה בשטח. לכם תהיה פנסיה מכובדת וממש לא תרעבו ללחם. פנסי זה חסכון שרכשנו במקום העבודה מכספנו שלנו שלמנו אותה דרך המשכורת ולא מכספי המדינה שכביכול קבלנו.. אונשרכשנו פנסי באופן עצמאי ורק על חשבוננו ולא על חשבון כספי המדינה.. אז אין לכם אפשרות להתייחס לפנסי בתשלומי קצבת הזקנה שבושב וביזיון להצג את גובהה. הבנו שאתם מחכים להפטר מהקשישים, שימותו כבר, אין שום תועלת מהם. כיום מיותרים ועולים כסף למדינה. זו המסקנה בכל מקרה.

  1. מרים אמר/ה

   לדעתי קצבת הנכות וגם ביטוח לאומי צריך להיות מדורג נכה או פנסיונר שיש לו פנסיה מעל 10000 אלפים שקלים בחודש לא צריך העלאה אוטומטית אלא מדורגת ומי שהפנסיה שלו מתחת לשכר המינימום צריך להעלות לו את הקצבה לפחות עד לשכר מינימום. אני לא מבינה את האמון של כל השרים שיושבים ומנהלים את התקציב

 12. اغباريه محمد אמר/ה

  כל הכבוד לראש הממשלה ולכלל השרים שמסתקלים במלו עינים והלב לאוכלסייה החלשה ושונותנת להם להרגיש שיש להם אמא ואבא וחשוב מהכל נותנים להם גב חזק ויש לאן לפנות אני כ ערבייה אומרת לכל עם ישראל שיהיו בריאים ושלימים, תודה רבה רבה

 13. ירון יצהר ששמח כי לא מדובר בבנינו תודה לאל אמר/ה

  בתור מוגבל שאין לאל ידו להתעדכן כראוי אודות מענקים, פעימות ,זכויות וכד’ אודה במידה ותיאותו לבוא לקראתי כהלכה וחסד, זאת למען ויעלה בידי מעט רגעי שמחי אשר הדירו רגלם משגרת יומי שסר טעם החיים הימנה

 14. סלבאנה חטיב אמר/ה

  רוצה לברר מתי יתנו מענק קורונה לנכים המצב שלי על הפנים אני אישה שמנסה לשרוד בעולם כמו כולם אני חולת אפילפסיה

הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

 1. להגיב לכתבה
 2. לדף הבית של חי פה
 3. למדור חדשות חיפה
 4. סגור והמשך בכתבה זו