למה כל עסק צריך סליקה כיום?

סליקה(צילום:depositphotos)
סליקה(צילום:depositphotos)

בשנים האחרונות אנו רואים עסקים רבים בין אם זה בחנויות רגילות או חנויות באונליין משתמשים בגביית אשראי. מדובר על אחת השיטות הפופולאריות והנפוצות ביותר בקרב צרכנים רבים בארץ ואף בעולם כולו. באמצעות סליקה לעסק ניתן לגבות בקלות את התשלום עבור המוצר או השירות כבר במעמד הקנייה ולא לחכות לפירעון התשלום עוד חודשיים.

סליקה לעסק- הסליקה שכל בעל עסק צריך

עסקים רבים מקטנים ועד גדולים הבינו שדרך גביית האשראי ניתן לקבל את הכסף ישירות כבר במעמד הקנייה ולהגדיל את מספר המכירות של העסק. בנוסף לכך הסליקה מהירה ויעילה עד מאוד לעסק, חוסכת זמן רב לבעל העסק, מאובטחת באונליין מפני פריצות וגניבת מידע, חסכונית ואינה מצריכה ידע קודם. לכן עסקים רבים מעדיפים להשתמש בשיטה זאת על פני שיטות אחרות הנהוגות בשוק.  אז אם אתם עסקים קטנים, בינוניים או גדולים ואתם מחפשים דרך יעילה לסליקה מהירה אתם חייבים מערכת סליקה בעסק שלכם.

מדוע עסקים צריכים סליקה?

התשלום בכרטיסי אשראי הפך לחלק בלתי נפרד מצרכנים רבים. מדובר על שיטה קלה, נוחה ומהירה שבה מעדיפים לשלם צרכנים רבים על שירותים או מוצרים. במקום להשתמש במזומן או לתת צ'ק דחוי לעוד חודש או שבועיים, מעבירים את כרטיס האשראי וגובים את התשלום כבר במעמד הקנייה. פתרון זה לא נוח רק לעסקים שמקבלים את הכסף ישר ולא צריכים לחשוש אלא גם ללקוחות שמשלמים באותו רגע ומקבלים את המוצר או השירות שהם רוכשים בין אם זה בתשלום אחד או במספר תשלומים.

אילו סוגי סליקה לעסק קיימים בשוק?

קיימים כמה סוגי סליקה עיקריים הכוללים: סליקת קופה רושמת, סליקה דרך מחשב נייח או נייד, סליקה דרך מכשיר סליקה, סליקה דרך הטלפון, סליקה דרך אפליקציה ועוד. כמו כן, אם מדובר על סליקה דרך חנות וירטואלית או אתר תוכלו לשלם דרך הקופה באתר או אם אתם רוכשים דרך אתר תוכלו לשלם דרך דף סליקה. כל האתרים והחנויות המקוונות מאובטחים באבטחה מחמירה ביותר של PCI DSS נגד פריצות וגניבות כך שאין לכם ממה לחשוב בעת הרכישה.

התאמת סליקה לעסק לעסקים

מכיוון שישנם כמה סוגי עסקים חשוב להתאים את סוג הסליקה בהתאם לסוג העסק. כלומר עסקים קטנים יכולים לרוב ישתמשו במערכת סליקה דרך אפליקציה באייפון או באנדרואיד אשר מותאמת לצרכים האישיים שלהם או דרך מכשירי סליקה קטנים שלא תופסים מקום רב. אך אם מדובר על עסקים בינוניים או גדולים יותר, מערכת הסליקה תהיה שונה ולרוב תהיה דרך הקופה, מחשב נייד, מחשב נייח ועוד. כמו כן, עמלת הסליקה תהיה שונה בין סוגי העסקים השונים. עסקים קטנים ישלמו לרוב עמלה נמוכה יותר של עד 2% בהתאם למחזור העסקאות שלהם ואילו עסקים גדולים עמלה גבוהה יותר של 2.5% בהתאם למחזור העסקאות שלהם. כך שישנה התאמה בין הצרכים של העסק לבין הצרכים האישיים שלו.

לא ניתן להגיב