צביעת חדרי ילדים – איך לעשות זאת נכון

צילום:freepik

ילדים בכל הגילאים מבלים זמן רב בחדרם. זהו המקום בו הם משחקים, לומדים ונפגשים עם חברים. בתקופת הילדות וההתבגרות, לחדר הילדים יש חשיבות רבה. לכן חשוב מאוד שעיצוב החדר יהיה מתאים לטעמם וחשוב אף שיהיו מעורבים בבחירת הצבעים והעיצוב של החדר.

עיצוב חדרי ילדים דומה לעיצוב של כל חדר אחר בבית. יש צורך לתכנן, לבחור צבעים ולבצע את הצביעה בפועל. כאשר מתכננים לצבוע מחדש את חדר הילדים, כדאי לעשות זאת ביחד איתם ולערב אותם בתהליך. זו יכולה להיות חוויה מהנה ומלמדת עבורם וגם להוות פעילות משפחתית מגבשת.

חשוב לדעת שאתם לא חייבים להיות מעצבי פנים דגולים כדי לבחור צבעים ועיצוב לחדרי הילדים. ניתן להשתמש במניפת הצבעים, כמו זו של BG Paint. בעזרת מניפת הצבעים ניתן לבחור את הגוונים המושלמים שייצרו את האווירה שאתם מחפשים בחדרי הילדים ובבית בכלל.

צילום:freepik

אילו צבעים מתאימים לחדרי ילדים?

התשובה לשאלה הזו היא פשוטה למדי. הצבעים המתאימים הם הצבעים שהילדים אוהבים! ככל שהעיצוב של החדר שלהם יתאים יותר לטעם האישי שלהם – כך הם יהיו מרוצים יותר וייהנו יותר מהשהות בחדר.

באופן כללי, בדרך כלל נהוג להשתמש בצבעים שמשרים אווירה שמחה בחדר. ההעדפה היא לכיוון של צבעים בהירים. הצבע הלבן, שבדרך כלל מאפיין חדרים אחרים בבית, יהיה פחות מומלץ לחדרי ילדים. בבחירה של קירות צבעוניים יש אמירה עיצובית שמדברת לליבם של הילדים.

ניתן להשתמש בצבעי הידרו על בסיס אקרילי לצביעה של החדר. צבעים אלו הם איכותיים מאוד, אמינים, ויחזיקו מעמד לזמן רב. בבתים רבים בוחרים להשתמש בצבעי תכלת וירוק בהיר, שילדים בדרך כלל אוהבים.

ניתן גם לשלב ציורי קיר ודוגמאות ציוריות על הקיר בזמן הצביעה. זה מדבר מאוד אל ליבם של הילדים. ניתן לשאול אותם איזו דוגמה הם מעוניינים ליצור על הקיר ולבצע אותה ביחד. אפשר, למשל, ליצור מעין דוגמה של שמיים, על ידי שילוב של תכלת ולבן. דוגמאות נוספות מומלצות הן שמש וקרני שמש, אווירת טבע בשילוב גוונים של ירוק ופרחים אדומים וכן דוגמאות אבסטרקטיות של צבעים וצורות.

איך בוחרים את הגוון הנכון?

בדרך כלל, מי שמתחיל בפרויקט של צביעת הקירות יודע פחות או יותר באיזה צבע הוא רוצה להשתמש. אך לא תמיד בטוחים מהו הגוון הנכון. במקרה כזה, מומלץ מאוד להשתמש בדוגמאות של מניפות צבעים. ישנן מניפות פיזיות כאלו שניתן לקנות בחנויות מקצועיות לדברי בית ותחזוקה, וכן מניפות דיגיטליות שניתן להשתמש בהן באינטרנט.

חשוב לבחור גוון מסוים, ולזכור את שם הגוון הספציפי בסדרת הצבעים. לא מומלץ לבצע ערבוב של צבעים באופן עצמאי, מכיוון שיהיה קשה מאוד לשחזר את הגוון המדויק במקרה הצורך. לכן עדיף לקנות מראש את הגוון שבוחרים, כך שתמיד יהיה ניתן להשתמש בו שוב.

בחירת הגוון הנכון צריכה גם להתאים לריהוט הקיים בחדר. אם החדר מאובזר בריהוט עץ כהה למשל, צריך לבחור גוונים שישתלבו איתו ולא יעמדו בניגוד אליו. אם הריהוט בחדר הוא בהיר, כדאי לבחור בצבעים בהירים גם לקירות, כך שיתקבל עיצוב הומוגני למדי שייתן אווירה שלמה והרמונית בחדר.

טיפול בקירות חדר הילדים לפני הצביעה

בנוסף לבחירת הצבעים והגוונים הנכונים, כדאי לבצע טיפול בקירות כפעולה מקדימה לצביעה עצמה. אם הצביעה אינה נעשית בבית חדש, קרוב לוודאי שישנם על הקירות סדקים, בליטות שונות ומקומות שיש לטייח ולאטום. בעזרת סדרת המוצרים המובחרים של חברת BG Bond – דבקים, טייחים, איטום סדקים וביצוע תיקונים קלים במקומות בקיר שדורשים זאת.

לסיכום

חדרי הילדים הם חדרים שיש להם משמעות רבה בחיי ילדינו. לכן חשוב לנו ולהם שהאווירה בחדר תהיה נעימה ושהצבעים יתאימו לטעמם. כדאי להתייעץ איתם לפני שצובעים את החדר ומומלץ מאוד לשלב אותם בתהליך העיצוב והצביעה, אם הם כבר בגיל שמתאים לכך.

כדי להימנע משימוש בצבע שלא יהיה ניתן לשחזר אותו בהמשך, מומלץ לבחור גוון ספציפי מתוך סדרת הצבעים של BG Paint, וכן להיעזר במניפת הצבעים לשם כך. באופן זה, תמיד יהיה ניתן לשחזר את הצבע שהשתמשתם בו, גם אם אתם צריכים לקנות צבע חדש. על מנת לקבל את התוצאה הטובה ביותר, מומלץ לאטום סדקים ולטייח את הקיר לפני הצביעה.

בעזרת הצבעים האיכותיים של BG Paint תוכלו לעצב חדר ילדים שיהווה מקור של שמחה והנאה לכם וגם להם.  

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.