אילו כלים יכולים לעזור לנו לצורך מסחר עצמאי?

צילום:123rf

מסחר עצמאי בבורסה, הוא אפשרות שרבים שוקלים כיום ולא מעטים כבר מיישמים. לשם כך, דרוש תמיד ידע, אך כיום ישנם גם מגוון כלי עזר, שמסייעים ומקלים. באופן מיוחד, במאמר הבא נציג עבורכם מספר כלים בולטים:

עזרי לימוד

זמינים מגוון עזרי לימוד ממוחשבים, אשר יכולים לסייע לכל מי שמתעניין בנושא של מסחר עצמאי בבורסה. עזרי הלימוד האלה כוללים תוכנות (כולל לסמארטפונים – “אפליקציות”) וכן הדרכות באינטרנט באמצעות וובינרים, סרטונים, אתרים ועוד. חלק מהתוכנות מעוצבות בגישה (לפחות חלקית) של משחקי מחשב, בכדי להוסיף עניין, מומלץ לצפות בהם בזמנים פנויים שלכם על מנת להקדיש להם את תשומת הלב הראויה ולא “לראות על הדרך”.

צילום:123rf

סימולטורים למסחר בבורסה

סימולטורים למסחר, הם כלי עזר חשוב עבור התנסות במסחר עצמאי בבורסה. בעזרתם, ניתן לתרגל מיומנויות שונות בתחום זה, מבלי להסתכן מבחינה כספית. כמו כן, הם מאפשרים לנסות גישות שונות למסחר, בכדי להשוות בין התוצאות שהן מספקות. בכך, הסימולטורים שימושיים גם עבור משקיעים מנוסים. כמובן, נסיבות השימוש בסימולטור הן כאלה, שהיבט הלחץ הנפשי בהשקעות והעמידה בו לא קיימים בשימוש בהם. למרות זאת, מדובר בכלי עזר חשוב מאוד. הסימולטורים עשויים לספק נתוני עבר מהבורסות בתור הנתונים שאיתם עובדים או לספק נתונים נוכחיים, בזמן אמת.

שלוש אפשרויות לשימוש

עזרי המסחר עשויים להיות נגישים כאתר ואז הגישה אליו קלה מכל התקן מחשוב (לא נדרשת התקנה של תוכנה על כל התקן בו אתם משתמשים). אפשרות שניה, היא תוכנת מסחר שאתם יכולים להתקין במחשב שלכם. כאשר יש חיבור לאינטרנט, הביצועים שלה עשויים להיות מהירים יותר, ביחס לשימוש באתר מסחר. הסוחרים המתקדמים ביותר, עם נפחי העסקאות הגדולים ביותר, עשויים לבחור באפשרות שלישית, שהיא המהירה והמאובטחת מכולן: חיבור פיזי ישיר לבורסה, עם קו נל”ן (נקודה לנקודה). לשם כך אגב, דרוש גם מחשב ייעודי (שישמש רק למטרות מסחר).

חומרה מתאימה

מערכת מחשב מתאימה, משמעותית לא רק עבור עבודה עם קו נל”ן, אלא בכלל לכל סוחר בבורסה. מבחינת החוזק והמחיר של המחשב, קל למצוא כיום לפטופים וגם מחשבים נייחים, שהם גם עוצמתיים מספיק וגם זולים באופן יחסי למחשבים אחרים. דגש מיוחד כדאי לתת לחומרה אמינה, מעבד חזק וצגים גדולים, כי אל תשכחו שאתם כנראה הולכים לבלות זמן רב מול מחשב. מבחינת צגים, נציין כי סוחרים בבורסה משתמשים פעמים רבות ביותר מצג אחד במקביל, עם אותו מחשב.

סיכום:

הגעתם להחלטה שאתה מעוניינים לסחור באופן עצמאי? זה מעולה, אבל לפני כן חשוב להבין שיש כלי עזר רבים שיוכלו לשפר את ההשקעות שלכם, להפוך אותן ליעילות, קלות ובטוחות יותר, עשו לעצמכם טובה ותבחרו את אחת או יותר מהאופציות המתאימות לכם ולכו על זה!

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.