הושק הפיילוט למחזור אריזות בחיפה

זורקים את האריזות לפח הכתום

בבית ספר “נופים” שעל הר הכרמל, הושק ביום חמישי שעבר, הפיילוט אותו מובילה עיריית חיפה בשיתוף תאגיד המחזור “תמיר”, לאיסוף פסולת אריזות

במסגרת הפיילוט מוצבים בשלב הראשון כ – 6000 פחים כתומים המיועדים לכל האריזות הביתיות לרבות: אריזות מזון, שקיות פלסטיק, קופסאות שימורים, קרטוני משקה וחלב, אריזות מוצרי חלב, אריזות של מוצרי טיפוח וניקיון ועוד.

במקביל להצבת הפחים, מבקרים נציגי העירייה וחברת “תמיר” בבתי התושבים בשכונות המשתתפות בפיילוט, מסבירים על חשיבות המחזור ומדריכים את התושבים על דרכי המחזור. בנוסף צורפו לפרויקט גם ועדי שכונות, מרכזים קהילתיים ותנועות נוער ומוסדות החינוך בהם מתקיימים שיעורים ופעילויות בנושאי מחזור.
1-ZR4_4603.JPG
תאגיד המחזור תמיר פועל ליישום “חוק האריזות” ותכליתו עמידה ביעדי מחזור אריזות הקבועים בחוק. תמיר הוקם ע”י היצרנים והיבואנים והוא פועל מול הרשויות המקומיות הן לצורך איסוף האריזות, הבאתן למחזור ומניעת הטמנת פסולת מזיקה לסביבה, והן בהסברה ובחינוך למחזור ולשמירה על איכות הסביבה.

ראש מנהל התפעול דוד לוריא, פתח את הטקס ואמר כי הפרדת האריזות תביא להפחתה משמעותית לא רק של כמות האשפה המוטמנת בקרקע אלא גם של כמות המשאיות הנעות בכבישי העיר וזיהום האוויר הנגרם על ידן. ראש המנהל הוסיף כי מספר השכונות המשתתפות בפרויקט יוגדל בהדרגה על פי תוצאות הפיילוט מתוך כוונה לכלול בו בסופו של דבר את כל שכונות העיר.
1-ZR4_4581.JPG
ראש העיר יונה יהב, אמר כי שיתוף הפעולה של תושבי העיר המשתתפים בפיילוט מוכיח את מחויבותם לנושא חשוב זה. ניהול מושכל, נכון ויעיל יהפוך את מטרדי הפסולת למשאב חיוני שיספק חומרי גלם רבים לייצור ולתעשייה.

סגנית מנהל המחוז במשרד להגנת הסביבה נורית שטרוך, אמרה כי מהפכת המחזור נועדה להפוך פסולת למשאב ולצמצם את הטמנת הפסולת בקרקע. למדינת ישראל אין רזרבות קרקעיות בהן ניתן להטמין פסולת. חוק האריזות קובע כי יבואני האריזות חייבים להבטיח כי ניתן יהיה למחזר אותן”.

מנכ”ל תאגיד המחזור תמיר, קובי דר ברך על הרחבת פעילות המחזור בחיפה ואמר: “יישום חוק האריזות ברשויות המקומיות מאפשר לתושבים להצטרף למהפכה הסביבתית העולמית ולהשפיע על עתידנו ועתיד ילדינו. המנכ”ל קרא לרשויות נוספות להצטרף וליישם הסדר הפרדת האריזות והוסיף את תקוותו כי שיתוף הפעולה בקרב התושבים ילך ויגדל ויצור סביבה ירוקה, בריאה וטובה יותר”.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.