אזעקת צבע אדום בחיפה | עלייה נוספת בתחלואה תמצב את חיפה כעיר אדומה

מספר חולי הקורונה בחיפה ממשיך לעלות ועומד היום 22/9/20 על 1,070

על פי מודל הרמזור הלאומי, חיפה הגיעה היום, שלישי 22/9/20, לרף העליון ביותר של הצבע הכתום, ומעתה כל עלייה נוספת בתחלואה בקורונה תמצב אותה כעיר אדומה.

קחו אחריות!

מערכת חי פה קוראת לתושבי העיר להפגין ערבות הדדית, לקחת אחריות אישית ולשמור על הנחיות משרד הבריאות: להקפיד על עטיית מסיכות, לשמור על ריחוק חברתי ולהקפיד על היגיינה, כדי לשמור על הבריאות של כל אחד ואחת מאתנו ועל הבריאות של יקירינו.

על פי נתוני משרד הבריאות מספר החולים בחיפה ממשיך לעלות והוא עומד, נכון להיום 22/9/20, על 1070 חולים, מהם:

 • 959 נמצאים באשפוז ביתי
 • 69 מאושפזים במלוניות של פיקוד העורף
 • 42 בבתי חולים
 • כ-3204 תושבים נמצאים בבידוד ביתי
 • כ-32 תושבים נפטרו עד היום מהמחלה
קורונה בבתי החולים בחיפה, התמונה להמחשה בלבד, אין קשר לנאמר בכתבה (צילום: דוברות רמב"ם)
קורונה בבתי החולים בחיפה, התמונה להמחשה בלבד, אין קשר לנאמר בכתבה (צילום: דוברות רמב"ם)

חיפה כמעט "עיר אדומה"

במידה שנתוני התחלואה ימשיכו לעלות וחיפה תוכרז כעיר אדומה, הרי שבתום תקופת הסגר יחולו על העיר המגבלות שהוכרזו ע"י הממשלה על יישובים אדומים ובכלל זה: השבתת מערכת החינוך, הגבלת מספר השוהים במבנים סגורים והגבלות תנועה שיותאמו למצב התחלואה.

אנו חוזרים וקוראים לתושבים לנקוט בכל אמצעי הזהירות וכללי ההתנהגות שנקבעו ע"י הממשלה ובכלל זה: עטיית מסכות, שמירה על ריחוק חברתי, מניעת התקהלויות והקפדה על כללי התו הסגול בכל בתי העסק המאושרים לפעול.
הרשויות ימשיכו בפעילות ההסברה והאכיפה ברחבי העיר במטרה למנוע את המשך התפשטות המגיפה.

מסכה (צילום: יאיר וונדרמן)
שימו מסכות ושימרו על עצמכם ועל כולנו (צילום: יאיר וונדרמן)

הפגינו ערבות הדדית – זה תלוי בכולנו!

מערכת חי פה קוראת לתושבי העיר להפגין ערבות הדדית, לקחת אחריות אישית ולהקפיד על הנחיות משרד הבריאות: עטיית מסיכות, ריחוק חברתי, הקפדה על היגיינה על מנת לשמור על בריאות כל אחד ואת מאיתנו ועל בריאות יקירינו.

21 תגובות
 1. Avino אמר/ה

  נו ?!? סוף סוף מתקבלת התמונה הנכונה של התקהלות
  רמת ויז’ניץ. הצחוקים של החסידים, צפצוף ארוך
  על ההנחיות, השתתפויות בהפגנות, חוף הים… ועוד.
  תודה רבה להרמת חיפה אדומה. תודה רבה !!!

  1. אורית אמר/ה

   מה קשור השתתפות בהפגנות. למה סתם לדבר שטויות

  2. בולי אמר/ה

   אני מבין שמשתתפי ההפגנות מחוסנים מפני הידבקות… כנראה שנמצא החיסון לקורונה ולא ידעתי.

  3. מאור אמר/ה

   לפני שאתה קופץ על החרדים הבעיה לא שם בקהילה החרדית בחיפה למרות ריבוי החולים יש הקפדה גדולה יותר אבל במגזר הערבי הטמטום חוגג
   בחליסה ובהדר אין זכר למסיכות והרבה פעמים יצא לי לראות אותם עולים בלי מסיכות למטרונית כשאני רואה שהם עולים בקו שאני נוסע אני כל פעם מבקש מהנהג להעיר להם

 2. avino אמר/ה

  צבע אדום , זאת תחילת האזעקות בדרום מדינתנו.
  לא צחוק כלל להשתמש במושג זה. חיפה אדומה? נו ?
  מה הפלא. אם לא נשמעים להוראות משרד הבריאות
  פיקוד העורף+פרופסור גמזו. הרי כמעט כולם
  פוסלים מגיפה…זה כמו שפעת… אז זה לא !!! די עם החוכמולוגיה.

  1. יוני אמר/ה

   עובדים עליכם בעיניים! אין קורונה! כנסו לאתר שופר או ביוטיוב כתבו:" הרב אמנון יצחק- קורונה" ותווכחו בעצמיכם.אנשים מתים בכל מקרה,ואין זה מקורונה.כל אחד שנפטר מדום לב או מכל מחלה אחרת כתוב שזה מקורונה.על מי באים לעבוד? יש שנאה לחרדים,לרוסים,לערבים ולכולם בעצם..כולם שונאים את כולם.

 3. אורית אמר/ה

  אתם היסטרים. מתוך עיר של 300000 תושבים זה אחוז שולי.

 4. משיח נאו.. אמר/ה

  שלום…קשה להבין את הלחץ…,100 חולים בבתי רפואה והשאר 900 בבידוד או בבית..מה אדום פה בדיוק ?נפטרים אפילו אחד שווה המון אבל 32 ב 1/2 שנה …

  1. אריאל אמר/ה

   כל אחד מה1000 עלול להדביק לפחות שניים במקרה הטוב, זה קובץ ל2000, 2000 יכול לקפוץ ל4000, 4000 ל8000, 8000 ל16000 ואין לזה סוף… גם לא ניתן לחזות כמה ידבקו אם זה 3 המספר שהייתי מגיע אליו זה 81000 וזה כבר כמעט כל התושבים, עכשיו תחשב כמה מאושפזים זה וכמה מתים ותחשוב עם מערכת הבריאות תדע להתמודד עם זה, ויותר מזה תחשב את הסיכוי שלך להידבק או מישהו קרוב אליך במצב כזה

 5. מירי אמר/ה

  אז הנה- חיפה חזרה להיות אדומה. כולם מסתובבים כרגיל, הרחובות מלאים אנשים, חנויות פתוחות, תחבורה ציבורית. האמת- אני לא מבינה מה זה הסגר הזה.
  מה הפלא שככה זה מתקדם? כולם שמים קצוץ, אני לא רואה ולא מכירה 1 שקיבל דו"ח משמעותי או בכלל על הסתובבות או אי עטיית מסיכה.
  צריך קנסות שיקרעו לאנשים את הצורה ואז ילמדו לשמור ולהזהר.
  מה שבטוח- זה לא סגר.

 6. ש אמר/ה

  אז בטוח שנהפוך לעיר אדומה, עדיין לא התגלתה כל התחלואה מההתקהלות בבית הכנסת בראש השנה. ויום כיפור עוד לפנינו.

 7. אייל אמר/ה

  מהתגובות פה אפשר להבין את עומק הבעיה התודעתית וחוסר האחריות של התקשורת בעיקר ערוצי הטלויזיה שאיפשרו בגל הראשון לכל מיני נביאי שקר לנסות לטעון שאין בעיה, שזה שפעת, שאין תחלואה עודפת, שבכלל רוב אלו שמוגדרים קשים הם בינוניים ומי שבינוני בכלל במצב קל. אחרכך עלו פעילי קליש – יש לי 6 שמות שלהם, ופרסמו בלי סוף שאין קורונה, שזו שפעת פוליטית, שמפחידים את הציבור כדי לסגור את בתי המשפט וכל מיני שטויות.
  לאלו הצטרפו פוליטיקאים חסרי אחריות, שאיפשרו ארועים עד 250 איש בחללים סגורים, דבר שהיום נשמע אבסורד מוחלט אבל בחודש מאי ויוני עוד התקבל כמובן מאליו. איפשרו הרס טוטאלי של ההישגים של ההסגר שהוריד הדבקה לכמה עשרות ביום בלבד בגל הראשון. על 5000 נבדקים נמצאו אז 20 חיוביים. היום על מספר כזה נמצאים 500.
  שרי החינוך לחצו לפתוח את מערכת ההדבקות הלאומית שנקראת בתי ספר, וראשי עיריות ניסו להתחרות אחד בשני מי יקיים ארועי קיץ במתכונות שונות במקום להכין את הערים לגל השני בחורף. בועדת הכנסת התחרו מי יכניס כותרת ראשית עם מתווה לפתיחת חדרי כושר. ויועצי של קליש המשיכו לפמפם ברשתות החברתיות שאין כלום ולא היה כלום..
  אפילו עם זינוק פי 4 במתים ותחזית ממוצעת לעוד 2,000 מתים עד נובמבר – ואם קשה לכם להזדהות חישבו מה יקרה אם אלו יהיו קרובי המשפחה או החברים שלכם?? אם אתם תאבדו אב, בן, חברים, דודים, ילדים בחודשיים הקרובים, ואתם יודעים שבזהירות כללית בציבור אפשר היה להציל אותם? האם תסלחו לעצמכם על הזלזול? האם ארוחת החג הייתה שווה את המוות המוקדם של סבא? את ההדבקה של האחות שבהריון? את הסבל של הדוד ששוכב חודשיים בבית חולים? האם הטיסה ליוון הייתה חיונית אם חזרתם עם קורונה והושבתתם לחודש? האם החתונה שבה הורדתם מסיכות כדי לאכול ונדבקתם שווה את 20 קרובי המשפחה שעכשיו חולים?
  בחיפה יהיו עוד אלפי נדבקים בחודשים הקרובים. עוד אפילו לא התחלנו את החורף עם השפעת באוקטובר. אנשים ישתעלו, יתנזלו, יתהלכו אלפים עם חום גבוה בלי לדעת האם זה יעבור תוך יומיים או שהם נכנסים למסע יסורים שאולי לא ייצאו ממנו כבר בחיים. מאיפה הזלזול הזה של הציבור במצב הנוכחי? אין חיסון באופק וגם אם יהיה, נניח מחר בבוקר מגיע משלוח עם חיסון לקורונה יקח כ-4 חודשים עד שכל הציבור יתחסן. כלומר אם יתנו חיסון בפברואר אולי ביוני בקיץ הבא נוכל לראות חזרה כלשהי לשיגרה. האם באמת יש עוד הזויים שרוצים לספר לנו "שהמספרים נמוכים, שזה במסגרת המתים משפעת כל שנה, שזה סתם הפחדות, שזה מספר שולי וקטן". אפשר היה אולי להאמין לשטויות כאלו בגל הראשון עם 300 מתים ו-17 אלף נדבקים, לא כשיש לנו באוקטובר 2000 מתים ו-200 אלף נדבקים.
  הציבור צריך להתעשת, להפסיק את הזלזול בהוראות, להבין שכל כניסה למקום סגור מחייבת זהירות, מסכה, חיטוי.

 8. אסתי אמר/ה

  בדיוק שבועיים מהיום שגברת ראש העיר שלנו הכניסה כמויות של אוטובוסים של תושבים מג'נין ומכל השטחים ששהו בחוף הים שלנו ואי אפשר היה אפילו ללכת בחוף. הם היו כאן בהמוניהם ללא הפרדה ללא מסכות בחלקם הגדול !שבועיים אחרי כן כבר העיר נהייתה כתומה! הנימוק היה תרומה לכלכלת העיר הנה יופי של תרומה

  1. אייל אמר/ה

   לא רק בחופים הם הסתובבו בכל העיר בלי מסכות כולל הנהגים בלי מסיכות ראו בכל טיילת לואי פשוט מקומם.. בכלל לא מבין למה מותר להם לשהות פה בעוד לישראלים נאסר להיכנס לשטחי הרשות.

 9. אין שכל אין דאגות אמר/ה

  החרדים והערבים הבעיה המרכזית של כולנו

 10. אין שכל אין דאגות אמר/ה

  החרדים והערבים הבעיה המרכזית של כולנו

 11. משה אמר/ה

  הייתי היום בתל חנן. מפוצץ במכוניות. זה סגר? לא מפתיע שמספרים לא ירדו.

 12. דין דין אמר/ה

  אפשר לחזור ולתלות דגלים אדומים על בית ההסתדרות ולא רק באחד במאי.

 13. מוטי אמר/ה

  החתונה בויזניץ מאחל לחתן שישאר אימפוטנט כל חייו ולהוריו של יזכו להגיע לגבורות

 14. רפי רפול - חסון.חיפה אמר/ה

  יהיה בסדר בעזרת השם

 15. יוסי ממן אמר/ה

  ככל שהשכונה יותר מסורתית אני יודע את זה לפי אופן הצבעה לכנסת ומספר בתי הכנסת הפעילים מספר מקרי הקורנה גדול יותר , החרדים מטיילים בן בתי הכנסת ומתגברים מניינים וזה התוצאה בשכונות החילוניות

לא ניתן להגיב