148 חולי קורונה מאושפזים בבתי החולים בחיפה 79 מתוכם במצב קשה

148 חולי קורונה מאושפזים בבתי החולים בחיפה רמב”ם בני ציון וכרמל מתוכם 79 חולים במצב קשה נכון ליום 21/9/20

בבית החולים רמב”ם מאושפזים 70 חולי קורונה:

35 חולים מוגדרים במצב קשה מתוכם 15 מונשמים ושניים בגילאי ה- 50 לחייהם מחוברים למכונת אקמו ושני ילדים בחדרים מבודדים.

בבית חולים כרמל מאושפזים 46 חולי קורונה:

 • 19 במצב קשה (4 מונשמים)
 • 8 במצב בינוני
 • 15 במצב קל

בבית חולים בני ציון מאושפזים 32 חולים קורונה נכון ל 20/9/20:

 • 25 במצב קשה (9 מונשמים כולל פגה)
 • 2 במצב בינוני
 • 5 במצב קל (מתוכם אם ובתה בת השלוש)

קורונה – כל הכתבות

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

2 תגובות
 1. אייל אמר/ה

  הצעתי היא כזו: לפנות את שיכוני שכונת בת גלים במלואם הסמוכים לבית חולים רמב”ם, תוך קניית דירות חדשות חלופיות במסלול בזק על ידי המדינה לתושבים (לרוב אלו מיועדות ממילא לפינוי בינוי). ולהפוך אותם ל’שכונת קורונה’ סגורה לחלוטין יחד עם מגדל הפקולטה לרפואה הסמוך. אליה יועברו מאות (אלפי) תושבי אזור חיפה המאובחנים חיוביים. הם יקבלו טיפול ברמב”ם דרך “שרוול” מיוחד אליו יוכלו לעבור ובנוסף רופאים יוכלו לטפל בחולים בינוני/קל סמוך לרמב”ם. צריך לספק אופק לשאר האזור לחזור לחיי שגרה מסויימים אחרי הסגר. צריך היה להכין מתחמים כאלו כבר אחרי הגל הראשון כשהיה ברור שלקראת החורף יהיו עוד גלי הדבקה. עוד לא מאוחר להתארגן ולמנוע הדבקות בתוך הבתים. הסגר מאיץ הדבקה בבתים, אבל מפסיק הדבקה בציבור. עכשיו כשרוב האנשים במגזר הפרטי ממשיכים לעבוד הוא גם עוצר רק חלקית הדבקה בציבור. חייבים להקים “שכונת קורונה” ולפנות אליה כל מי שחולה ומשם לפנות החוצה מי שהבריא אחרי בדיקות קפדניות.
  צריך להשלים בדחיפות את מגדל הרפואה החדש ברמב”ם עם עוד מחלקות וגם בית החולים לילדים אפשר להסב למחלקות התאוששות למי שמצבו בינוני וקל.

  1. אייל אמר/ה

   אגב ההצעה הזו שלי מבוססת על מה שעשו הסינים בווהאן כאשר ריכזו מיידית את כל מי שחולה או נחשד כחולה במתחמים סגורים כדי למנוע הדבקה בבתים ובשכונות. הם אפילו הפכו אצטדיונים סגורים למתחמי טיפול בקורונה.
   אפשר סביב בית החולים למצוא מספיק אמצעים לאכסן חולים ולהכשיר מקומות כמו מגדל הפקולטה לרפואה והמגדל שבבנייה לקלוט מאות חולים. חייבים לספק סביבה סגורה שמונעת הדבקה כמו מלוניות הקורונה אבל כעת בהיקף גדול יותר ובצמוד לבתי החולים. מי שמאומת אפילו קל חייב להיות מורחק מהציבור באופן הרמטי עד להבראה 3 שבועות לפחות לפי הכללים הסיניים.