ערב ראש השנה | טיפים לעיצוב שולחן החג | גבי כץ

שולחן ראש השנה (צילום: גבי כץ)

על אף הסגר וההרכב המצומצם, לא מוותרים על עיצוב מרשים וחגיגי לשולחן החג

מי היה מאמין, שאחרי שחגגנו את חג פסח ב”זום”, נשב גם בחג הזה, ארבעה בני משפחה סביב שולחן החג?

בראש השנה, כשהשולחן לובש חג והלב מייחל ש”תחל שנה וברכותיה” שוב נשב כמעט בדד.
למרות זאת, אני לא מוותרת על שולחן החג! ראש השנה הוא חג שיוצר תחושת געגוע לשורשים ולמשפחתיות, חג המסמל התחלה חדשה. אז על אף הכל, לא נוותר על סמלי החג ונייחל שבשנה הבאה לא נספור ציפורים נודדות או בודדות, אלא נשב כולנו יחד שוב, כמיטב המסורת, ונחבור לעוצמה ולקירוב הלבבות מחדש.

חדשנות יוקרה וסטייל

שולחן החג הוא אחד הדברים הבולטים בראש השנה ובחגים בכלל, ממש כמו הבגדים החדשים או הבישולים. גם אם אתם לא מעצבים גדולים מטבעכם, עם טיפה השקעה והשראה תוכלו גם אתם לעצב שולחן חגיגי ומרשים, שיהפוך את ראש השנה שלכם להרבה יותר מיוחד וחגיגי.

שולחן ראש השנה (צילום: גבי כץ)
שולחן ראש השנה (צילום: גבי כץ)

יציאה אל דרך המלך

למראה נקי ומרשים, אני אוהבת לבחור לראש השנה את צבעי הלבן והכסף, כצבע הכספית. גוונים אלה מעבירים מבחינתי, תחושה של זרימה לעבר השנה החדשה, תוך הדגשה של מסורת העם היהודי.

השנה, בנוסף ללבן והכסף, החלטתי להוסיף גם את הזהב והשחור, שיסמלו את היציאה מהשחור אל דרך המלך ואל דרך השפע שהזהב מסמל.

שולחן ראש השנה (צילום: גבי כץ)
שולחן ראש השנה (צילום: גבי כץ)

להתחבר לטבע ולסימני החג

כדי לחבר את עיצוב השולחן לראש השנה, אני אוהבת להתחבר לטבע ולסימנים. אפשר להשתמש בסימלי החג: תפוחים, תמרים ורימונים ישתלבו נהדר בעיצוב השולחן. כך גם סידור קינמון ונרות יכולים להפוך לאקססוריז מרשימים וייחודיים.


עשו זאת בעצמכם

יש לא מעט אפשרויות לעצב את שולחן החג, עם כלים מרשימים ומפות חגיגיות וניתן, על הלבן והכסף, לשלב כל צבע שאתם מתחברים אליו.

לא חייבים להוציא הרבה כסף

לעתים אני ממסגרת את הצלחת בזר של עלים, במקום להוציא הרבה כסף על פלייסמנט:
על חוט דק מברזל, משחילים עלים מהגינה, תפוזים סיניים קטנים או פרחי שדה. ניתן לקנות בחנויות סידקית או במקסטוק חבלים או סרטים מסאטן, שיוצרים אווירה אלגנטית. לא חייבים בתקופה שכזו להוציא הרבה כסף. ניתן גם להניח מתחת לצלחת מפית נייר צבעונית, שנותנת נוכחות נוספת לקישוט השולחן.

מפה מרשימה במחיר מבצע

אלמנט חשוב ומרכזי בשולחן, הוא המפה. בדרך כלל מחירה מאוד גבוה בחנויות, אז הנה טיפ שאני מיישמת אותו שנים וממליצה ללקוחות שלי: יורדים להדר, כן, עדיין קיים, ובחנויות הסידקית קונים שארית בד שמוצאת חן בעיניכם, לפי גודל השולחן ויותר, ועליה תקום כל התפאורה ובמחיר שפוי לחלוטין.

יש אין ספור בדים וסוגים, ובחג תמיד מפה מסאטן תשדר מראה מהודר ויוקרתי, לעומת הפשתן שישדר משהו יותר כפרי ועממי, לפי הסגנון שתבחרו. את הבדים ניתן לגזור בקצה כסיומת עם מספרי “זיג זג” והרי שוב חסכתם את החייט וגם, לא יכאב לכם בלב כשהיין יישפך ויכתים את המפה.

שולחן ראש השנה (צילום: גבי כץ)
שולחן ראש השנה (צילום: גבי כץ)

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

תגובה
  1. איתנה אלקיים אמר/ה

    עוד אחד מהשולחנות המעוצבים שמעצבת בכשרון רב ובהרבה יצירתיות ויופי גבי כץ המדהימה. בקלילות ועם חיוך וסבלנות יוצאת מבין ידיה יצירה מופלאה. איזה חג יפה היה יכול להיות לנו סביב שולחן שכזה. הקורונה קצת שיבשה אבל נחזור ובגדול וניקח טיפים מהעיצוב