לא משאירים אף אחד לבד | מלאכי הקורונה מחיפה

עמותת לב חש

לב ח”ש | לא משאירים אף אחד מאחור

עמותת לב ח”ש פועלת כבר עשרות שנים בחיפה והסביבה, עבור אלפי משפחות משכבות אוכלוסיה הנתונות במצוקות ובקשיים כלכליים, נפשיים ובריאותיים ומסייעת להם במגוון תחומים. העמותה למעשה נוסדה מתוך שאיפה להקמת עמותת חסד שתפעל בחיפה, על מנת להקל על קשייהם של מעוטי היכולת בעיר.

לב ח”ש היו הראשונים לחלק סלי מזון בחיפה, הקימו מרפאות שיניים בחיפה ובקריית אתא ואף פתחו מועדון ״מופת״ לקשישים ניצולי שואה בשיתוף עם העירייה.

חלוקת מזון לנזקקים בחיפה בעת משבר הקורונה - לב חש (צילום: דודי מיבלום)
חלוקת מזון לנזקקים בחיפה בעת משבר הקורונה – לב חש (צילום: דודי מיבלום)

שלושה מוקדים חדשים לתקופת הקורונה

כחלק מהשפעות הקורונה על חיינו, גם בעמותת לב ח”ש הבינו שעליהם לעשות שינוי והתאמה למצב, לכן, לצד פעילותם השוטפת, פתחו שלושה מוקדי סיוע חשובים ומיוחדים, שעוזרים להתמודד עם תקופה מורכבת זו.

עבור הקשישים, פתחו לב ח”ש מוקד טלפוני שבמסגרתו נרקמים קשרים בין קשישים לבין מתנדבים, על מנת להפיג להם את הבדידות ולהיות עבורם אוזן קשבת. מוקד נוסף הוא מוקד חיפאי לחלוקת מזון מבושל ויבש לאלפי משפחות מעוטות יכולת. בנוסף, פתחו לב ח”ש מוקד חלוקת משחקים לילדים למשפחות שניזוקו כלכלית.

בואו להתנדב

לב ח”ש, כארגון הומניטרי ללא כוונות רווח, למעשה מתבססת ומונעת ממתנדבים שתורמים מעצמם ומתגייסים, שלמעשה מהווים את לבה הפועם של העמותה.

לקראת החג, עברו מתנדבי לב ח”ש מבית לבית מדי יום, על מנת לספק ארגזי מזון למשפחות מעוטות יכולת ולהפוך את ארוחת ערב החג שלהם לראויה ומכובדת. “יש מחסור תמידי בכוח אדם, במיוחד בגלל הסגר”, מספרת דקלה כהן מיכאלי, מנכ”לית העמותה, וקוראת לאנשים לבוא ולהתנדב.

מרכז חלוקת מזון לב ח"ש
מרכז חלוקת מזון לב ח”ש

“זה מציל אותם”

בשיחה עם לאור נבו, אחד ממתנדבי עמותה, ניתן ללמוד על תחושת השליחות והמחויבות שחבים מתנדבי העמותה למטרה גם בתקופה מתוחה זאת. “יש פחד, חיפה היא עיר כתומה, אבל זה שווה את זה. אין מה לעשות, יש אנשים שאין להם מה לאכול, זה מציל אותם”, מספר לנו נבו כאשר נשאל האם יש חשש לעבור מבית לבית בתקופה זו. מבחינתו ומבחינת יתר המתנדבים, הקורונה היא לא משהו שתעמוד בדרכם בדרך למטרה.

הקורונה לא תעצור אותם

גם בימים אלו, ימים שבהם כולנו עדיין עמוק במגפה, לב ח”ש ממשיכה לארגן ולחשוב על פרויקטים חשובים נוספים שעתידים לצאת לפועל בזמן הקרוב: פרויקט סיוע לקשישים בשיתוף פעולה עם המשטרה, קורסים והשתלמויות עבור בני ובנות נוער בסיכון ואף השלמת בניית מלונית עבור משפחות לילדים אשר מתמודדים עם מחלות כרוניות ממושכות, אשר תמוקם בסמוך לביה”ח רמב”ם בחיפה.

קורונה – כל הכתבות

הגיבו כאן לכתבה