סדנת שופר בחיפה • 14/09/20

הכנת שופרות בבית חב"ד

מכינים שופר בעצמכם ולומדים לתקוע בו
סדנה בבית חב”ד בחיפה
מגיל 13 ומעלה


סדנה להכנת שופר אישי וכיצד תוקעים בו
הסדנה תערך ביום שני 14/09/20
בשעה 20:00
בבית חב”ד – רח’ טשרניחובסקי 69 חיפה


צלילים חזקים וברורים

אנו נמצאים כבר בסוף השנה היהודית ואתה מגיעים גם הזיכרונות מתקופת החגים המיוחדת, הקרבים ובאים.

אחד מזיכרונות ילדותי הצבעוניים ביותר הוא השופר, אותה קרן האיל העקומה, שהמקצוענים מפיקים מתוכה צלילים חזקים וברורים, ממש כמו מתוך חצוצרה. 


זה רק נראה קל…

במבט מהצד, הדבר תמיד נראה לי פשוט וקל, עד שניסיתי… מילאתי את ריאותיי אוויר, הנחתי את פיית ה’קרן’ על שפתי ונשפתי… אף צליל ברור לא נשמע. היה שם איזה צליל שדומה יותר לבלון שמשחרר אוויר ברחבי החדר. אבל לא נעצרתי שם. לאחר מאמץ רב, הצלחתי להוציא תקיעה ברורה, אך שם זה נגמר, תקיעה אחת ודי.

“מעניין איך מכינים שופר…”

זכורני המסקנה שלי כילד: זהו כלי נגינה מוזר למראה ומסובך לשימוש. יחד עם זאת, מרתק ממש. “מעניין איך מייצרים אחד כזה…” אני זוכר שתהיתי ביני לביני.

אם גם אתכם מעניין כיצד מכינים שופר שכזה בעצמכם, אתם מוזמנים אלינו לסדנת הכנת שופרות. יחד נהפוך קרן איל גולמית לשופר יפה ומהודר, שתוכלו להתאמן בו עד להשמעת תקיעה יפה וצלולה.

הזדרזו להירשם – כמות משתתפים מוגבלת לפי הנחיות משרד הבריאות

הכנת שופרות בבית חב"ד
הכנת שופרות בבית חב”ד
הגיבו כאן לכתבה

3 תגובות
 1. פנינה אמר/ה

  וכדי שמצוות תקיעת השופר תתקיים, מי הורג עבורכם את האיילים ???

 2. אבי פרץ אמר/ה

  אולי ניתן להוסיף על דרך החידוד שהמסכות שאנו חובשים כעת בעידן הקורונה המסמלות את: ה’מסך’, ומסך ר”ת: “מחילה, סליחה, כפרה.”
  בעמדנו במוצש”ק לבקשת הסליחות עלינו לזכור שאירועי השנה הכה עוצמתיים ואדרים, נועדו אך לקרבנו אל אבינו שבשמים ולעשות רצונו. יהי רצון שנזכה לטוב הגלוי וכמו הלשון המפורסמת: “שנה טובה ומתוקה”. טוב שבא מתוך טוב.

 3. מיכל אמר/ה

  שופר עשוי מגופת נשמה טהורה שנירצחה באכזריות.איל אתם מתיימרים לעשות את דבר השם תוך חילול גופת חסר ישע….מישהו שרק רצה את אמא ופחד כל כך מהסכין!!!!!קחו החשבון שצליל התקיעה הוא צליל זעקות הנירצח….דמי אחיך זועקים אליי מן האדמה.

הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

 1. להגיב לכתבה
 2. לדף הבית של חי פה
 3. למדור תרבות ואירועים בחיפה
 4. סגור והמשך בכתבה זו