ראש העיר קליש ומלחמתה על הטריטוריה של חיפה | חלוקת ההכנסות מנמל המפרץ

עינת קליש-רותם (צילום: ירון כרמי)

ראש העיר קליש, לשר הפנים אריה דרעי: "החלטות הנוגעות לנמל המפרץ, לו זיקה בלעדית לעיר חיפה, צריכות להתקבל שלא על בסיס אמירות בעלות ניחוח פוליטי"

כך פנתה הבוקר ראש העיר חיפה עינת קליש רותם, במכתב לשר הפנים אריה דרעי, בעקבות דברי שרת התחבורה, חה"כ מירי רגב, בנושא חלוקת ההכנסות והרווחים מנמל המפרץ לרשויות המקומיות.

כפי שסיפרה השרה מירי רגב בראיון לחי פה, לפני ימים אחדים, בכוונת לשנות את חלוקת ההכנסות מנמל המפרץ (החדש), כך שיחולקו בין ערי המפרץ ולא רק לחיפה, זאת למרות שהנמל מוקם בשטח המוניציפלי של חיפה. מדובר בהענקת זכויות כספיות לקריות על חשבון העיר חיפה.


למי שייך נמל המפרץ?

קליש הזכירה לשר דרעי כי נושא חלוקת שיוכו של נמל המפרץ כבר נבחן בעבר ע"י ועדת גבולות ונכלל במסגרת הסמכויות שהוקנו לוועדה הגאוגרפית באזור חיפה, שהוסמכה אף לבחון את חלוקת ההכנסות משטח זה בין רשויות מקומיות שאינן גובלות במתחם הנמל ואין להן זיקה אליו.

עינת קליש רותם (צילום - ירון כרמי)
עינת קליש רותם (צילום – ירון כרמי)

שטח השיפוט של חיפה

עוד טענה קליש, כי הנמל ממוקם בצמידות לשטח השיפוט של העיר חיפה וחלקו אף מצוי בתוך תחום שיפוט ותכנון העיר חיפה. זאת ועוד, דרכי הגישה לנמל המפרץ וכל התשתיות המשרתות אותו, ובכלל זה תשתיות תחבורה, אנרגיה, מים, ביוב, עורף לוגיסטי, תשתיות חומ"ס (חומרים מסוכנים) וכיו"ב מצויות או עוברות אף הן, רובן ככולן, בתחומי העיר חיפה.

מנופי הענק בנמל המפרץ (צילום: יח"צ)

פעילות הנמל מגבירה את זיהום האוויר

ראש העיר הדגישה במכתבה את ההשלכות הסביבתיות והסיכונים הנובעים מפעילות נמל המפרץ, אשר משפיעים בראש ובראשונה על העיר חיפה ותושביה, ובמיוחד השכונות הגדולות הקרובות לו (קריית חיים וקריית שמואל מצפון, ובדרום גם נווה שאנן), תוך הגברת זיהום האוויר ומפגעי רעש באזור הסובל ממילא מעודף מפגעים סביבתיים.

חיפה נותנת והאחרים לוקחים

לאור כל אלה, שאלה ראש העיר במכתבה:
האם אפשרי שהשירותים אותם אמור לקבל נמל המפרץ יסופקו על ידי מספר רשויות, האם ניתן לדמיין כי רשות מקומית אחת נותנת שירות, ואילו אחרת קוטפת את הפירות? איזו ועדה מקומית עתידה לספק את שירותי התכנון לנמל המפרץ? מה קורה בסוגיות "פעוטות" שידרשו באופן שוטף כחלק מתפקודו של גוף כה גדול כמו הנמל.

מנופים בנמל המפרץ - חיפה (צילום: ירון כרמי)
מנופים בנמל המפרץ – חיפה (צילום: ירון כרמי)

סכנה למערך ההסדרה של המפרץ

הניסיון לנתק את הזיקה הטבעית וההכרחית הקיימת בין נמל המפרץ לעיר חיפה, הן גאוגרפית והן פונקציונלית, הנו מלאכותי וטומן בחובו סכנות רבות לכל מערך ההסדרה הנורמטיבי התקין של המפרץ.

אי אפשר לנתק את חיפה מהנמל

לאור כל אלה מבקשת ראש העיר כי טרם כינוס הוועדה יישמע קולה של חיפה באופן ברור, ויינתן המשקל הנדרש לזיקה הברורה והבלתי ניתנת לניתוק בין העיר חיפה לנמל המפרץ על כל המשתמע והנובע מכך.

לאור כל אלה מבקשת ראש העיר כי טרם כינוס הוועדה יישמע קולה של חיפה באופן ברור, ויינתן המשקל הנדרש לזיקה הברורה והבלתי ניתנת לניתוק בין העיר חיפה לנמל המפרץ על כל המשתמע והנובע מכך.

27 תגובות
 1. אהוד גלעד אמר/ה

  חצופה ראש העיר הוחלט שכל העיריות יקבלו עוד מעט יהיה עיר הקריות ולכן לשם זה הולך ביאליק מוצקין קרית חיים ים וכנראה איזורי התעשייה וגם על זה תהייה מלחמה אבל הגיע הזמן לעיר 1 בקריות

 2. מאיה נווה אמר/ה

  כל הכבוד עינת היקרה שנלחמת מול בעלי הון וגורמי ממשלה שהחריבו לנו את העיר!

  1. מנה אמר/ה

   איזה נלחמת הסתכסכה עם כל השרים והפקידות ולכן תפסיד גם בקרב הזה תושבי חיפה צריכים להפנים הם הם נפלו בפח. קליש כישלון אפס עשיה אפס יכולת עיר בירידה

 3. אורי אמר/ה

  הגיע הזמן לנתק את הקריות חיים ושמואל מחיפה, כולל אזור התעשייה שבמפרץ ובכך להחזיר את המצב לקדמותו (לפני סיפוח ק. חיים לחיפה בימי מפא"י). ממליץ לחבר את הקריות הנ"ל אל ק. מוצקין.

 4. ירון חנן אמר/ה

  ועל זה נאמר: "גם אכלה את הדגים המסריחים וגם נזרקה מהעיר"…קליש גם חתמה הסכם כניעה מביש עם שר התחבורה הקודם שמוכר את האינטרסים של חיפה באופן גורף וגם לא תקבל את מלוא הארנונה בגלל התערבות של מי? של שרת התחבורה.
  ואת המחיר הכבד נשלם כולנו!

  1. מאיה נווה אמר/ה

   נו באמת איך אתה יכול ככה להגיד. היא נלחמת כמו לביאה כל הזמן.

  2. אילן אמר/ה

   על מה היא נלחמת, נגד בעלי הקרקעות המשוועים לממש את זכויות היסוד שלהם ? הזכויות לקניין בקרקע, הזכויות לרכוש שנרכש בכסף מלא ? בעלי הקרקע המייחלים לקורת גג עבורם ועבור בני משפחתם, קורת גג הנמנעת מהם בשל 'הטרור התכנוני' המתנהל ממש מתחת לאפה של הגב' קליש ומונהג מזה שנים על ידי עיריית חיפה, וביתר שאת בתקופת קליש. כך היא מטפלת במשבר מלאכותי, משבר הדיור שפקד אלפי משפחות – פרי מעשי עובדי עיריית חיפה ורשויות התכנון ? בושה !!

  3. אייל אמר/ה

   טרור תכנוני, אדון יקר, זה מה שאתם דורשים להביא עלינו. שתושבי חיפה יממנו לכם חציבות ענקיות וכבישים ומחלפים יקרים להחריד רק כי אתם דורשים בתי דירות קטנים בגבעה משופעת. קליש ובצדק דורשת שיפור התכנון לאחר שהתברר שאפילו היטלי ההשבחה וההקמה שתשלמו לא יממנו את החציבות הענקיות של רמת שמיר / רמת גוראל וזאת בלי לדבר על ההרס הנופי המיותר שאתם תגרמו שם. את כל הזכויות שלכם יש לרכז ב-3-4 מגדלים לגובה בשולי רמת גולדה. לא רוצים? אל תבנו. לא לממן מחלפים בדרך פרויד בשביל קומץ הזויים. קניתם זכויות בנייה לא קניתם זכות שוד תקציבי העיר למימוש הבניה.

  4. אילן אמר/ה

   אייל – לפני שמתייחסים או עונים – גם באינטרנט ואפילו באתר חי פה – קודם כל בודקים את העובדות, בודקים את הנתונים. אינני מבין מהיכן לקחת את הכוח לכנות אותי "קומץ הזויים" !!!! או שהתכוונת לא רק אליי אלא גם בנוסף לאותם אלפי בעלי קרקע שרכשו את הקרקע בכסף מלא ובתום לב. עוד אתה מתרעם עליי ומבהיר כי "לא קניתם זכות שוד תקציבי העיר למימוש הבניה" – חבל, אין לך מושג מי אני ומה אני עושה, אין לך מושג בעניין וחבל שאתה מתבטא בדרך זו !
   בכל מקרה אנסה להסביר: עובדי עיריית חיפה רקמו תהליך החל בשנת 1998 עם מספר יזמים (שאני לא נמנה עליהם – יוזמה שאני נלחם נגדה החל משנת 2002 (במשך 18 שנים) כאשר היא נחשפה לראשונה באופן חלקי) לפיו היזמים – בעלי חלק קטן מהקרקע במתחם 'תל אהרון – לינקולן' יכינו תכנית לשכונה החדשה – על חשבונם ולא מתקציב העירייה. התכנית הופקדה בדצמבר 2012 ונכשלה, בין השאר בעקבות מאמצים גדולים מצידי. באוגוסט 2015 אני הגשתי לרשויות התכנון ולעיריית חיפה תכנית מעולה לשכונה חדשה – טיוטת תכנית שאני הכנתי על חשבוני – בתמיכת חלק מבעלי הקרקעות. עובדי העירייה הנכבדים, כמו גם הועדה המקומית והועדה המחוזית סירבו לבחון את התכנית שלי ולטפל בה. כך יצא ב-31/1/2016 פסק דין (עת"מ 2634-11-15 בורנשטיין נ' עיריית חיפה; השופט ד"ר מנחם רניאל) המחייב את עיריית חיפה לבחון את התכנית, להחליט אלו חלקים / רעיונות מתוכה היא מוצאת לנכון לאמץ – ולהודיע לי על כך. פסק הדין לא קויים – ביום 5/12/2016 – נתן השופט רניאל החלטה נגד עיריית חיפה – על ביזיון בית המשפט. גם החלטה זו לא עזרה בענייננו. ביום 6/12/2017 נתנה הועדה המחוזית החלטה לפיה בתוך שנה יתקיים דיון בוועדה המקומית – בתכנית שהועדה המקומית מקדמת (אותם עובדי עירייה ביחד עם הייזמים הנ"ל – שאינני נמנה עליהם) – ובדיון זה ידונו גם בתכנית שהכנתי ואני אציג את התכנון בפני חברי הועדה המקומית. דיון זה לא התקיים – הועדה המקומית ועיריית חיפה – אינם מעוניינים בקיום החלטת הועדה המחוזית – בדיוק כפי שהם פועלים למסמס את פסק הדין וההחלטה על בזיון בית המשפט שנתנו על ידי השופט רניאל – אין לעובדי עיריית חיפה (אותם אלו שעוסקים בתכנון הנדון) כל עניין שיהיה תכנון איכותי או בכלל. אם כבר הם פועלים לקידום תכניות הייזמים הנ"ל – ויודגש כי התכנון של הייזמים הנ"ל – הוא בהנחייה וליווי מלא של עובדי העירייה – וזו כך על פי החשד הסיבה לכך שהתכנון נכשל פעם אחרי פעם. מאחר ופרנסי העיר: קליש, צוק ואח' – מסרבים להשיב לפניות בכתב של אותם יזמים (גם לפניותיי בכתב הם לא משיבים) הם הגישו עתירה לבית המשפט – עת"מ 66305-09-19 מאוריציו לוי ו-81 אח' נ' קליש ואח' – ביקשתי להצטרף לעתירה כמשיב – ובית המשפט אישר זאת – בבית המשפט התנגדתי לאותה יוזמה מאחר ולטעמי היא פוגעת בזכויות בעלי הקרקע ובתכנון המתאים למקום – והיא מייצרת עלויות פיתוח יקרות ופגיעה מיותרת בסביבה. בסופו של דבר רוב טענותיי התקבלו – והיוזמה – השילוב בין הייזמים שמתאימים את התכנון לדרישות המשתנות, חדשות לבקרים, של אותם עובדי עירייה העוסקים בדבר – לא מובילה לדבר מעשי כלשהוא – למעט פגיעה אנושה בבעלי הקרקעות – הקפאת הפיתוח של העיר – והעדר פתרונות תחבורה חשובים. עוד אדגיש כי יש לשכונה זו חשיבות גדולה מאוד – ואין כל צורך בשוד תקציבי העירייה – יש צורך בתכנון שפוי וראוי שמתאים לסביבה – לבינוי המתאים עצמו לתוואי ההר – וללא צורך בתקציבי עירייה – עוד אציין בעניין זה שללא פיתוח השכונה – עיריית חיפה לא תוכל לגבות היטלי השבחה – וקופתה הריקה תעביר את ניהול העיר לוועדה קרואה – מה שמכונה בלשון העם – 'פשיטת רגל של העירייה' – וזאת בהתעלם מהפיצויים לבעלי הקרקע. השקעתי במשך עשרות שנים זמן יקר ומשאבים עצומים (כולל כמובן סכומי עתק) על מנת שימומש תכנון איכותי ותוקם שכונה לתפארת המדינה והעיר – ואני זוכה לגידופים והתנכלויות – בין השאר מגורמי העירייה ורשויות התכנון – שמובילים לקטסטרופה. חבל.

  5. אילן אמר/ה

   מאיה היקרה – ראי נא תגובה בהמשך – פריקט בית הקברות בנווה דוד

  6. שמואליק+גלבהרט אמר/ה

   גברת מאיה היקרה, ראשת העיר לא נלחמה, לא כלביאה ולא בכלל, אלא חתמה הסכם כניעה לכל דרשות הנמל הסיני. לידיעתך. מי שנלחמו וממשיכים במאבק הם הירוקים. כעת על הפרק תכנית להפוך את פארק הקישון לפארק מכולות. ד"ר קליש אפילו לא התנגדה! מדוע? תשאלי אותה, וספרי לנו. גם אנחנו רוצים לדעת…

 5. ירון אמר/ה

  ראש עיר אמיצה שדואגת לאינטרסים שלנו!

  1. אילן אמר/ה

   היא דואגת לתשלום הפיצויים לאלפי בעלי קרקעות המיועדות לבניה למגורים – שהבניה בהם הוקפאה שלא כדין – ולשם כך היא זקוקה לגיוס מליארדי ש"ח על ההתעללות והפגיעה הקשה בבעלי הקרקעות – בכך היא דואגת לעיר חיפה, להסיר ולו במקצת את החרפה, את אות הקין במצחה של עיריית חיפה.

 6. אילן אמר/ה

  קליש נלחמת ובצדק על הכנסות נכבדות. חשוב להבין, עיריית חיפה צפויה לשלם מליארדי ש"ח פיצויים לבעלי הקרקעות המיועדות לבניה למגורים ברכס הכרמל, בקרקעות שאושרו לבניה עוד לפני קום המדינה, בתכנון איכותי, ואשר הוקפאו לבניה החל מיום 16.5.1968 – למעלה מ-52 שנים של הקפאת בניה – איסור בניה – ללא כל סיבה עניינית – שלא כדין ותוך פגיעה אנושה בבעלי הקרקעות. קליש מודעת היטב לעוולה החמורה והיא מבינה שכל שקל חשוב – חבל שבנוסף לכספי הפיצויים קליש איננה פועלת באופן מיידי למימוש הבניה למגורים – קורת גג לאלפי בעלי חלקות שרכשו אותן בכסף מלא – פתרון למשבר הדיור שפקד אלפי משפחות (לעיתים הנכדים והנינים של הרוכשים המקוריים) – במניעת הבניה – והיא מייצרת, בכל יום שעובר, נזק נוסף לבעלי הקרקעות המוכים והחבולים.

  1. אייל אמר/ה

   סיבה עניינית מאד. מדובר בקרקע משופעת מאד ובעייתית שתדרוש חציבות ענק, 2 מחלפי ענק בפרויד, הרס נופי, חוסר יכולת לספק שירותי תחבורה ציבורית וכבישים מפותלים צרים ובעיתיים. אתם יודעים זאת ומתעקשים אז קבלתם מכל ראשי הערים שלילת התוכנית. וכך צריך להיות. את תוכנית גבעת שמיר המיותרת צריך לגנוז ורק מהנדס עיר כושל כמו הנוכחי איפשר לזה להיגרר במקום להציע חילופי קרקעות בנאות פרס, או בנייה לגובה כחלופה לפריסה על פני הגבעה.

  2. אילן אמר/ה

   אייל – שוב אתה מספר סיפורים שחלקם אינם נכונים וחלקם אינם מדוייקים – אין צורך בתכנית 'תל אהרון – לינקולן' במחלפים מעל כביש פרויד – אתה פשוט אינך מכיר את התכנן המעולה שהכנתי – אתה מתייחס לתכנון שנעשה בהתאם להנחיות עובדי העירייה – זהו תכנון שנכשל ! אין צורך בחציבות ענק ופגיעה בסביבה – ולא "מדובר בקרקע משופעת מאוד ובעייתית" ולא מדובר בכבישים מפותלים ובהעדר תחבורה ציבורית – שוב, אינך מכיר את הנתונים – אינך מכיר את התכנון המעולה שהכנתי – אינך מכיר את הפתרון הטכני להקמת שכונה המתאימנ למקום – ניתן אולי לראות בטענותיך את התירוצים מדוע עיריית חיפה ורשויות התכנון נכשלו בעניין והביאו לבזבוז של סכומי עתק לציבור – וגרימת נזקים בהיקפים של מיליארדי ש"ח לבעלי הקרקע – כמו גם הרס העיר ופגיעה קשה ברוכשי הדירות – שרבים מהם כבר ויתרו על העיר חיפה – ופשוט ברחו מכאן. אנחנו לא נכשלנו בדבר, מי שנכשל היא עיריית חיפה ורשויות התכנון המסרבות לקיים את הדיונים החשובים בתכנון שהכנתי.
   באשר לרמת שמיר – היא רמת גוראל – נכון חייבים לגנוז את התכנית שהכינה הועדה המקומית (עובדי העירייה העוסקים בכך) ובאופן מיידי לקדם תכנון איכותי. אגב, תכנון איכותי לשכונת רמת גוראל – לשכונת רמת שמיר (בשמה החדש) ניתן למצוא באתר תכנון זמין – במסגרת ההתנגדות שהגשתי לתכנית זו. ההתנגדות הראשונה מחודש מרץ 2016 וההתנגדות הנוספת משנת 2019 – התכנון האיכותי שהגשתי ומוצג באתר – מייצר את השכונה הנחוצה בעיר חיפה – תכנון מעולה – המספק את הפתרונות הנכונים הדרושים כל כך לעיר חיפה – ולא פחות חשוב – מבלי לפגוע בתושבי העיר – מבלי לפגוע בתושבי רמת בגין, רמת אשכול ואח'. פשוט ללמוד את הנתונים ולא ללכת רק לפי התכנון הכושל של עיריית חיפה – רק כך מגיעים לתוצאות טובות וחיוביות עבור העיר והדורות הבאים.

  3. אייל אמר/ה

   אילן, השכונה הזו לא חשובה לעתיד חיפה. אתה מציג אותה כאילו מדובר בעתודות קרקע בלעדיות. יש בחיפה עוד לפני התחדשות עירונית שיכולה להוסיף עשרות אלפי דירות, גם קרקעות ריקות – המבואות הדרומיים עד טירת כרמל, בסיסים שניתן לפנות, שטחים שכבר פנויים לבינוי כמו האצטדיון בקרית חיים, רק בשטחים ריקים בחיפה ניתן להוסיף 30 אלף יח"ד. מי מבעלי הקרקעות במורדות לינקולן שלטענתך "ברח מחיפה" כלומר קנה דירה בעיר אחרת יכל גם לקנות דירה בשכונה אחרת בחיפה. אל תאיימו עלינו. הגבעה הזו עם ערכי טבע נדירים, חלק ממערכת של ואדיות פתוחים, בכלל לא צריך לבנות עליה בית אחד. מה שצריך לתת לכם זו הבחירה בין ריכוז הזכויות בשולי רמת גולדה ורחוב הרופא לגובה, במספר מגדלים, או אותו דבר בנאות פרס ב' וג'. העירייה הבינה השכונה בעייתית ביותר. אתה טוען שיש לך איזו חלופה פלאית מדהימה שלא מחייבת מחלפים וטוען שפקידי עירייה עלומים ויזמים (אתה מתכוון למשפחת עופר??) עושים יד אחת לנשל אתכם מבנייה. אז תגיש בג"צ נגד העירייה והיזמים. אתה רק זוכה בבתי משפט בחיוב העירייה לדון בתוכניות. בסדר העירייה יכולה לדון ולשלול אותן. אני מצר מאד שראש העיר מקדמת את הבנייה הזו שהיא נזק אדיר לחיפה – השטח הזה צריך להישאר חלק ממערכת הואדיות האחרונה הפתוחה בעיר. את הבנייה המסיבית של אלפי דירות אפשר להעביר לשטחים מישוריים, בהם הבנייה תהיה זולה טובה ומחוברת לצירים ראשיים ותחבורה ציבורית וללא צורך בתשתיות יקרות וחציבת כל הגבעה לתשתיות האלו, שאתה וחבריך תדרשו הרי בכל תוכנית וראינו את האסון בגבעת זמר ומורדות ורדיה. בעצם אתם רוצים לשכפל את המכתש של מורדות ורדיה על פני כל הכניסה לחיפה על פני גבעה שלמה. כשכל עירייה אחרת רצינית הייתה מזמן עושה חילופי קרקעות ומבטלת את הבנייה שם.

  4. אילן אמר/ה

   אייל היקר – שוב אתה נתקל בחוסר במידע בו אתה לצערי לוקה. כל השכונות המערביות המיועדות לבניה למגורים ברכס הכרמל הן שכונות חשובות מאוד לעיר חיפה. כולל: 'תל אהרון – לינקולן'; 'רמת גוראל' שאתה מתעקש לקרוא לה 'רמת שמיר' – כאשר התכנית השערורייתית והכושלת שהוכנה על ידי עובדי עיריית חיפה – נקראת תכנית 'רמת גוראל'; 'מורדות גולדה'; 'רמת אשכול ב'; 'טוסקנה' – הן כאמור חשובות מאוד לעיר חיפה – שכונות אלו מייצרות את חיבורי הדרכים החשובות לניקוז התנועה בציר רכס הכרמל – שכונות אלו כוללות את עורק החיים של העיר – עורק התחבורה החשוב. בלי מימוש הבניה בשכונות אלו הרי לא ניתן להעמיס תנועה נוספת ברכס הכרמל – זאת אומרת אם אין שכונות אלו – אין פרויקטים של פינוי בינוי – בלי השכונות המערביות אין כסף בקופת העירייה – אין היטלי השבחה – בלי מימוש זכויות בעלי הקרקע ישולמו להם מיליארדי ש"ח – הקומניזם פה בעיר הרי עומד ליפול ובעלי הקרקעות יקבלו את הפיצויים והזכויות שלהם בחזרה – גם אם אתה חושב – כאילו הייתה פטרון – כי ניתן לעשוק את בעלי הקרקעות, לפגוע בהם באופן אנוש בדרך של 3 מגדלי מגורים – או בכלל למנוע מהם את הבניה – אז כדאי שתפנים.
   על מה אתה מדבר – עשרות שנים אנשים בורחים מהעיר ואתה מספר על בעלי הקרקעות של לינקולן שברחו מהעיר ? על מה אתה מדבר ? האוכלוסיה בנותרת בעיר היא הקשישים והעולים המוחלשים – כל מי שרצה עתיד ראוי ברח מפה בעשרות השמים האחרונות – עברו למקומות איכותיים בהם לא הורסים את העיר.
   על איזה קרקעות ריקות אתה מדבר ? על פרויקט המבואות הדרומיים ? הפרויקט הכי גדול בעיר חיפה – אזור מוכה קרינה של קווי מתח עליון – זה הסרטן הבא בעיר חיפה – עוד תכנית כושלת מבית מדרשם של עובדי העירייה – אתה פשוט אינך יודע על מה אתה מדבר !!
   אל תגיד לי אל תאיימו עליינו – אף אחד לא מאיים עליך ועל אחרים – אתה פשוט אינך יודע – ואתה מקליד באינטרנט מבלי לבדוק את העובדות – כל פעולותיי הן על מנת לשפר את התכנון ואיכות המגורים בעיר חיפה ואתה מזהיר 'אל תאיימו עלינו' – אני לא מאיים על איש אני רק מתריע – העיר הולכת לקריסה !! אי אפשר להמשיך לאפשר לעיריית חיפה להרוס את העיר !!
   אינני יודע על איזו גבעה אתה מדבר – כאשר אתה אומר כי יש בה 'ערכי טבע נדירים' – אין בכל אחת מהגבעות שציינתי 'ערכי טבע נדירים' – וכל ערך שיש לשמור יישמר במסגרת תכנית – דוגמת התכניות שהכנתי.
   אינני יודע על מה אתה מדבר כאשר אתה אומר 'פקידי עירייה עלומים' – בכל מקרה, הרי כולם יודעים מי בעיר חיפה אחראי על תכניות המתאר בעיר – יש שם מנהלת האגף לתכנון עיר ויש אחרים המסייעים בידה – כולל עובדי השירות המשפטי – התוצאה היא קטסטרופה – מה אתה לא יודע מי – אחראי על התכנון בעיר חיפה ? מה אתה לא בודק באינטרנט מי האחראית ? כדאי שתבדוק ותלמד את הנתונים ! עוד אבקש להבהיר כי אינני זוכה נגד העירייה רק בחיוב העירייה לדון בתכניות – ביום 9/9/2020 – לאחר שנים של מאבק קיבלתי אישור רשמי על כך שהועדה המקומית – מזה שנים רבות – איננה מפרסמת פרוטוקולים של הדיונים לפי הנדרש בחוק – כך אימצו את טענתי שלמעשה במשך שנים רבות מנהלים דיונים בוועדת הערר ובבתי המשפט – דיונים המסתמכים על פרוטוקולים של דיוני הועדה המקומית – ומדובר כל השנים – בפרוטוקולים שאינם חוקיים – זו דרכה של הועדה המקומית – והצוותים הקשורים בה – להעלים את מה שבאמת קורה בדיונים – מפני הציבור בכלל, הנוגעים בעניין בפרט – וכאמור מפני ועדת הערר ובתי המשפט – יש כאן חשד כבד להכשלת גורמי האכיפה ובתי המשפט במשך שנים רבות, מעניין מאוד למה מתאמצים כל כך להסתיר את מה שבאמת נאמר בדיונים !!!!! מצאת לנכון לתקוף את האסון בגבעת זמר – אני מסכים – ביום 4/12016 העברתי לוועדה המחוזית את התיקון הנדרש לגבעת זמר – בהמשך העברתי את הצעת התכנון לעיריית חיפה – במקום לתקן ולייצר שכונה איכותית הרסו את השכונה – שיפועי דרכים הזויים – 588 מ' אורך דרכים (בשכונה קטנה בהיקפה) בשיפוע אורכי 12% עד 12% – דבר שמייצר נגישות ברמה ירודה – הפליה לרעה של קשישים ומוגבלים – שכונה תלויית שימוש ברכב פרטי עוד ביזיון פרי עבודת רשויות התכנון ועיריית חיפה !! טענה מוזרה טענת כי אנחנו רוצים לשכפל את 'המכתש של מורדות ורדיה' – זה הרי בדיוק הפוך מהתכנון האיכותי שהכנתי – יש לך תלונות על הקטסטרופה התכנונית של מכתש ורדיה – יש לך כתובת – תפנה לגב' ורדה ליבמן – האחראית על התכנון בעיר חיפה !!! אל תאשים בעלי קרקעות תמימים !! אייל עצה קטנה – אל תעשה לחברך את ששנוא עליך – אל תמשיך להתנכל, בכתיבתך, לבעלי הקרקעות – עוד לא נולד האיש שיש לו זכות לפגוע בבעלי הקרקעות – כדאי שתסתכל על העניין כאילו אתה הוא אחד מבעלי הקרקעות – ממנו מונעים בניה למגורים – מימוש זכות (לצורך הדוגמא קבלת דירה למגורים) במשך למעלה מ-40 שנים !!!! האם גם כבעל קרקע כזה הייתה מקליד את שהקלדת ושלחת תגובות אלו לכתבה זו ? תחשוב ! זה לא איזה שישוע – אתה מתייחס לבעלי קרקעות שבמשך עשרות שנים מונעים מהם דירה – בשל כל מיני סיפורים ומעשיות – מעשה עוולה נוראי.

 7. רפי רפול - חסוו אמר/ה

  כל הכבוד לך עינת קליש,ראש העיר חיפה.

  1. אילן אמר/ה

   רפי רפול היקר – לראש העיר הגב' קליש יש את היכולת לתקן – היא לא עושה מה שצריך, הלוואי והייתה עושה. דוגמא קטנה וחשובה: פרויקט הבניה הגדול בעיר חיפה – המבואות הדרומיים ב' – החלק הדרומי של שכונת נאות פרס – שטרם נבנה – פרויקט הכולל באופן רשמי 5,072 דירות ובתוספת הקלות יגיע ל-6,500 דירות – 24,000 תושבים – עיר קטנה וצפופה מאוד – מחדל חמור מתקופת יונה יהב – צמוד לתחמ"ש של חברת החשמל (תחנת משנה מרכזית הניזונה מקווי מתח עליון) – עשרות אלפי תושבי שכונה עתידית זו ותושבים אחרים יהיו חשופים לקרינה מסוכנת מקווי החשמל התת קרקעיים שיזינו ומזינים גם היום תחמ"ש זה – ומה עושה עיריית חיפה – מסתירים דוחות של מומחה לקרינה לחשמל – ובורחים מהתמודדות עם הסכנות מהקרינה המסוכנת !! אולי בגלל שהפרויקט הוא שליש מהסכם הגג שנחתם עם שר האוצר משה כחלון – 3 מיליארד ש"ח – מתוכם כ-1 מיליארד ש"ח – מיועדים לפריקט זה – כסף שמוזרם לידי נציגי עיריית חיפה – שידעו כמובן מה לעשות בו הכי טוב – רק כסף, כסף, כסף ?? ומה עם החיים עצמם ?? והיכן הבריאות ? מה הגב' קליש חלילה לא דואגת לבריאות ? לא דואגת לסיכון הבריאות ? חסר פה בעיר חיפה סרטן שצריך חלילה לייצר בנוסף ובקנה מידה משמעותי – חשיפת עשרות אלפי אנשים לסיכון ?

 8. אילן אמר/ה

  מאיה היקרה – הלוואי והיית צודקת – בתקופת הגב' עינת קליש השחיתות, כך על פי החשד, רק מרקיעה שחקים – קומבינות על קומבינות – 500 מיליון ש"ח – על פי הערכה – כך על פי החשד – יגבו יקירי העירייה במסגרת פרויקט בית הקברות החדש בשכונת נווה דוד (המכונה במחדל נוראי בשם פרויקט פינוי בינוי) – על חשבון תושבי נווה דוד המוחלשים – שיחזרו לסבל קשה שליווה אותם – עשרות שנים בעבר וקליש מחזירה עטרה ליושנה, על פי החשד שלא כדין, קברים טריים וחדשים למרבה במחיר על חשבון איכות החיים של התושבים המוחלשים – ומישהו צפוי לגבות את הקופון, על פי החשד שלא כדין – חצי מליארד ש"ח – אז איפה פה המלחמה בבעלי ההון ? אז איפה פה המלחמה בגורמי ממשלה שהחריבו את העיר ? תפקחי את העיניים מאיה נווה היקרה, רצית משהוא טוב, וקיבלת החרבה של חיים של אלפי אנשים בשכונת נווה דוד !!! חבל !!

  1. מאיה נווה אמר/ה

   שכונת נווה דוד הופכת לשכונת יוקרה יחד עם כל הפינוי בינוי של שכונות החוף. טוב עשה מי שקנה נדלן שם

  2. אייל אמר/ה

   שכונת סלאמס בצפיפות מטורפת כלואה בין בתי קברות לכבישים ראשיים סואנים – מתקשה לראות איך זאת שכונת יוקרה. כנל רמת הנשיא. לדעתי אין שם איכות חיים גבוהה. יש סביבה גרועה שיקח 20 שנה לפנות, והפינוי יביא למגדלי ענק זה לצד זה, עם לחצים מטורפים על כבישי נוה דוד (כבר קורה במקטע רמת הנשיא) ועם מפגעי רעש ובטיחות קשים. זאת בעיני לא שכונה איכותית, להיפך, כל עוד היא שומרת על קנה מידה אנושי, קטן ואינטימי היא איכותית יותר. היה צריך לאפשר שם פינוי בינוי קטן של בנייני 6-7 קומות כמו בשכונות הרכס, אלא שערכי הדירות לא מאפשרים. תושבי נוה דוד אכלו את הלקרדה.

  3. אילן אמר/ה

   מאיה – על מה את מדברת ? מי מעז להכניס בית קברות – קברים טריים – אל תוך חלונות הדיירים ? אם היית עובדת עיריית חיפה העוסקת בכך הייתי שואל אותך – אתם לא מתביישים ? לרמוס את זכוניותיהם, קניינם ואיכות החיים של אותם אנשים יקרים המתגוררים בנווה דוד – בלי בושה ? בלי להניד עפעף ? מספיק להרוס את העיר !!!
   קליש הודיעה שהיא תעשה פה בניה כמו בפריז, כמו בברלין – יש חוות דעת מקצועית בעניין זה של האדריכלים: אמיר מן – עמי שנער – שקליש הזמינה ועיריית חיפה שילמה כסף להכנתה – תקראי את חוות הדעת – את המצגת שמפורסמת באינטרנט – מטעם עיריית חיפה – אז תביני שהפינוי בינוי המקודם בשכונות החוף ובנווה דוד – הוא כישלון מכפיר – הרס טוטאלי של העיר – וזאת ללא קשר לבית הקברות – שאיננו חוקי ובא להעשיר את מי שחפצו בייקרו – תוך עושק של תושבי נווה דוד המוחלשים והצנועים.

 9. אייל אמר/ה

  לעניין מלחמתה של קליש כתבתי כאן כמה אסונית החלטת שרת התחבורה (שנעשתה אולי במתכוון לפני דיון ועדת השיוך במשרד הפנים, ובטקס ביום ההולדת של קליש אולי במכוון כ"מתנה"). אין מקום לנקמנות החולנית של השרה רגב, שהחלטתה לגבי יפה נוף הייתה ראויה ומוצדקת, אך החלטתה ההזויה המובססת על טענות סרק, כאילו נמל המפרץ הוא "נמל הקריות" וכאילו "הן נושאות גם בנטל" אין בהן שום דבר נכון. כל כבישי הגישה + מסילות + עורף הנמל + שטחיו גובלים ועוברים בתחומי חיפה בלבד. אין לקריות שום קשר לא גאוגרפי ולא כ"נטל" מנמל המפרץ. השרה רגב נקמה בחיפה פעמיים: פעם בהחלטה ההזויה בניגוד לכל גורמי המקצוע למקם שדה תעופה בינלאומי (משלים) לנתבג דווקא בדרום, ללא היתכנות כלכלית כשכל הגורמים מצביעים על רמת דוד או מגידו כמועדפות ופעם שנייה נקמה בחיפה בטקס הסהרורי הנ"ל לגבי נמל המפרץ.
  גם על המחדל הזה יש "להודות" ליהב וליועציו המוכשרים (בציניות, כן?) שהסכימו בחפץ לב לקדם את נמל המפרץ כשהיה שטח גלילי, במקום לדרוש לשייכו לחיפה כתנאי לפיתוחו, פיתוח עורף הנמל הלוגיסטי וכמובן תוכנית הגישה אליו שכל המחלפים והגשרים בה עוברים דרך חיפה בלבד. דרך חיפה ב-ל-ב-ד, אין ולו אחד שעובר בקרית ביאליק או בקרית מוצקין. מה להן ולנמל המפרץ? באמת כלום ושום דבר.
  חיפה אינה אשמה בהעדר קריות תעסוקה בקריות. היא כן אשמה בראש העיר הקודם שלנו, שחירבן את הנושא הזה ואיפשר לנמל המפרץ לצאת לדרך ללא שיוכו לחיפה, זאת למרות שלשר התחבורה הקודם יהב העניק אות יקיר חיפה.. יקיר יקר מאד, עלה לחיפה באובדן הכנסות אדיר ועוד איבוד שטח אדיר איכותי בקישון לטובת "עורף לוגיסטי" לעיר הנמלים של חנ"י, שתקועה כמו עצם בגרון לחיפה בלב העיר, ועכשיו שרת התחבורה הנוכחית גם רוצה לנשל את חיפה כלכלית מהנמל הזה. ממש הרצחת וגם ירשת. בושה לשרה רגב, כדאי שהחבר שמשון עידו יבהיר לשרה, שאם משרד הפנים ינשל את חיפה בנושא נמל המפרץ – הליכוד גמר בחיפה.

 10. משה אמר/ה

  לצערי אני נאלץ לאמר שהפעם (ורק הפעם) קליש צודקת. הנמל תקוע כעצם בגרון בתוך חיפה ולכן ההכנסות מגיעות רק לחיפה

 11. מוטי אמר/ה

  כך קורה בחיפה 20 אחוז הצביעו בבחירות 80 אחוז נסעו לפיקניק קיבלנו קליש אחת ויונה אחת טובה שעפה לה

לא ניתן להגיב