השכונה היוקרתית בחיפה כבר לא כ"כ שלווה – "החיים שלנו הפכו לסיוט"

(חי פה) - התושבים בשכונת 'סביוני דניה' מתארים תחושת...

חיפה: פגיעה בקו מים ראשי • צפו

(חי פה) פגיעה של קבלן קידוחים בקו מים ראשי,...

הכירו את "הטרמינל" – מתחם ההופעות החדש והגדול ביותר בצפון

בנוכחות חלק ממאות האנשים שעבדו מסביב לשעון בחודשים האחרונים...
באנר גורדון 230524
באנר - צעדת קריית ביאליק ה-41 - שבת, 1/6/24 - רחב
באנר קריית אתא עצמאות 080524

שבר יגור – רגעים אחרונים של פריחה נדירה • צאו לטייל בפסח

שבר יגור, המכונה גם העתק כרמל, הינו פינת טבע...

רותי סגל • אלת פריון היצירה • ציירת ואוצרת חיפאית

ציוריה, ביתה ואוצרות מעונה של רותי סגל משרים על...

סדר פסח מרגש נערך במחנה המעפילים • הספינה 'אקסודוס' ◄ צפו

'אקסודוס', סמל לגבורה ולנחישות התרגשות רבה נרשמה ביום שישי האחרון...

שוק תלפיות בחיפה – יצירה גאונית בשיפוץ אינסופי

בקצה המזרחי של רחוב סירקין, ניצב בניין שוק תלפיות,...

שכנה | סיפור קצר | אילן סגל

טוב שכנה טובה ממרגרינה טובה. בין הדברים בהם בורך האדם...

חלוקת ההכנסות מנמל המפרץ, פתיחת חזית הים העירונית והרכבת מהמפרץ הפרסי | מירי רגב בראיון מיוחד לחי פה | צפו

שרת התחבורה, מירי רגב, ביקרה בנמלי הים של חיפה, קיימה טקס קצר, בהשתתפות ראשי ערים ואישי ציבור מאזור חיפה, להסרת הלוט משלט הכניסה לנמל המפרץ וכמובן סימנה כמה מטרות מרחיקות לכת בראיון מיוחד (ובלעדי) לחי פה – חדשות חיפה.

נכחו בכנס: חבר הכנסת אריאל קלנר, עוזי יצחקי – יושב ראש חברת נמלי ישראל,
עופר מלכה – מנכ"ל משרד התחבורה, שלמה בריימן – מנכ"ל חנ"י, נציג החברה הסינית – מר מי-יהו, בן דוד (בנדה) נציג החברה ״מעגן״ , יעקב פרץ ראש העיר קרית אתא, דוד אבן צור ראש העיר קרית ים, אלי דוקורסקי ראש העיר קרית ביאליק, אבי לוי – יו״ר איגוד קציני הים, הנהלת הנמל, אנשי משרד התחבורה, סגני ראשי ערים, חברי מועצת העיר ופעילים חברתיים.

צפו – מירי רגב בראיון מיוחד לחי פה:


תקציר דבריה של מירי רגב לחי פה:


גשר יבשתי (Land bridge) של רכבת מהמפרץ הפרסי לחיפה

יש תנופה אדירה בחיפה במה שקשור בנמלי הים. ההסכם עם האמירויות פותח את האפשרות להקים את רכבת השלום, שתאפשר מעבר מטענים מאזור המפרץ הפרסי לחיפה (זה עשוי לאפשר גשר יבשתי מהיר שיקצר תנועת מטענים – ויקצר את הצורך לעבור בתעלת סואץ בדרך לאגן הים התיכון). הנמל החדש יוסיף לתחרות בין הנמלים בישראל ועשוי להוריד את יוקר המחיה בישראל.

חלוקת ההכנסות בין ערי המפרץ

בכוונתי לפנות לשר הפנים, הממונה על הוועדה הגיאוגרפית ולבקש כי חלוקת ההכנסות מנמל המפרץ תהיה בין הערים בסביבה (ולא רק לחיפה). מדובר בחלוקה שיוויונית בין הערים באזור, בהתאם לעומס התחבורתי עליו משלמים כולם.

חזית ים עירונית

בכוונתי לקדם את הטיילת מהגנים הבהאים לנמל חיפה (חזון חיפה ברצלונה – חזית הים העירונית). הנמל, תושבי חיפה ובעלי העסקים ירוויחו מפרויקט זה.

שאטל ימי

אני מתכננת להשיק שאטל ימי לאורך חופי ישראל, מנהריה ועד אשדוד. השאטל יעצור כמובן גם בחיפה.


דבריה של מירי רגב בטקס שנערך בנמל המפרץ

https://www.facebook.com/miri.regev.il/videos/776590019774392

נאום שרת התחבורה והבטיחות בדרכים מירי רגב בטקס בנמל המפרץ

סיימתי ביקור בנמל חיפה וביקור קצר בנמל המפרץ –  בו הסרנו את הלוט. אני מסתכלת על מנופי הגשר המרשימים שֵהִתְכָּנָסְנוּ בצילם (תודו שקשה להוריד מהם את העיניים). המנופים שאנחנו חונכים היום הם חלק מבשורה גדולה שאנחנו מביאים לנמלי חיפה ולכלל אזרחי מדינת ישראל. הם מסמלים את המהפכה האדירה שכולנו שותפים לה ומציבים את ישראל בחזית הטכנולוגיה בתחום הספנות והנמלים.

שנת תשפ"א שבאה עלינו לטובה, כבר זכתה בצדק לכינוי: שנת הנמלים. בשנה הקרובה יחלו לפעול שני נמלים חדשים, נמל הדרום שיתווסף לנמל אשדוד ונמל המפרץ. בימים אלו התפרסם המכרז להפרטת נמל חיפה, אנו עדים לקבוצות מציעים שהן שילוב של חברות בינ״ל עם חברות ישראליות. השלום עם מדינות המפרץ כבר כאן ושמעתי על שתי קבוצות מפרציות המתעניינות להשתלב גם הן. אני קוראת לחברות אמריקאיות לקחת חלק בקול הקורא הזה ולהשתלב במכרז שמייצר עניין עולמי.

האירוע הזה הוא סנונית ראשונה בשנה המרגשת הזו. שנה שבה, לצד חיבורים חדשים והיסטוריים עם העולם הערבי, אנחנו  נמשיך לחבר את ישראל. לחבר בין מרכז ופריפריה, בין כל חלקי העם וכל חלקי הארץ. זו המהות של צדק תחבורתי שאותו אני מובילה מיומי הראשון כשרת התחבורה.
 
בימים אלו אנחנו מצויים בישורת האחרונה של הקמת נמל המפרץ, שצפוי להיפתח במהלך שנת 2021. במקביל, נוציא לדרך את נמל הדרום באשדוד. מההרחבה הדרמטית הזו של השוק כולנו נצא נשכרים. אזרחי ישראל יהנו מתחרות גוברת שתוביל באופן טבעי לירידת מחירים ולא פחות חשוב מכך: לשיפור היעילות והשירות לשרשרת הסחר.
  
ישראל, כמו שכולכם יודעים, אינה ככל המדינות. היא הייתה ותישאר מדינת אי, ולכן 99 אחוזים מהסחר שלנו מגיע דרך הים. התלות הגבוהה שלנו בנמלים הימיים – חייבה אותנו לפתוח את השוק ולתת מענה לצורכי המשק בתחום הסחר הימי.

השילוב של הנְמֵלִים הוותיקים והחדשים, יעניק רוח גבית לשיתופי הפעולה של ישראל עם קווי הספנות הגדולים בעולם. ויאפשר ליצואנים שלנו את היכולת להתחרות עם יצואנים זרים.
מהפכת הנְמֵלִים המתרחשת מול עינינו תוביל לצמיחה ניכרת של היצע התשתיות למדינת ישראל, והיא מתחברת להזדמנויות המדיניות האדירות שניצבות בפנינו, הודות להסכם השלום ההיסטורי שהוביל ראש הממשלה עם איחוד האמירויות.

הפוטנציאל הכלכלי, המדיני והחברתי של המהלך הזה הוא בלתי נתפס: חיבור מסילתי ממפרץ חיפה דרך בית שאן בואכה ירדן וערב הסעודית ועד למפרץ הפרסי, וחיבור של מסילה לנמל אילת, יאפשרו שינוע סחורות מהמזרח למערב ויהפכו את ישראל, למרכז סחר ולוגיסטיקה אזורי.
 
הצפי להיקף הסחר שלנו עם איחוד האמירויות הינו חצי מיליארד דולר בשנה, אולם חיבורי המסילות לנמלי ישראל, יוסיפו מיליארדים רבים נוספים לכלכלה הישראלית ויסייעו בהורדת המחירים והעלאת רמת החיים.
הברכה תבוא גם על תושבי הצפון, העיר חיפה וערי הסביבה, שייהנו ממנוע צמיחה חדש, בדמות הקמת מרכז לוגיסטי בפארק תעשייה מודרני סביב הנמל, שיתרום ליצירת מקומות תעסוקה לאזור.
פיתוח הנמל החדש מעמיס על התשתיות הקיימות באזור ולכן אין ספק שעל הרשויות באזור להנות מחלוקת ההכנסות של הנמל החדש.
 
על כן, פניתי לשר הפנים אריה דרעי, וביקשתי ממנו שוועדת הגבולות בראשותו תקבע ששטח הנמל החדש בו אנו עומדים יחולק בין כלל הרשויות המושפעות מהנמל והפעילות בו.
 
הרשויות הסמוכות נדרשות לפתרונות תחבורה ופתרון בעיות כגון זיהום אויר ומעבר חומרים מסוכנים בתחומן ולכן יש לפצותן בעת שקובעים את גבולות הנכס שכל כך משפיע עליהן.מאמינה שיחד נפעל למימוש חלוקה הוגנת ומתחייבת זו.

אני מבקשת להודות לכלל העובדות והעובדים המסורים של חברת נמלי ישראל ובראשם כמובן ליושב הראש עוזי יצחקי ולמנכ"ל שלמה בריימן, שמנצחים על המהלך המורכב הזה יחד עם הנהלת החברה שתפעיל את נמל חיפה בחצי היובל הראשון לפעילותו. כמו גם, ברצוני להודות לוועדי העובדים, להסתדרות, שהשכילו להביא לסיכום העברת מחלקות הים בחיפה ובאשדוד מחברות הנמל לחברת נמלי ישראל. אני שמחה שהצלחנו לעשות זאת בשיתוף פעולה עם העובדים תוך קידום התחרות ומציאת האיזונים המתאימים בין קידום התחרות לזכויות העובדים.

לשמחתנו הרבה, הפרויקט הגרנדיוזי הזה עומד גם בתקציב וגם בלוחות הזמנים (שלא כמו חברות אחרות ואנחנו כבר יודעים מה קורה איתן). זה לא היה יכול לקרות ללא המקצועיות והחריצות שלכם ועל כך אתם באמת ראויים לכל שבח.
 
אני רוצה לנצל את ההזדמנות הזו, בימים שלפני ראש השנה, לאחל לכולם שנה טובה ומתוקה, שנה שבה מן הסתם נחגוג את החג בצמצום ובריחוק חברתי עקב משבר הקורונה שעדיין מלווה את האנושות כולה ואת ישראל בפרט.
 
אין ספק שמשבר הקורונה בראש השנה, לאנשים המאמינים, חייב להדליק נורה אדומה על איך עלינו להשתפר, להיות טובים יותר אחד לשני ולארץ הטובה שלנו.
 
שבע"ה השנה הזו תהייה שנה שכולנו נגיע לחוף מבטחים- בריאותי, כלכלי ולאומי.
 
בע"ה נעשה ונצליח.


תמונות מהטקס בנמל המפרץ

מירי רגב ונגה כרמי (צילום: ירון כרמי)
מירי רגב ונגה כרמי (צילום: ירון כרמי)

צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

נגה כרמי
נגה כרמי
נגה כרמי - מנהלת תאגיד החדשות חי פה - חדשות חיפה והסביבה - הודעה בוואטסאפ: 052-2410689 שליחת מייל למערכת: [email protected]

כתבות קשורות לנושא זה

6 תגובות

 1. כניראה שהליכוד באמת טוב לחיפה !
  ונעמה ליזמי גרועה לעיר.

  • אהבתי את הציניות.
   שתיהן רק מצטלמות ללא הרף ובעיקר אומרות הרבה כלום ככותרת בתקשורת

 2. הפעם אנחנו מקדימים , החלק שלנו לחיבור רכבתי בין חיפה למפרץ הפרסי כמעט גמור, חסרים רק מספר קילומטרים עד הגשר על הירדן.
  יפה!

 3. כל הכבוד לך גברתי השרה תא"ל מיל גברת מירי רגב שהענקת ראיון מיוחד לאתר חי פה של גברת כרמי.

 4. ראויה לכל גינוי לאחר החלטתה בניגוד לכל גורמי המקצוע וכל התחשיבים הכלכליים והבטחוניים למקם נמל תעופה משלים לנתבג בנבטים או בדרום בכלל ולא ברמת דוד. אסון כלכלי לצפון. רגב מלאה בתוכניות מצוצות מהאצבע כמו שאטל ימי חסר כל היתכנות, ממש כמו החלטתה ההזויה על נבטים. שרה כושלת לחלוטין.

הכתבה נעולה לתגובות. ניתן לשתף ברשת באמצעות כפתורי השיתוף

כל הכתבות בחי פֹה

חי פה • התרמת דם בחמישי 30/05/24

חמישי 30/05/24 בין השעות 18:30 - 23:00במתחם השוקק של שוק תלפיות בחיפה לונץ 4, סמוך למסעדה התאילנדית בשוקיש לכם הזדמנות לעשות עוד משהו טוב,...

רפא״ל • ניסויים מתוכננים ומבוקרים יתקיימו באזור חיפה ועלולים להעלות עשן ולחולל רעש 30/5/24

מרפא״ל נמסר לחי פה תאגיד החדשות:רפאל נמצאת בפעילות רציפה לתמיכה במאמץ המלחמתי. היום, חמישי 30/5/24 יתקיים בשעות הצהרים בשטח מכון דוד בקריות ניסוי מתוכנן...

ריצה נכונה – הדרך להחלמה מהירה מפציעת ריצה ומניעת פציעות נוספות

לרגל שבוע הספורט הישראלי החל השבוע 26-31/5, ד"ר אייל גנסין, מומחה בכירורגיה אורתופדית, מומחה לפגיעות ברך ופציעות ספורט בכללית מחוז חיפה וגליל מערב ורופא...

נגעת נסעת – מהרגע שלקחת את השאכטה • היום העולמי ללא עישון

סלחנות וחמלה לצד התמודדות יום יומית. לרגל היום העולמי ללא עישון, מדריך מיוחד המסביר כיצד ניתן להימנע מהדחף לסיגריה, בפרט בתקופות מאתגרות, ולדבוק בתהליך...

הפתעה מרגשת: לידה לא צפויה במרכז רפואי זבולון של כללית

אישה הריונית שהגיעה לבדיקה שגרתית במרכז בריאות האישה בזבולון יצאה מהמרכז עם תינוקת טרייה בידיה.אילנית ביטון, מנהלת צוות האחיות החדשה במרכז בריאות האישה במרכז...