פרסום בחי פה

תגובות אחרונות

פרסום בחי פה

עוד כותרות בחי פֹּה

דילול החזירים בירי יצא לדרך בחיפה – צפו

(חי פה) - תושבים בשער העלייה שמעו קולות ירי...

חיפה • חילוץ בלב ים בתנאי רוח קשים

התהפכו עם קייקים נסחפו ללב ים וחולצו על ידי...

איים להרוג את הצוות הרפואי ברמב״ם • "רוצה להיות שהיד"

(חי פה) - היום, רביעי 24.4.24, צעיר בחיפה הודיע...

55 קילו של קוקאין בשווי מיליוני שקלים נתפסו בחיפה

כ-55 קילוגרם של סם מסוג קוקאין, בשווי המוערך במיליוני...

להקת לווייתנים בחיפה ◄ צפו

(חי פה) - ביום שבת, 20/4/24, יצא ליאור אלפסי,...

חיפה עיר שוויונית מגדרית | אושר פה אחד

חיפה | עיר רגישה מגדרית

הצעתה של חברת מועצת העיר נעמה לזימי, בניית תוכנית עירונית כוללת, לעיר רגישה מגדרית, למימוש מבוקר בשנים הבאות, אושרה הערב שלישי 8/9/20 – פה אחד.

מדובר בהצעה שבמסגרתה תבנה תוכנית שתבטיח כי בעתיד חיפה תהיה עיר שוויונית מגדרית, בנושאים של: רווחה, חינוך, תפעול, ספורט, תרבות, עסקים מקומיים, ביטחון, תכנון עירוני, חברה וקהילה.

בהצעתה כתבה לזימי:
השבועות האחרונים, עם מקרה האונס המזעזע, שהוביל לחשיפותיהן של נשים על הפגיעות שעברו, היו לא פשוטים עבור מדינה שלימה ועוררו את חשיבות הנושא, כמו גם רצף השנים האחרונות. יותר ויותר ברור כי התייחסות לסוגיה המגדרית היא נדבך חשוב בחברה מתוקנת.

כיום ברור שדווקא למערכות המוניציפליות יכולות רבות להתחיל לגשר על הפערים ולהוביל את החברה למקום טוב יותר. גם בעיר עצמה כך הדבר, חלוקת התקציב, התייחסות במדיניות ויצירת דיון עירוני על הכלת תכנית עבודה עם רגישות מגדרית בכל תחום, יביא לשינוי שכלל האוכלוסייה תרגיש אותו.

כמי שפועלת בנושא זה כבר שנים רבות, ובתמיכה מלאה של ראש העיר, להלן הצעתי:

 • תחת הועדה לשוויון מגדרי, תתן מועצת העיר את הסמכות לוועדה לייצר מסמכי עבודה מסודרים בנושא, לשם יצירת פלטפורמות עבודה מול גורמי הרשות, שיתופי פעולה עם הועדות השונות ברשות, עדכון מדיניות ויישום ניירות עמדה, לצד עבודת מטה בשגרה ועוד, על מנת ליצור עיר בחזון זה . מסמכי העבודה יובאו כמובן לאישורם של כל גורמי העירייה, ויוצגו בפני מועצת העיר, ככל שהתכנית תתגבש, באופן מלא או בחלקים.
 • בשנתיים האחרונות התנהלה בחיפה תכנית 'עיר לכולן' פורצת הדרך, אשר מהווה פלטפורמה מקצועית ומרכזית לרוח ההצעה הזו. ובחודש הזה, של חתימה על האמנה החשובה של תכנית זו, ניתן לקחת את העבודה הזו צעד קדימה ולוודא שבעתיד נראה כאן עיר שוויונית מגדרית, עיר לכולן וכולם באמת, בנושאים של רווחה, חינוך, תפעול, ספורט, תרבות, עסקים מקומיים, ביטחון, תכנון עירוני, חברה וקהילה.
 • בנוסף לכך, על חיפה להיות מובילת הדרך בעידוד וקידום יצירת ערים רגישות מגדרית בישראל, להיות חוד החנית בכנסים ארציים, מול משרדי ממשלה ועשייה משותפת למען חקיקה ושינוי מדיניות ארצית בנושאים אלו. העברת הצעה כזו, היא מסר וחזון ברור להמשך עבור כולנו. יצירת היסטוריה משותפת שביכולתנו לקחת בה חלק יחד.

ההצעה עברה ואושרה פה אחד במועצת העיר.

חיפה | פורצת דרך בשוויון מגדרי

נעמה לזימי (צילום: ירון כרמי)
נעמה לזימי (צילום: ירון כרמי)

חברת המועצה נעמה לזימי, מסרה לחי פה בתגובה לאישור הצעתה פה אחד:

עלו לי דמעות של אושר לעיניים. זה מדהים שיש תמיכה של כולןם. אופוזיציה, קואליציה, חרדים חילונים, גברים ונשים למען שוויון מגדרי לעיר שלנו. העיר הראשונה בארץ שהעבירה הצעה פורצת דרך כזו, המשך ישיר של התנועה הפמיניסטית החשובה שבסיסיה בעיר חיפה. עיר שחרטה על דגלה שוויון לכל. תודה רבה לכל השותפות, הארגונים, עובדי ועובדות העיריה וכמובן לראש העיר חיפה, על הרוח הגבית שאפשרה את ההצעה הזו.

עיר לכולן | קידום שוויון מגדרי ברשויות המקומיות

תכנית עיר לכולן לקידום שוויון מגדרי ברשויות המקומיות, מתקיימת ביוזמה ובליווי של עמותת איתך מעכי – משפטניות למען צדק חברתי. לעמותה סניפים בחיפה, תל אביב ובאר שבע.

עו"ד דנה מירטנבאום מעמותת איתך מעכי – משפטניות למען צדק חברתי:

היום יותר מתמיד ברור שהטמעת חשיבה מגדרית ברשות המקומית זה חלק בלתי נפרד מהתשתיות העירוניות. ההצבעה פה אחד היום במועצת העיר חיפה, מוכיחה שזהו אינטרס משותף לכולם ולכולן.
עו”ד דנה מירטנבאום (צילום: בני גם זו לטובה)
עו”ד דנה מירטנבאום (צילום: בני גם זו לטובה)

ב-30 בספטמבר, יושק חזון "עיר לכולן" ותכנית פעולה לשוויון מגדרי.

סמר עודה - כרנתינג'י
סמר עודה - כרנתינג'י
עיתונאית בצוות הכתבים של האתר חי פה • כתבת מוניציפלית, פלילים, סביבה ובריאות צרו קשר עם סמר באימייל: [email protected]

כתבות קשורות לנושא זה

6 תגובות

 1. מילים יפות. עוד וועדה, עוד יועצים ובקיצור עוד כמה ג'ובים לאנשי שלומינו. הפוליטיקה הורסת כל חלקה טובה ובהעדר אכיפה מה ערך להחלטות הנהדרות. מטעמים פוליטיים עורכי החתונה לא ייענשו ובאותה מידה גם אלו שיפרו את ההחלטות היפות לא ייענשו. די לצביעות.

  • הועדה וכל מי שפועלות בה הן בהתנדבות מלאה. כנ"ל כל מי שעמלו על תכנית עיר לכולן בעיר. יועצת ראש העיר למעמד האישה זה תפקיד שקיים ומחייב בחוק כל עיר, ביאטריס נמצאת שנים בתפקידה. אין שום ג'ובים בעקבות החזון הזה, רק הכרה עירונית חשובה, בצורך בתיקון עמוק חברתי.

 2. ממש מצחיק
  עיר שוויונית מיגדרית ?
  אין מה להוסיף לאחר ההילולה הגדולה בחתונת החרדים , וציפצוף מוחלט על החוק , ועל כלל אזרחי העיר .

 3. גאה מאד שעירי חיפה הופכת לדרך פורצת דרך בנושא שוויון מגדרי וחזון עיר לכולן

 4. יהיה נחמד אם במסגרת זו יהיו הישגים בנושא השוואת שכר מגדרית לתפקידים זהים

הכתבה נעולה לתגובות. ניתן לשתף ברשת באמצעות כפתורי השיתוף

כל הכתבות בחי פֹה

איתי אלימלך "ברית הדמים עם הדרוזים מקבלת משמעות חדשה"

"ברית הדמים עם הדרוזים מקבלת משמעות חדשה" איתי אלימלך, יו"ר מחוז חיפה והצפון בארגון נכי צה"ל, קרא להידוק וחיזוק הקשר בין מוסדות הממשלה והרשויות...

איסור דיג בים התיכון במהלך עונת הרבייה

עונת הרבייה והגיוס מתחילה • חל איסור על הדיג למעט חריגים וסייגים הודעה משותפת - משרד החקלאות ורשות הטבע והגנים מודיעים על תקופת האיסור על...

מרכז הכרמל מרכז מבקרים ומגדלור של תקווה • יוסי לובלסקי

בצומת הרחובות שער הלבנון עם הציר המרכזי שדרות הנשיא מיתמרים מעלה צמד בניני פנורמה המזוהים ומאפיינים את המרכז. מגדלי פנורמה אחד המגדלים הוא מגדל דירות...

"מבט מרענן על משמעות המלתחה שלנו" / לילי מילת תופסת מדף

בימי המלחמה, כשאני לוקחת ספר חדש ליד, אני רוצה שהוא ייקח אותי מכאן. לאנשים שונים התמודדויות שונות. אני מכירה כאלה שדווקא מחפשים ספרים שיהיו...

טֶקֶס הַדְלָקַת הַמִּשְׁוָאוֹת

אמוּל קְבַל עַם וְעֵדָה הִתְיַצְּבָה הִיא לַטֶּקֶסכֹּה זְקוּפָה, עֵרָנִית וְגֵאָה.הִיא הִרְגִּישָׁה מַמָּשׁ כְּמוֹ שֶׁלָּהּ הוּא הַנֶּכֶס,וְרַק לָהּ הִיא כָּאן זְכוּת הַדֵּעָה.בבְּיָדָהּ אָחֲזָה בָּרְשִׁימָה הַמֻּמְלֶצֶתכְּמוֹ...