אחרי 30 שנה – השינוי המיוחל מגיע לשוק תלפיות בחיפה

שוק תלפיות (חי פה בשטח)

רחוב סירקין בחיפה ייסגר בכל ערב מהשעה 18:00

רחוב סירקין ייסגר משעה 18:00, לטובת המסעדות ובתי הקפה באזור – המדרכות, הגגונים והדוכנים בשוק תלפיות ישופצו והמקום יהפוך למקום בילוי.

ניסים סלמן, יו"ר ועד עובדי שוק תלפיות:

מה שהבטיחו לנו במשך 30 שנה ולא קיימו ראש העיר הנוכחית הבטיחה וקיימה.

מיום א' 2/8/20, יחלו עבודת השיפוץ

בישיבה שנערכה השבוע בהשתתפות ראש העיר עינת קליש רותם, מ"מ ראש העיר נחשון צוק, ויו"ר ועד עובדי שוק תלפיות ניסים סלמן, הוחלט כי מיום ראשון 2/8/20, יחלו עבודות שיפוץ המדרכות בשוק תלפיות. עם סיום עבודות שיפוץ המדרכות יחלו עבודות שיפוץ הגגונים והדוכנים.

מדובר בצעד שהנו המשך לשיפוץ התשתיות שהחל בשוק, במסגרתו הוחלפו עמודי החשמל והותקנו מצלמות. עוד הוחלט כי רחוב סירקין ייסגר כל ערב מהשעה 18:00 עד לשעות הקטנות של הבוקר, לטובת המסעדות ובתי הקפה באזור.

יו"ר וועד שוק תלפיות ניסים סלמן צילום: סמר עודה כרנתינג'י)
יו"ר וועד שוק תלפיות ניסים סלמן צילום: סמר עודה כרנתינג'י)

יו"ר ועד עובדי השוק ניסים סלמן אמר בשיחה לחי פה:

אני מודה לראש העיר ומ"מ ראש העיר שעושים עבודה נהדרת לטובת התושבים, על מנת שיהיה לכל תושבי חיפה כיף להסתובב בשוק, לעשות קניות, לאכול ולשתות. המקום הזה יהפוך למקום בילוי עד השעות הקטנות של הלילה. 30 שנה הבטיחו לנו לעשות שינוי ולקדם תוכניות וכלום לא נעשה. ראש העיר הנוכחית מבטיחה מקיימת ועושה ואני מודה לה על זה.
שוק תלפיות (חי פה בשטח)
שוק תלפיות (חי פה בשטח)
12 תגובות
 1. ממש לא מספיק אמר/ה

  המקום מוזנח, מלוכלך, הדוכנים עגומים ומכוערים. החלפת גגונים וריבוד מדרכות לא יועיל, השוק היה צריך השקעה רצינית בבנייתו מחדש. קוסמטיקה זה נחמד ואולי נשמע טוב, אבל העובדה שיסגרו את רחוב סירקין לא תועיל.
  כדי שירצו לבלות במתחם כזה הוא צריך להיות בטוח נקי ומגוון – כרגע שוק תלפיות לא זה לא זה ולא זה.

  1. אבי כהן אמר/ה

   ככה התחילו במחנה יהודה.
   יראו שהופך להיות מבוקש, ישיקיעו… אחרת חבל על הזמן והכסף.

 2. מוטי אמר/ה

  מישהו ראה/שמע על קליש שהיגיעה לאיזה שכונה בעיר כדי לשמוע תלונות/ הצעות של תושבים? שייקום

 3. וחייד אמר/ה

  סוף סוף התחילו לעשות משהו מועיל , צריך לשים יד גם על סוחרי הסמים בתלפיות וסוחרי הכדורים ואז זה יהפוך לגן עדן ממש , כל הכבוד לוועד שעובד קשה למען סביבה בטוחה ורגועה ויפה יותר .

  1. אבי כהן אמר/ה

   זה נוח לכולם שזה שם.
   יחד עם השב"חים ובחסות החיזבאללה

 4. לילי טל אמר/ה

  שמחה בשביל תושבי האזור. בהצלחה

 5. שמשון אמר/ה

  חנופה של סלמן לקאליש.אם היה ועד יותר טוב הכל היה נראה אחרת.אבל שזה מנוהל על ידי… ככה זה נראה.

 6. ירון חנן אמר/ה

  כותרת אומללה לכתבה שחושפת מחדל גדול, סלמן ממשיך ללקק לקליש, אבל שוכח לספר לנו שעינת קליש ביטלה לפני שנה וחצי תוכנית לשיקום הרבה יותר גדול באזור הזה שכלל העברת רוב "כפר הסטודנטים" מהדר עליון לאזור המוזנח של רח' סירקין וסביבתו. בתוכנית ההיא חברת שקמונה, שאני הייתי אז בדירקטוריון שלה, היתה אמורה וכבר החחה לרכוש מבנים מוזנחים ולשקמם ולהשכיר במחירים מוזלים את הדירות המשופצות לעשרות צעירים שחיכו לעבור לשם ולהחיות את המקום.
  מה שקליש עושה עכשיו זה כלום לעומת התוכנית שהיא עצרה. כל עוד תמהיל האוכלוסייה והיצע הדירות הראויות למגורים מסביב לשוק לא משתנה אין שום שיקום אמיתי. כמי שהתיימרה להציג עצמה כמומחית להתחדשות עירונית, קליש היתה אמורה להבין כמה חשוב השיקום החברתי לא פחות משיפוץ כמה גגונים ושיפור מדרכות שבורות! ואנחנו עוד מצופים למחוא על כך כפיים? .

 7. נר חנס אמר/ה

  שלום, הורי הגיעו לארץ, לשמחתי הרבה, בשנת 1931 , ישר לחיפה. אבי וסבי פתחו יחד חנות מזון סיטונאית ברח' סירקין 27, בשם :"ברנדה ובניו ( שם המשפחה של סבי)ליד החנות של " דוחה", יש לי הרבה זיכרונות ילדות מהרחוב, מהחנויות השכנות ומהשוק
  . שמחה שמשפצים. בהחלא הגיע הזמן.
  נרי חנס, חיפה

 8. שלמה+מומו+כהן אמר/ה

  אחלה רעיון. מוזמנים לבקר גם בגלריה ימית ייחודית ברח השומר 3. תיאום מראש.

 9. בני אמר/ה

  כל הכבוד לניסים סלמן , איש עשייה ומנהיג מקומי חזק וחכם

 10. אבי+בוח³בוט אמר/ה

  מר סלמן היקר אמרתי וכתבתי עוד בהתחלה שיהיה לכם סבלנות וגב' ראשת העיר תפתיע אותכם ואכן זה קורה מחכים עוד הפתעות בדרך.בהצלחה לכל התורמים בעבודת הקודש

לא ניתן להגיב