פרשת טופולסקי שהסעירה את חיפה הגיעה לסיומה

משאיות של טופולסקי בוערות לייד המחסן בקיבוץ יגור (צילום: לוחמי האש)

תקדים: תיק שהיה צפוי להסתיים במאסר בפועל הסתיים במאסר על תנאי בלבד

הפרשה שהסעירה את העיר חיפה, פרשת הסחיטה באיומים, הצתת אולם תצוגה, ירי, הצתת רכבים ומשאיות, שהחלה ביולי 2019 כנגד טופולסקי הגיעה לסיומה.

מדובר בסיום מביך לפרשה שהתחילה במסע סחיטה שהחל בחודש יולי 2019 ובשריפת שתי משאיות של חברת טופולסקי. בהמשך בוצעו עוד חמישה מקרי אלימות שכללו, בין היתר, ירי לעבר אולמות התצוגה של החברה באמצע יום, כשהמקום הומה אדם, ושריפת רכביו של הבעלים בביתו.

משאיות של טופולסקי בוערות לייד המחסן בקיבוץ יגור (צילום: לוחמי האש)
משאיות של טופולסקי בוערות לייד המחסן בקיבוץ יגור (צילום: לוחמי האש)

החשוד המרכזי בפרשה, תושב נשר בן 55, נעצר באוקטובר 2019.
בתחילה ייחסו לו עברות חמורות, לרבות קשירת קשר לביצוע פשע וסחיטה באיומים. אך חרף מאמצי המשטרה, בסופו של דבר, הוגש כנגדו כתב אישום בגין סיוע לסחיטה באיומים.
לאחר שבא כוחו, עו”ד רונן חליוה, סיים לחקור את העדים המרכזיים בתיק, הפרקליטות נאלצה לחזור בה מכתב האישום המקורי, כך שתוקן, לרבות סעיף האישום.

באופן תקדימי נעשה שימוש לראשונה בסעיף 500 (7) לחוק העונשין שענייניו עבירת עוון, ותיק שהיה צפוי להסתיים בכלא הסתיים במאסר על תנאי בלבד, זאת בעת שכנגד הנאשם היה תלוי מאסר על תנאי ועבר מכביד ביותר.

שופט בית משפט השלום בחיפה, זאיד פלאח, גזר, כאמור, הבוקר חמישי 23/7/20, על הנאשם, שישה חודשי מאסר על תנאי אשר יופעלו אם יעבור, תוך שלוש שנים מהיום, עברה בה הורשע בתיק זה. כן, הורה על ביטול כל התנאים המגבילים שהוטלו על הנאשם בגין תיק זה והחזרת כל סכום שהופקד על ידו באמצעות עורך דינו, וכן ביטול צו עיכוב היציאה מהארץ.

עו”ד רונן חליוה

עו”ד רונן חליוה מסר לחי פה:

למן היום הראשון היה ברור שלמרשי אין כל קשר למעשים שייחסו לו בתחילה. לאחר מאבק ממושך, הצדק יצא לאור ו״ההר הוליד עכברון”.

הגיבו כאן לכתבה

9 תגובות
 1. חיפאי אמר/ה

  המשטרה לא מסוגלת להכין תיק ראוי והפרקליטות לא מסוגלת להבחין בתיק מלא חורים. מזל שיש עו”ד שמצליחים למצוא את החורים האפלים. כבר מזמן רואים שמשהו מאוד רקוב במשטרה והפרקליטות כאשר הדבר נוגע להכנת תיקים לתביעה.

 2. עמירם+קפלנסקי אמר/ה

  אחת משתי אפשרויות, או שהבן אדם אשם והמשטרה והפרקליטות לא מסוגלים להגן עלינו, או שהבן אדם לא אשם והמשטרה והפרקליטות לא מוצאים את האשם האמיתי וסתם טופלים אשמה על אדם אחר.
  בשני המקרים מצבנו עגום.

 3. לימבו אמר/ה

  נראה לי שעכשיו יהיו לעורך הדין המווון קליינטים.

 4. רפי חסון אמר/ה

  טוב מאוד שהעניין הגיע לסיומו.שבת שלום.

 5. Jac אמר/ה

  מערכת משפט של רפובליקת בננות שלא מסוגלת להתמודד עם הפשע של הזבלות מאיבטין . הם יודעים טוב מאוד מי עומד מאחורי זה הם מעדיפים להגיד שזה גשם שמשתינים עליהם בקשת מהמגזר.

 6. עופר אמר/ה

  כל הכבוד לעיתון שמפרסם הכתבות בנושא. צריך להציף נושאים כאלה לסדר היום. המשטרה צריכה להיות יותר יעילה ולמצוא האשמים.

 7. קלמן אמר/ה

  על שריפת רכב הרופא ברח’ אלנבי יקבלו ברירת קנס של 250 ש”ח…

 8. א.א.א.חיפה אמר/ה

  אני בטוחה שכל עם ישראל יודע מה קרה. איך המשטרה לא עלתה על זה .משהו קרה לדוטרים. מחפשים קיצורי דרך. במקום לחקור.אני אומרת שהיתה פה פרוטקשיין ממאפיה. כי ברור למה שרפו את המשאיות כי הם לא הסכימו לסחיטה . בגלל כשלונות של השוטרים כמו המקרה הזה. החברות נענות להם ונותנים להם כסף. כי המשטרה גם אומרת שלא יכולה לעשות כלום. כנראה השוטרים לא יוזמים וחלשים מולם .עצוב מאוד.שהמשטרה כך מתנהגת כחדלת אונים.אנחנו הציבור הנדפקים בגלל זה

 9. עוז ישראל לישראלים אמר/ה

  אבוי לכולנו באם נצטרך לסמוך על משטרת ישראל ועל המערכת המשפטית בישראל ! כולנו ערים שהכל מבוצע כאן בחפיפיות ושלומאליות בלתי רגילה ! מה שברור לכולנו הוא שהמערכת המשטרתית והמשפטית כנראה מפוחדת ביתר שאת מלחקור יותר את אותו אירוע נוראי, משום שאותם הגורמים שעומדים מאחורי הפעילות הזאת, אינם אלא אנשי העולם התחתון שמהם הפחד הוא כה גדול !

הגיבו כאן לכתבה