פשיעה בחיפה | הרכבים של הרופא שניסו לחסל והבעלים של טופולסקי עלו הלילה באש

הפשיעה ברחובות העיר חיפה ממשיכה להשתולל: צוותי לוחמי האש הוזעקו הלילה לפעול בשני אירועי שריפת כלי רכב ברחבות אלנבי ודניה בחיפה. האירוע הראשון אירע לפני חצות ברחוב אלנבי ומדובר ברכבו של הרופא שניסו לחסל לפני כשבוע. האירוע השני אירע ברחוב דניה בעיר כרבע שעה אחרי חצות ומדובר ברכב של הבעלים של טופלסקי.

מכב”ה מחוז חוף נמסר לחי פה:

לשני האירועים נשלחו צוותים של לוחמי אש אבל השריפות כובו ע”י אזרחים טרם הגעת הצוותים. חוקר דליקות שהגיע לזירות האירוע קבע כי מדובר בהצתה וממצאים נוספים הועברו לידי המשטרה להמשך חקירה”.

ממשטרת חיפה נמסר בתגובה לחי פה בעניין אי תחושת הביטחון של תושבי העיר והבהלה בקרבם עקב אירועי הפשיעה המתרחשים בתדירות גבוהה לאחרונה: “הטענות העולות בפנייתך לעניין תחושות הציבור לכאורה, אינן מוכרות לנו ולצערנו הן בחזקת השערות בלבד, בהיעדר תימוכין של סקר רשמי או כלי מדידה אמפירי אחר, שהרי – הנתונים המקצועיים שברשותינו עומדים בסתירה מוחלטת לכך. משטרת ישראל הנה גוף מקצועי הבוחן כל העת, פנים ארגונית וכן ע”י גורמי חוץ, את השירות הניתן לציבור, כשממצאים אלה מצביעים על ירידה בהיקף הפשיעה ובהתאם – תחושת הביטחון האישי גבוהה בקרב אזרחי ישראל (למעלה מ-84%) . כך לדוגמא, עפ”י הסקר האחרון של הלמ”ס – קיימת ירידה בפשיעה בישראל ובהתאמה גם בגזרת העיר חיפה, הכוללת ירידה של 8% בהיקף עבירות הרכוש וירידה של 15% בהיקף תיקי האלימות, בעוד רמת הדיווח למשטרה עלתה . אנו קוראים לכל אזרח שנחשף לעבירה פלילית לפנות ולדווח על כך למשטרה בהקדם, בכדי שזו תיבדק, תחקר ותטופל בהתאם. משטרת ישראל תמשיך לפעול בכל הכלים והאמצעים העומדים לרשותה להגן ולשרת נאמנה את אזרחי ישראל באשר הם”.

הצתת רכבים בחיפה (צילום: כב”ה מחוז חוף)
הצתת רכבים בחיפה (צילום: כב”ה מחוז חוף)
כבאית – ארכיון (צילום – לוחמי האש – מחוז חוף)

הגיבו כאן לכתבה

5 תגובות
 1. סולו אמר/ה

  תמשיכו. לעדכן בחדשות מה קורה בחיפה
  תודה
  ליבוביץ. סולו
  12.9.2019

 2. יוסי אמר/ה

  מעניין. קודם המשאיות. עכשיו הרכב של בעל העסק. עוד לקוח לא מרוצה ?

 3. חנה אמר/ה

  חיפה חיפה ! מה ניהיה ממך!?💁.עיר מסכנה שכבר לא נשאר לה מה להצעה חוץ מי פשעיה! עצוב מאד! אוף..!

 4. רביק אמר/ה

  יש פשיעה ערבית משתוללת בעיר אחרי שהחמולות יצאו מהכפרים לתוך חיפה והמשטרה לא מסוגלת להתמודד!! והתשובה של המשטרה לכתבה זה כבר בכלל בדיחה… עאלק לפי סקרים הפשיעה בירידה?? זאת תשובה אמיתית? מה הם חיים בלהלהנד השוטרים האלה??

 5. גיל גיל אמר/ה

  זה לא השוטרים !!!!שחושבים כמוך אבל אסור להם לדבר ולהתראיין !!!! זה הקצינים הבכירים מפקד תחנה ומטה שכן מגיעים לאירועים חריגים גדולים , אבל לא לכל אירוע אלימות קטן . הם מפנים ליעדים מדדים ולסקרים שהם עושים בתוך המערכת , ואסור להם להודות שהפשיעה כן בעלייה , כי אז לא יהיה להם מה להציג למפקד המחוז והמפכל , כי הם כמובן נמדדים עפ אחוזי פשיעה לפי סוג העבירה . כמובן שיגיד שהפשיעה ירדה . עפ כלי המדידה שלהם בשיטות שונות הם מציגים שאין עלייה , מה שכמובן לא תואם מציאות !!!

הגיבו כאן לכתבה