מחאת האדריכלים – "התעלמות מקהילת האדריכלים בעיר בהכנת מדיניות התמ"א" • הדיון בוועדה לתכנון ובניה בחיפה

שיתוף ציבור בחיפה:

התאחדות האדריכלים: ד"ר עינת קליש, יו"ר התאחדות האדריכלים בחיפה לשעבר, לא הזמינה אותנו, הקולגות שלה, לישיבה ולא אפשרה לנו להציג בהרחבה את הערותינו לתכנית.

השבוע, 7/7/20, התכנסה הועדה המקומית בעיריית חיפה, לדון בנושא מדיניות תמ"א 38 • בהתאחדות האדריכלים חיפה, הופתעו לגלות שלא הוזמנו לדיון.

כיצד ייתכן כי נציגי התאחדות האדריכלים בחיפה והצפון, גוף מקצועי שעמל רבות ומורכב מאנשי מקצוע רבי זכויות, המכירים את העיר חיפה ותורמים מזמנם ומרצם למען שיפור פני העיר וטיוב המרחב הציבורי למען התושבים, לא זכו להשמיע את קולם בוועידה? איך ייתכן שהם לא הוזמנו לקחת חלק בדיון? באופן מפתיע נודע להם כי מתקיימת ישיבה ללא נוכחותם.

מיד כשנודע על קיום הישיבה, שיגר יו"ר ההתאחדות, דן שומני, מכתב מחאה לסגן ראש העיר מיכי אלפר ולראש העיר ד"ר עינת קליש שבעצמה הייתה בעבר יו"ר התאחדות האדריכלים בחיפה, טרם בחירתה לראשות העיר.

מצ"ב המכתב, בשם התאחדות האדריכלים:

תכנון ובניה
תכנון ובניה

אדריכל דן שומני, יו"ר התאחדות האדריכלים חיפה והצפון, מסר לחי פֹּה – חדשות חיפה:

חשוב לי להדגיש כי התאחדות האדריכלים היא קהילה מקצועית והמכתב שנשלח מטעמנו לא מבטא דבר נגד הדברים שנעשים בעיר, כלל וכלל לא.

לאורך השנים, נעשתה מצידנו עבודה מרובה מתוך רצון לתרום לקהילה ולמרחב החיפאי. כל שביקשנו היה לתת את הערותינו ותובנותינו המקצועיות כדי לקדם את העיר שאנחנו חיים בה ושאכפת לנו ממנה.

המחאה שלנו היא על כך שלא ניתנה לנו ההזדמנות להשמיע את דברינו ואנו סבורים שחבל שכך, היות שיש לנו הרבה לתרום. אדריכלים מקצועיים, שאכפת להם מחיפה, הקדישו רבות מזמנם החופשי למען המטרה ולצערנו ולהפתעתנו לא ניתנה כלל הזדמנות להשמיע את הערותינו, שמטרתן אך ורק לשפר ולהאיר את הנושא.

קליש סירבה להגיב לכתבה


תגובה
  1. משה אמר/ה

    תפנימו: קליש מצפצפת על כולם כרגיל אינה מגיבה

לא ניתן להגיב