עו”ד דוד עציוני מונה ליו”ר עמית בקק”ל

עו”ד דוד עציוני, סגן ראש עיריית חיפה, מרחיב את תחומי העיסוק הפוליטיים שלו והתמנה ליו”ר עמית בקק”ל, שזה אומר מספר 2 בהיררכיה של קק”ל, אחרי היו”ר דני עטר. עד לא מזמן כיהן בתפקיד יו”ר עמית בקק”ל מר אלי אפללו. זהו אחד התפקידים הבכירים המשפיעים ביותר על פיתוחה של מדינת ישראל, במגזר הציבורי. קיימתי עם דוד עציוני ראיון קצר, לרגל מינויו.

למה התפקיד חשוב לך?

בתפקיד זה אני יכול לתרום למדינת ישראל ולפריפריה. הרגשתי שאם אני יכול לתרום מניסיוני ומהקשרים שלי, אז זו תרומה חשובה למדינת ישראל.
חשוב לי לקדם בעיקר את הצפון והדרום. המיקום שלי בקק”ל יכול לסייע רבות לפריפריה.
בתמונה הרחבה זה יתרום גם לחיפה כשיש לה נציג בקק”ל, למרות שאסור לי לקדם עניינים ספציפיים של העיר בתוך קק”ל, בגלל ניגוד עניינים. חשוב לי מאד להצטרף למפעל הציוני הזה.

במה עוסקת קק”ל?

קק”ל עוסקת במגוון רחב מאד של תחומים – מגינות משחקים ופארקים ועד סלילת כבישים. קק”ל עוסקת במגוון נושאי פיתוח בכל רחבי המדינה.
קק”ל מחזיקה בשטחים נרחבים שבבעלות מדינת ישראל, כאשר רמ”י משכירה את הקרקעות למשתמשים. יש תהליכים מורכבים בין שני גופים אלה.
עוד עוסקת קק”ל בייעור וסביבה, מים ושיקום נחלים, התיישבות ופריצת דרכים, חינוך ונוער, תיירות ופעילות ביערות ובפארקים, וכן במחקר ופיתוח.

מה זה מצריך ממך ברמת ההשקעה השוטפת?

אני עדיין לא יודע בדיוק. ברור לי שאת מרבית שעות העבודה אקדיש לעיר חיפה, אז את יתרת השעות אקדיש לקק”ל.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.