חופי רחצה בחיפה • 12 דגלים כחולים לחופי העיר חיפה

דגל כחול בחוף דדו - תמונת ארכיון (צילום: דוברות עיריית חיפה)

הועדה הבינלאומית וחבר השופטים של תכנית "הדגל הכחול" קבעו כי חופי הרחצה המוכרזים בחיפה: דדו, זמיר, הכרמל, בת גלים ונאות בקריית חיים – עומדים בתקנים הבינלאומיים המחמירים של התכנית היוקרתית והעניקה להם 12 דגלים כחולים.

"הדגל הכחול" מוענק אחת לשנה ע"י הקרן הבינלאומית לחינוך סביבתי לחופים העומדים בתקנים המחמירים של התכנית. הדגל הכחול מוענק ע"י וועדה בינלאומית במטה הקרן בקופנהגן שלה הסמכות להעניק את הדגל המעיד על עמידה בקריטריונים מתקדמים בכל הקשור לאיכות מי הרחצה, מתן שירותים בחופים, פעילות לחינוך סביבתי, מידע על המערכות האקולוגיות הפועלות בחוף, ניקיון, בטיחות ותחזוקה שוטפת, כמות המצילים בחוף ונגישות לנכים.


אגף החופים בעיריית חיפה, משלים את היערכותו לפתיחת הרחצה בחופים המוכרזים ביום רביעי 20.5.20, בהתאם להנחיות התו סגול של משרדי הפנים והבריאות שעיקרן שמירה על היגיינה וריחוק.


במהלך החודשים האחרונים בוצעו בחופים המוכרזים של חיפה עבודות שיקום, תחזוקה ופיתוח שכללו בין היתר: הנגשת תאי שירותים ומלתחות בחוף הנפרד בקרית חיים, הקמת סככות צל חדשות בחופי נאות, הכרמל וזמיר, חידוש וצביעת סככות צל נוספות בכל חופי הרחצה, בניית שירותי נכים בחוף הכרמל, חידוש בריכת הפעוטות בחוף דדו וחידוש מגדלי הצלה.

עובדי אגף החופים עברו ריענון וקיבלו הסברים על כללי התנהגות בצל ממגפת הקורונה. לרשות מערך ההצלה עומד ציוד קשר והצלה חדשים ו 5 אופנועי ים המוצבים בחופי נאות, בת גלים, כרמל, זמיר ודדו.

הפעלת החופים תתבצע על פי הנחיות משרדי הפנים והבריאות במסגרתם חוטאו מתקני החוף והשירותים אשר יעברו חיטוי שוטף לאורך כל שעות היום בהתאם להנחיות משרד הבריאות. המבקרים בחופים יתבקשו לשמור על הנחיות ההתנהגות שנקבעו ע"י משרד הפנים לרבות ריחוק וחבישת מסכות בעת השהות מחוץ למים.

חיליק אמסלם, מנהל אגף החופים בחיפה
חיליק אמסלם, מנהל אגף החופים בחיפה

מנהל אגף החופים בעיריית חיפה חיליק אמסלם:

אחרי תקופה לא פשוטה בה נותרו החופים שוממים, אנו שמחים וגאים לפתוח את חופי הרחצה הנפלאים שלנו לכלל הציבור. הזכייה ב – 12 דגלים כחולים ממלאת אותנו גאווה אך יוצר מכך בתחושת מחויבות עמוקה לשמירה על אמות המידה הגבוהות שנקבעו בתכנית בכל הקשור לבטיחות ובריאות הציבור בתקופה מאתגרת זו בצילה של מגפת הקורונה. בהזדמנות זו אני מאחל לתושבי העיר הנאה מלאה מחופי הרחצה ומבקש מכל הבאים לחוף שימרו על ביטחונכם ובריאותכם – הקפידו על כללי ההתנהגות שנקבעו ע״י משרדי הבריאות והפנים במטרה למנוע את התפשטות מגפת הקורונה וזכרו כי הרחצה ללא פיקוח מציל אסורה ומסוכנת.
7 תגובות
 1. יונתן אמר/ה

  לא נעים להגיד אבל חיליק אמסלם בריון שאימלל אלפים מתושבי חיפה בהוראות לאכיפה אגרסיבית בחופים, חוסר אפשרות להגיע לקו המים גם באזורים לא מוכרזים (כגון טיילת הכט) – מעשה שהחוקיות שלו מאד מוטלת בספק – והכל בשם הקורונה.
  בעוד שחופי הקריות, תל אביב ועוד פתוחים בחרה חיפה במדיניות נגד האזרחים (לא חדש)
  מאד חבל ולא תעבדו עלנו עם הדגלים המטופשים שאתם משלמים עלהם "לצוות המומחים" כדי לקבל את התו הכחול

 2. יוסי+שי אמר/ה

  כל הכבוד לכל העושים במלאכה

 3. רפי+חסון+ומשפחתו. אמר/ה

  תוכנית '"הדגל הכחול",הינה תוכנית טובה מאוד.כל הכבוד למי שנתן לזה אומץ להרים תוכנית של הדגל הכחול "בחיפה.נהדר.מצוין.מעולה יישר כוח.

 4. צור אמר/ה

  סמר, כבר הערתי לך ואת ממשיכה לשגות:
  הוועדה הבינלאומית ולא הועדה!
  מוענק ע"י ועדה בינלאומית ולא וועדה!
  צרי קשר ואסביר לך את כללי הכתיבה בכתיב מלא, דהיינו בכתיב ללא ניקוד.
  כלשונו של בנט: די כבר!

 5. צור אמר/ה

  אזכירך שוב ובטיפת הומור בהמשך לעיל:
  אם תכתבי צוואה עם וו אחת יוצא חרא!

 6. ברכה אמר/ה

  חיליק, מנהל אגף החופים, הואיל להוריד את דגלי החוף הכחולים לחצי התורן, תודות "לבטיחות ואחזקה" בחוף דדו. לחזור ל-Baby Steps שיקומי מעל גיל 70 בגין מפגע בטיחותי

 7. בן אמר/ה

  מר צור, יש לך את התגובה הזו בצורה יותר מתנשאת??, אני בקיא בשמות אנשי התקשורת בחיפה ובארץ ולא זכור לי שראיתי שהוסמכת להיות מבקר כתיבה או זכית בפרס פוליצר כלשהו. סמר היא כתבת מעולה ועל אף שעברית אינה שפת האם שלה, היא יכולה לעשות בית ספר לכתבים רבים ששפת האם שלהם היא כן. גם אם יש לך ביקורת, יש צורה לרשום אותה בתוספת אינטליגנציה רגשית אותה לא הפגנת.

לא ניתן להגיב