עונת הרחצה נפתחת בצל הקורונה • אמסלם: "אני קורא לציבור לעזור לנו לשמור על ההנחיות"

יחיאל אמסלם מנהל אגף החופים של עיריית חיפה (צילום: סמר עודה כרנתינג'י)

עונת הרחצה, שהיתה אמורה להיפתח בתאריך ה – 1/4/20, תיפתח באופן רשמי, ביום רביעי ה- 20/5/20, בצל הקורונה. עונת הרחצה נפתחת באיחור של כחודש וחצי ולשמחת הציבור, נוכל סוף סוף להנות מבילוי בחופים, להשתזף ולשחות אך הכל כמובן בהתאם להנחיות התו הסגול והקפדה על כללי ההיגיינה והשמירה על המרחק.

לקראת הפתיחה מערכת חי פה יצאה לשטח ופגשה לראיון את מנהל אגף החופים של חיפה יחיאל (חיליק ) אמסלם, שסיפר על ההערכות לקראת היום הגדול שהציבור חיכה לו בכיליון עיניים….

מנהל אגף החופים חיליק אמסלם בראיון לחי פה:

אנחנו ערוכים לפתיחת ה
חופים בהתאם לתו הסגול שקיבלנו ממשרד הבריאות וממשרד הפנים, שעיקרו הקפדה על ההיגיינה. אנחנו נבצע חיטוי של השירותים כל שעה, את המלתחות אנחנו לא פותחים במבנים הסגורים בשל ההנחיה של משרד הבריאות אך יהיה ניתן להתקלח בחוץ. אנחנו צריכים את שיתוף הפעולה של האזרחים על מנת לשמור על ההנחיות.

הציבור בחיפה לאורך כל התקופה הקשה הזו הפגין אחריות, נשמע להוראות וסייע לנו לשמור על ההנחיות. עם פתיחת העונה אנחנו מצפים מהאזרחים שיסייעו לנו וישמרו על המרחק הבטוח כדי שבאמת סוף סוף נחזור לחופים המדהימים שלנו. גם אנחנו עברנו תקופה לא פשוטה, היה מאוד קשה לראות את החופים שוממים ואני מאוד שמח שאנחנו נראה את פתיחת העונה ביום רביעי.

אנחנו קוראים לכולם להגיע לחופים ולהנות מהחופים – יחד עם זאת לשמור על הכללים וההנחיות שהם למען בריאות כולנו. אנחנו נסייע לשמור על ההנחיות, נקפיד על הדברים ונפעל בהסברה לאורך כל החופים כדי לשמור על הכללים ולא נגיע למצב של החמרה ושוב של סגירת החופים.

אני קורא לציבור לעזור לנו לשמור על ההנחיות כדי שהבילוי בחופים יהיה מהנה ושמח ובריא כדי שכולנו נסיים את הקופה הקשה הזו ונמשיך בשגרה שלנו.

יש לציין כי במהלך הסיור היום – יום א', החופים בחיפה היו ריקים, למעט בודדים שעסקו בספורט. לדברי אמסלם, חופי חיפה ערוכים ומותאמים לפתיחת עונת הרחצה. אנו קוראים לציבור החיפאי ולציבור הרחב שמגיע לחופי העיר חיפה, להמשיך ולגלות אחריות ולהקפיד על שמירת ההנחיות. עוד דיווח אמסלם, כי אמש (יום שבת), הגיעו רבים לחוף ומאחר וציפו שאנשים יגיעו בעקבות מזג האוויר הם פתחו את השירותים ופעלו על פי התו הסגול, ניקוי וחיטוי כל שעה.

ההנחיות לפתיחת חופי הרחצה לפי התו הסגול:

שירותי ההצלה:
* כל תחנת הצלה תאויש ע"י שלושה מצילים כמתחייב בצו הסדרת מקומות רחצה.
* בעת פעולות ההצלה אין חובה במיגון מיוחד.
* מגישי עזרה ראשונה נדרשים למיגון על פי ההנחיות לשירותי רפואה.
* שירותי ההצלה יפעלו ויתמקדו אך ורק בעבודתם המקצועית כמתחייב על פי צו הסדרת מקומות רחצה ולא תוטל עליהם כל משימת אכיפה אחרת.
* עובדי ניקיון ופקחים נדרשים לחבוש מסיכות

שימוש במתקנים ומבנים:
* שירותים יש לחטא בכל שעה.
* אין לאפשר שימוש במלתחות ומקלחות במבנים סגורים.
* מקלחות פתוחות מותר להשתמש ויש להעמיד לרשות הציבור.
* ניתן להשתמש במתקני ספורט.
* כסאות, שולחנות ומיטות שיזוף יש להציב במרחק 2 מטר אחד מהשני.

קהל המתרחצים:
* אין אפשרות להגבלת מספר המבקרים בחוף, וחובה לוודא שהייה בחוף 2 מטר אחד מהשני. על קהל המתרחצים לנהוג בהתאם להנחיות משרד הבריאות לרבות חבישת מסיכה.
* ההפרדה תעשה בדרך של מקבץ אנשים, בין כל מקבץ למקבץ תהיה הפרדה של 2 מטר. על הרשות המקומית מוטלת האחריות לסמן את ההפרדה בין המקבצים השונים ולפקח עליהם.
* מקבץ אנשים יוגדר כמשפחה או קבוצה של 6 אנשים יש לנהוג בהתאם להנחיות הכלליות של משרד הבריאות.
* יש להציב שילוט לכללי התנהגות ושמירה על היגיינה בתחום החוף בהתאם להנחיות משרד הבריאות

קיוסקים ומסעדות:
יש לנהוג בהתאם להנחיות הכלליות של משרד הבריאות.

חיטוי שירותים בחופי חיפה (צילום: סמר עודה כרנתינג'י)
חיטוי שירותים בחופי חיפה (צילום: סמר עודה כרנתינג'י)
הערכות לפתיחת עונת הרחצה בחיפה בצל הקורונה (צילום: סמר עודה כרנתינג'י)
הערכות לפתיחת עונת הרחצה בחיפה בצל הקורונה (צילום: סמר עודה כרנתינג'י)
2 תגובות
  1. רפי+חסון+ומשפחתו. אמר/ה

    בשעה טובה ומוצלחת שנפתחה עונה הרחצה בחיפה.אני קורא לציבור לשמור על ההנחיות.

  2. דורון+רז אמר/ה

    בול, ממש בול[!!!!] ביום הולדתי.

לא ניתן להגיב