מערך ההסעות למוסדות החינוך יחזור לפעול באופן הדרגתי החל מ- 5/5/20

תלמידים בצל הקורונה (צילום אילוסטרציה)

משרד החינוך יחד עם האוצר והשלטון המקומי הגיעו היום שני 4/5/20 להסכמות על הפעלת מערך ההסעות בחינוך הרגיל ובחינוך המיוחד במתכונתו החדשה.

לאור ההחלטה, החל ממחר שלישי 5/5/20 , ובאופן הדרגתי יוכלו תלמידי כיתות א, ב, ג, יא ו- יב בחינוך הרגיל וכן תלמידי החינוך המיוחד (הלומדים במוסדות החינוך המיוחד, בכיתות החינוך המיוחד בבתי הספר הרגילים והתלמידים המשולבים) להמשיך ולממש את זכותם לשירותי הסעה אל מוסדות החינוך.

ההסעות תינתנה לתלמידים שהוגדרו זכאים עוד טרם החל משבר נגיף הקורונה. כאמור, החזרה תעשה באופן הדרגתי כדי לאפשר לרשויות להיערך באופן ראוי להפעלה

מערך ההסעות יופעל בהתאם להנחיות של משרד הבריאות, ובתוך כך, תכיל כל הסעה עד 50% ממספר הנוסעים המורשים להסעה, כפי שמופיע ברישיון הרכב. כמו-כן, תפעל ההסעה בהתאם לכללי הזהירות וההיגיינה המתבקשים.

שר החינוך רפי פרץ:

שמח שהמאמצים המשותפים שלנו יחד עם משרד האוצר והשלטון המקומי הולידו פתרון עבור הסעתם של התלמידים ובפרט תלמידי החינוך המיוחד. בימים הקרובים אמשיך לפעול ביתר שאת יחד עם משרדי הממשלה והשלטון המקומי לעל מנת שנפתח את כלל מערכת החינוך בצורה מיטבית.

מנכ”ל משרד החינוך, שמואל אבואב:

אנחנו נחושים להמשיך, לדחוף ולהניע את מערכת החינוך קדימה לקראת שגרה, ובתוך כך להשלים את המשימות החינוכיות שעל סדר היום. הבוקר הסדרנו את מערך ההסעות, והחל מהימים הבאים נאפשר לתלמידים הזכאים להגיע באופן מוסדר אל מוסדות החינוך. נמשיך לדאוג ולהבטיח את המעטפת החינוכית הנדרשת לילדי החינוך המיוחד, ובד בבד להמשיך לחתור להשבתם של יתר התלמידים שלנו אל הלימודים.

יו”ר מרכז השלטון המקומי, חיים ביבס:

הסדרת מערך ההסעות מהותית, ובחינוך המיוחד בפרט ומאפשרת את הרחבת הפעילות באופן מיידי. אנחנו ממשיכים להעמיד פתרונות ולעשות הכל כדי להשיב את הלימודים והמשק לפעילות.
ד"ר סער הראל (צילום: דוברות מחוז חיפה במשרד החינוך)
ד”ר סער הראל (צילום: דוברות מחוז חיפה במשרד החינוך)

מנהל המחוז, ד”ר סער הראל:

אתמול פתחנו את שערי בתי הספר היסודיים בהליך פתיחה מדורג, מסודר וזהיר ובמהלך השבוע הקרוב נמשיך את תהליך הפתיחה. בנוסף, אנו מרחיבים את פעילות מוסדות החינוך המיוחד, ואף היום אנו במשרד החינוך, האוצר והשלטון המקומי טפלנו בסוגיית ההסעות לתלמידים הזכאים ויחל לפעול באופן מדרוג ואנו משלימים את תהליך היערכות בתי הספר התיכונים, מסייעים לרשויות שטרם פתחו, ומטמיעים את אורחות החיים החדשים במערכת החינוך.

כולי תקווה כולי תקווה שבזמן הקרוב יצטרפו ילדי גני הילדים ותלמידי שכבות כיתות ד’ – י’ למוסדות החינוך במערכת החינוך המחוזית. אני מבקש להודות לשותפים ברשויות המקומיות, הפיקוח הכולל, למנהלים ולצוותי בתי הספר על ההתגייסות הבלתי מתפשרת שלהם כדי לאפשר את החזרה של התלמידים לבתי הספר.

קורונה – כל הכתבות

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

תגובה
  1. רפי+חסון+ומשפחתו. אמר/ה

    יפה מאוד יישר כוח לשר רפי פרץ ומנכ”ל משרדו שמואל אבואב וכל השאר .חיים ביבס ולד”ר,סער מנהל מחוז חיפה.יישר כוח על פועלכם.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.