“רצים לזכרם” בגרסת הקורונה • שליש 28/4/20

מיזם ההנצחה הלאומי-חברתי “רצים לזכרם” אותו יזם לפני 4 שנים לוחם שייטת 13 בועז יעקב, לזכר הנופלים במלחמות ישראל. יתקיים גם השנה ביום שלישי 28/4/20 בהתאם להנחיות משרד הבריאות וזאת לאור התפשטות מגפת הקורונה.

השנה ביום הזיכרון תהיה “יריית הפתיחה” בצפירת שתי הדקות המתקיימת בשעה 11:00 בבוקר. המשתתפים יעמדו בצפירה כשהם עונדים על חולצתם (כמו מספר חזה בתחרויות) שם של נופל/ת במערכות ישראל.  

במשך היום יוכלו המשתתפים להקדיש את הזמן עם משפחותיהם לפעילות ביתית לזכר הנופלים כדוגמת: ציור,  כתיבה,  או כל פעילות יצירתית אחרת ומעלים לעמוד הפייסבוק “רצים לזכרם” אשר ישמש כבמת זיכרון לאומית אחת גדולה”.  יחד עם זאת,  מסביר בועז יעקב,  בהתאם להנחיות הגורמים הרלוונטיים,  יוכלו המשתתפים לקיים פעילות גופנית במרחב הציבורי,  בהתאם להנחיות ולשתף גם אותה בעמוד הפייסבוק.

בועז יעקב,  יוזם “רצים לזכרם”:

לפני ארבע שנים הקמתי את המיזם ההנצחה הלאומי -חברתי “רצים לזכרם” שמטרתו זיכרון הנופלים במערכות ישראל, מיום הקמת המדינה,  תוך העלאת הסיפורים האישיים של כל לוחם ולוחמת. 

היוזמה נולדה דרך הרגליים שלי. לאורך השנים,  כמו רבים מאיתנו,  גם אני איבדתי חברים טובים לנשק וגם חברים לחיים,  טובי בנינו שמסרו נפשם על העם והארץ.  מצאתי לעצמי דרך לפרוק חלק מהרגשות הפוקדים אותי מידי יום זיכרון,  תוך כדי ריצה,  בנופיה הקסומים של ארצנו היפה, ריצה בה בעיקר זכרתי את הקרובים לי.  חשתי כיצד הריצה והשקט,  לצד רגשות עמוקים של עצב וכאב,  הופכים להכרת תודה לאלה שהקריבו בשביל כולנו את היקר מכל –  את החיים.

אני מאמין כי במיוחד בעת הזו ולאור המצב אלפים של משתתפים שכבר השתתפו במיזם ועוד רבים אחרים ימצאו במיזם דרך ייחודית ומכבדת לזכור את הנופלים.

באתר,  יקבלו שם ראנדומאלי של נופל/ת מהמערכת הממוחשבת, עבור כל משתתף.  יחד עם זאת יוכלו המשתתפים לבקש שם נוסף ספציפי עבורו יקדישו את הפעילות.  ההשתתפות במיזם ההנצחה כרוכה בדמי השתתפות סמליים בגובה 10 ₪ עבור כל משתתף.  כל ההכנסות מוקדשות להמשך פעילות הזיכרון. פייסבוק: “רצים לזכרם”.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.