סגר קורונה • הוראות ליום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ולנפגעי פעולות האיבה, יום העצמאות ולחודש הרמדאן

הממשלה אישרה בישיבת ממשלה טלפונית תיקון לתקנות שעת חירום להגבלת היציאה למרחב הציבורי ביום הזיכרון, יום העצמאות וחודש הרמדאן, על מנת למנוע את התפשטות נגיף הקורונה בישראל.

תקנות ליום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ולנפגעי פעולות האיבה:

תתאפשר יציאה מהבית לצורך ביקורי התייחדות והנצחה בקברי חללי צה״ל, נפגעי פעולות איבה ואתרי הנצחה מיום חמישי 23/4/20 ועד ערב יום הזיכרון, שני 27/4/20, בשעה 16:00.

על פי התקנות בערב יום הזיכרון וביום הזיכרון (החל מיום שני 27/4/20 בשעה 16:00) לא תתאפשר יציאה מהבית לשם ביקור בבתי עלמין ואתרי הנצחה.

תקנות ליום העצמאות:

החל שלישי 28/4/20 בשעה 17:00 ועד ליום רביעי 29/4/20, בשעה 20:00 יוכל אדם לצאת מביתו רק לצורך הצטיידות בתרופות ובמוצרים חיוניים בלבד וקבלת שירותים חיוניים בלבד בתחום יישוב מגוריו, אלא אם בתחום זה לא קיימים שירותים אלו, ואז יוכל לקבלם ביישוב הסמוך ליישוב מגוריו. בתקופה זו תופסק פעילות התחבורה הציבורית.

משרד הבריאות שב ומדגיש כי על האזרחים לחגוג את יום העצמאות בבתיהם. לא תתאפשר רכישה של מזון במהלך ערב יום העצמאות ויום העצמאות עצמו. תתאפשר יציאה מהבית להתאווררות ופעילות גופנית בקרבת הבית (בהתאם לתקנות), בהתאם למתכונת שחלה בליל הסדר.

תקנות לחודש הרמדאן:

מיום חמישי 23/4/20 ועד יום ראשון 3/5/20, ביישוב שמרבית תושביו מוסלמים וכן באזורים מסויימים בירושלים, הוחלט כי לא יפתחו עסקים וחנויות המקבלים קהל, מהשעה 18:00 ועד השעה 03:00 למחרת, למעט בית מרקחת. עסקים יוכלו לפעול בשירות משלוחים בלבד.

תיקונים נוספים אותם אישרה הממשלה לתקנות שעת החירום:

 • ניתן לצאת מהבית גם לצורך ראיון עבודה.
 • יתאפשר קיום של חתונות בשטח פתוח ובהשתתפות של עד 19 אנשים תוך שמירת מרחק של 2 מטרים לפחות בין אדם לאדם.

משרד הבריאות קורא לתושבים להישמע להחלטות שהתקבלו ולפעול לפיהן, לשמירה על בריאות המשפחות ולמניעת התפשטות הנגיף במרחב האזרחי.

קורונה – תקנות שעת חירום

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

4 תגובות
 1. דודי.ס אמר/ה

  כעת מתברר שעסקים ומרכזי עסקים, נפתחים עפ היכולת של ראש העיר במקום.
  בחיפה נסגר השוק ובירושלים יפתח ביום א’.

 2. רפי+חסון+ומשפחתו. אמר/ה

  אנא מכם תושבי חיפה השמעו להנחיות משרד הבריאות ביום הזיכרון וביום העצמאות.

 3. רפי+חסון+ומשפחתו. אמר/ה

  וכבדו את החלטות ממשלת ישראל

 4. מירי אמר/ה

  מצטרפת לבקשת רפי + חסון +ומשפחתו- בואו נמשיך להקפיד ונשמור על בריאותנו וכך נוכל בהדרגה לחזור לפעילות. בואו ניקח אחריות על בריאותינו ובריאות הסובבים שלנו.