יעל שנער בשאילתה למועצת העיר | מדוע המרכז הקהילתי ‘הורים במרכז’ בקריית אליעזר עומד סגור?

המרכז הקהילתי ‘הורים במרכז’ שמשרת מאות הורים וילדים עומד סגור כבר שבועיים עקב ליקויים בטיחותיים, והקהל הגדול שפוקד את המקום משכונות בת גלים וקריית אליעזר נותר ללא מענה.

מדובר במרכז שמשמש בית קהילתי להורים צעירים, אשר מעניק תמיכה, ייעוץ ותוכניות העשרה להורים לילדים עד גיל 6 ופועל משנת 2011. אלא שעכשיו המרכז סגור מסוף ינואר ולא ידוע מתי הוא יחזור לפעילות.

חברת מועצת העיר מסיעת הירוקים, יעל שנער, ואמא לשני ילדים, הגישה שאילתה למועצת העיר ובה כתבה: בקריית אליעזר נמצאת פנינה בשם ‘הורים במרכז’, זה מקום מיוחד שאני בתור אמא ל-2 ביקרתי ונעזרתי בו רבות. הבית הקהילתי נותן שירות למאות הורים וילדים משכונות קריית אליעזר, בת גלים וקריית אליהו, וכבר שבועיים שהבית הטוב והמיטיב הזה סגור עקב ליקויים בטיחותיים.

מומחים בחינוך מצאו שאחד הקשיים הגדולים ביותר של הורים לילדים צעירים הוא בדידות הורית, ו-‘הורים במרכז’ עונה על הצורך החשוב הזה בחברה, שיתוף והדרכה.
במקום שנפתח בשנת 2011 יש ג’ימבורי ומשחקייה, הדרכות (מצוינות וחשובות) על תזונה ושינה של פעוטות, פעילויות חווייתיות להורים ולילדים רכים, לימוד עברית, חגיגת חגים, הכנת ארוחות קלות בצוותא, גן שעשועים, שעת סיפור, יצירה, מוזיקה, ועוד. אבל מה שהכי מיוחד שמרגע שנכנסים למקום מרגישים בבית, בזכות צוות מסור ומקצועי.

שאלתי היא: “מדוע המקום סגור ומתי הוא ייפתח?”

אמהות נוספות שפוקדות את המרכז מחזקות את דברי שנער וסיפרו לחי פה:

שרון אמא לילד:

מדובר במכה קשה, כי אמהות טריות יכולות ללכת לשם במהלך השבוע. יש להן מקום לדבר ולהתייעץ במיוחד בתקופה רגישה אחרי הלידה שהמצב לא הכי מזהיר. מדובר במקום אופטימי שכיף לבוא אליו וזה פשוט כואב.

לונה אמא לשני ילדים:

המקום משמש לנו כמו בית. אנחנו מרגישים שמשהו חסר וקשה לנו כי במקום יש מסגרת טובה עם צוות מקצועי שמקבל אותנו בכיף ובשמחה במיוחד שזה מקום פתוח לכולם ולכל המגזרים יהודים וערבים וממש מרגישים בבית.

מעיריית חיפה טרם נמסרה תגובה.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

תגובה
  1. פרג זיידאן אמר/ה

    מקום מאוד חיוני למשפחות צעירות עם תינוקות
    זה לא מותרות -זה חיי משפחה -הצורך בפתיחתו מחדש חשוב מאוד