עיריית חיפה הפכה לפרודיה על עיריית חיפה • פרשנות • ד"ר יריב שגיא

הנהגת העיר חיפה פשוט מעוררת השראה. לפעמים נדמה כאילו מדי יום נעשה שם מאמץ מיוחד על מנת לספק נושאים טריים והזויים לכתיבה. זה אמנם חשוב שארגון ינסה לאתגר ולחדש את עצמו ואת התנהלותו לאורך החודשים. אבל בעיריית חיפה זה מתבטא באופן תדיר בהתנהלות מוזרה המעלה סימני שאלה לרוב. אז בגלל עומס סימני השאלה שהצטבר על שולחני, החלטתי להציף בבת אחת את כל הנושאים המשונים המתרחשים בעירייה נכון להיום. אתם תשפטו אם השטף הזה סביר או שמא קצת חריג.

לא רואים רחוק לא רואים שקוף

אז ככה.. אין תקציב, אין תכנית עבודה ואין חזון. להנהגת העיר אין כמעט תקשורת עם העולם החיצון, ושיתוף הציבור מווסת לרמת הזמנה שמית של תושבים למפגשים עם ראש העיר בלשכה. גם חברי המועצה לא זוכים ליחס שונה באופן מהותי. ראש העיר נוטה מדי פעם לפרסם הזמנות לישיבות מועצת עיר וממעטת לצרף עבורם חומרים רלוונטיים שיאפשרו הכנה מוקדמת. לאחרונה היא אף הגדילה לעשות ופרסמה הזמנה לישיבת מועצה ללא סדר יום כלשהו (כך פרסם חבר מועצת העיר, אביהו האן ב-9 בפברואר 2020). הזלזול בדעת הקהל הציבורית מתבטא גם בחוסר העקביות במידת השקיפות שהעירייה מאפשרת לתושבים. בעוד שיש נושאים בהם מושמעת קריאה נרגשת לציבור לבוא ולהעיר את הערותיו עליהם, הרי שמנגד יש תכניות חשובות לא פחות הנעלמות מעין הציבור כמעט לחלוטין. דוגמה מובהקת לכך התרחשה בדיון שהתקיים במועצת העיר האחרונה. במועצה נחשפה לראשונה לעין הציבור, ואושרה מדיניות המצמצמת את התמורה שמקבלים בעלי הדירות שרוצים לבצע פינוי-בינוי. מדיניות כזו, שנוגעת ישירות לכיס של התושבים ולרכושם הפרטי, נהגתה ועוצבה בתוך לשכת ראש העיר וללא שום שיתוף.

עירייה אוכלת יושביה

הסכסוך בין הנהגת העיר לבין עובדי העירייה הוא סכסוך העבודה הארוך ביותר שנרשם בעיר חיפה מעולם. הסכסוך התחיל למעשה כבר עם כניסתה של ראש העיר לתפקידה לפני כשנה ושלושה חודשים. כיום, מאופיינת מערכת היחסים המתוחה בין הצדדים בחוסר אמון תהומי ובסיכול פיזי של התקנת מצלמות למעקב אחרי עובדים. זר אף עשוי לחשוב שלהנהגת העיר אין באמת צורך בעובדים. הרי לעירייה אין גזבר קבוע, אין ראש מנהל תפעול ואין דובר. מעבר לכך, הניהול של כמה אגפים בעירייה חזר לימי הפוליטביורו של סטלין. במקום מנהלים מקצועיים מכהנים לכאורה כמה חברי מועצה מהקואליציה, שהם במעמד של "מחזיק תיק", כמנחים בפועל של העבודה באגפים. מהלך כזה הוא גבולי מבחינת החוק, כמובן. אבל זה מה שקורה כאשר עיר מנוהלת בשוטף על ידי לשכה פוליטית ולא על ידי בעלי מקצוע. חוסר היכולת לשחרר סמכויות לבעלי המקצוע ולאפשר להם מרחב פעולה אמיתי משקף את נטייתם לכאורה של נחשון צוק ועינת קליש לסמוך רק על עצמם. גם בישיבות המועצה חוזרת ומבקשת ראש העיר שיפנו אליה אישית עם בעיות שונות בעיר. לא לאנשי המקצוע, לא למנכ"ל, לא ללשכה ולא ליחידה לפניות ציבור – רק אליה. זה אמנם מעשה אצילי, אבל ככה מתנהל מזכיר קיבוץ, לא ראש של העיר השלישית בגודלה בארץ.

לשכה קטנה וחצר גדולה

התבוננות ברשימת הסמכויות המוענקות לראש העיר המשותף צוק מעלה תהיות בקשר לתפקידם של יתר הסגנים בשכר. גם אם תחפשו היטב תגלו שלכל יתר סגני החצר יש תפקידים די שוליים מבחינה פוליטית – אפילו שהם נושאים כותרות מבטיחות למדיי. חוסר היכולת להשפיע באופן מהותי על מדיניות גורם לסגנים לחפש בכל זאת במה לעסוק. הגדיל לעשות סגן ראש העיר מטעם סיעת חיפה ביתנו. על פני עיסוק ענייני בחלק מהכשלים העירוניים שפורטו עד כה הוא בחר להיות מוטרד דווקא מהיערכות בתי החולים בעיר לקראת וירוס הקורונה. על זה נאמר, טול קורה מבין עיניך. קרן האור היחידה בלשכה היא מינויו של מנכ"ל העירייה החדש אוהד שגב (מנכ"ל עיריית עכו). זהו למעשה המינוי הראשון בכוורת של ראש העיר המשותפת קליש בה מובא לעירייה בעל מקצוע מתחום הניהול העירוני. בהצלחה!

יש עוד זמן לתקן (את הצינור)

אזכיר גם את התחביב החדש של ראש העיר לפיו כל צינור נוזל במפרץ מעורר מסע צלב מצויץ היטב. לא מיותר לציין שצהלות הקרב של ראש העיר, ד"ר עינת קליש – רותם, מתנפצות לרוב בבית המשפט. שם לא ממש מבינים על מה המהומה ובדרך כלל יאפשרו למפעלים פשוט לתקן את התקלה ולחזור לשגרה. זה באמת נחמד שראש העיר מנסה לגייס את דעת הקהל על כל שפריץ במפרץ, אבל מה לעשות שאף אחת מהנזילות לא מהווה עילה לסגירת מפעל. כדי לסגור את המפעלים צריך יותר מזכוכית מגדלת. ראוי להשתמש בראיה רחבה הרבה יותר ובכלים קצת יותר משוכללים שיש לראש העיר. אחד הכלים הללו הוא אכן דעת הקהל, ולכן חשוב לא לזלזל בה או להתיש אותה במאבקי סרק.

יש עוד יותר מדי דברים מוזרים שקורים בעירייה אבל קצרה היריעה מלהכיל…

42 תגובות
 1. גלבהרט אמר/ה

  קצרה העיריה מלהכיל…

  1. דניאל אמר/ה

   ראשת העירייה שכחה שהמשטר הסוציאליסטי-סטליניסט כבר לא קיים גם בארצות שהיו ברית המועצות בעבר, וחושבת שחיפה היא הישוב החשוב שיש לנהלו בשיטת המשטר ששבק חיים לכל חי, למרות דעותיה המיושנות בהן היא מחזיקה…

  2. מיקי אמר/ה

   תקראו הפוך את המילה משמאל לימיןקאטאסטרופה

  3. רפי אמר/ה

   קליש.הבטחות לחוד ומעשים לחוד.אנחנו אבל מבטיחים שבבחירות הקרובות ראי את בניין העיריה רק דרך הטלוויזיה.ספירה לאחור בעיצומה.

  4. מארק אמר/ה

   בהחלט מטרה להשיג

 2. מירי אמר/ה

  כפי שציינת, מינויו של שגב על פני שטאסיאני מבורכת והלוואי והוא בניגוד לקודמו, יהיה איש בשורה ויפעל בשום שכל לשיפור העיר

  1. קלמן אמר/ה

   מעניין שאף אחד לא שאל, אף אחד לא ברר ולאף אחד זה גם לא נראה מוזר כי רה"ע עכו שש כל כך שמנכ"לו יעבור לחיפה…

 3. א. אמר/ה

  חשוב להבין ראשת העיר מבצעת מהלכים שהיו נדרשים עוד מימיי תקופת יונה יהב מערכת שלא היתה מנוהלת בידיי ראש העיר אלה בידיי בעלי תפקידים כאשר העובדים קודמו שלא על פי יכולתם וכישורהם אלה על פי קשרים ובכך נגרמו טעויות ניהוליות בארגון שהמחיר מתברר גבוהה מלהבין וכמו המשפט שאומר שמספיק טעות קריטית של אדם אחד מאות לא יצליחו לתקן ואכן ישנם טעויות שנעשו בידי הרבה אנשים ויידרשו שנחם ותקציבים לתקנם.
  גם אז לא באמת השתקף מה שנעשה בתוך המערכת וכרגע נדרשים לבחון פרט אחר פרט בכדי לתקן הן בנושא התקציב והן בנושא הניהול הארגוני והבולט במיוחד הוא יחסי מנהלים אל עובדיה ואפליית זכויות כמו הענקת פרמיה והטבות נוספות שלא כדין על פי שיקולים שאינם ברורים ומתבררים כעת
  תנו לה את הזמן הנדרש ותראו כיצד עירנו תנוהל בייתר יעילות ובשליטה ארגונית שיוויונית והגיונית .וכמובן שהפרוייקטים העתידיים יהיו על פי סדר עדיפות וצרכי התושבים ןלטובתם
  ניהול הוא מקצוע וכשאינו קיים ומתנהל כראוי הנזק לעיתים בלתי הפיך לאורך שנים ופה העיר עומדת במבחן מציאות קשה וזאת כן נאמר על ידיי ראשת העיר וזו השקיפות הראשונית שדווחה ולאחר מכן גם ניהול תקציב העיר שנסמך על הלוואות שכמו בכלכלת בית בסופו של דבר גורם לכדור שלג וריקון יכולות מקורות המימון בראשות הבנקים

  1. לודמילה אמר/ה

   אשרי המאמין.
   מקווה שאם אתה טועה, יהיה ניתן לתקן את הנזקים שנראים לי כבכיה לדורות.

  2. הדורות עוזבים.... אמר/ה

   הדורות עוזבים….

  3. חגי גוטמן הצלם שלך אמר/ה

   עוזבים כי אין מה לעשות פה אין עבודה פה אין פרנסה פה

  4. לילך חיפאית לשעבר ותמיד אמר/ה

   בדיוק. סוף סוף באה מישהי להוציא את המחנה ולאוורר את השורות וכל בעלי האינטרסים לשמר את הקיים באים להלין. גועל נפש

  5. לילך חיפאית לשעבר ותמיד אמר/ה

   בדיוק. סוף סוף באה מישהי להוציא את הזוהמה ולאוורר את השורות, עוד מלפני יהב אפילו וכל בעלי האינטרסים לשמר את הקיים באים להלין. גועל נפש. האירגון בחיפה הוא לא עובדה. תמשיכי קליש, אנחנו איתך!

  6. ענת אמר/ה

   מסכימה עם כל מילה!!! תנו לה זמן. אנחנו מאמינים בה.

 4. אריה אמר/ה

  1) עוד כתבה ע"י הכתב של העיתון כנגד ראש העיר… מעניין איפה הוא היה בתקופה של ראש העיר הקודם….
  2) כמו יין על מנת שייקרו דברים טובים לוקח זמן ותמיד בכל מקום שמנוהל ע"י בירוקרטים יש התנגדות לשינוי. בוא נחכה ונראה לאיזה כיוון זה לוקח את העיר.
  3) המדיניות הכביכול פוגעת בבעלי הדירות מטיבה עם כלל יושבי העיר, מצמצמת את ההתנגדויות של העירייה ובכך מאפשרת לפרוייקטים להסתיים בזמן קצר יותר, מקטינה את השפעת הגידול על התחבורה בסיסבת הפרוייקט ו… גם די הוכתבה ע"י משרד הפנים!!

  1. א.א.חיפה אמר/ה

   מה שהכתב כתב לא חידש.כל הזמן שומעים מהעובדים שיש בעיה עם עינת קלוש. האוירה מאוד לא טובה. סיפורי העובדים בניהם.היא לא מאמינה לעובדים שלה בודקת אותם .אני מבינה שהיא עוקבת אחריהם כי התושבים באים ומרכלים על תפקודם של עובדי העיריה.במקום שתשים משהו שיבדוק זאת .אז היא עושה זאת בעצמה ולעבוד לא נעים עצם המעקב שלה.

  2. חגי גוטמן הצלם שלך אמר/ה

   מה אתמה אתה מבלבל במוח תגיד אי אפשר להביע דעה למה כל פעם שמשהו אומר דעה או ביקורת לטוב או לרע אז כולם קופצים אליו

 5. חיליק אמר/ה

  כל הזמן אמרתי שראש העיר אפילו בחזירים לא יודעת לטפל.

  1. חגי גוטמן הצלם שלך אמר/ה

   חילק היה לא יודעת לטפל בכלום

 6. שמיל אמר/ה

  עצוב שכך העירייה מתדרדרת לא לכך חשבתי שבחרתי בקליש אולי היא טובה במקצועה כאדריכלית ערים אבל בניהול מקצועי של עיר לא

  1. חגי גוטמן הצלם שלך אמר/ה

   חביבי זה מה בחרת זה מה קיבלת עכשיו תוכל את מה בישלת

 7. מירה אמר/ה

  איפה היה הכתב בזמן כהונת ראש העיר יהב? אז היו ישיבות מועצה מסודרות?? דווקא עכשיו הישיבות משודרות לציבור, יש שקיפות מלאה, וגם אובייקטיבית מדד השקיפות העירונית השנה קיבל עלייה ממקום 17 למקום 5 בארץ.
  דבר נוסף שהזכיר הכתב היה הנושא של הגזבר העירוני. הגזבר הזה הנהיג מדיניות של הלוואות כמקור מימון. אתה מכיר עסק שכדי להתקיים לוקח הלוואות כל שנה?? אתה יודע שהעיריה, לפי הדוחות הכספיים נמצאת בחוב של מיליארד שקל? את זה קליש מנסה לתקן. אז נכון, הגזבר הקודם הבין שמדיניות ההלוואות לא תוכל להמשיך ופרש. זו האמת. אל תנסה לשכתב אותה.
  העובדים בעירייה, עם הוועד החזק שדואג להם, רק להם ולא לציבור החיפאי, התרגלו לא לעבוד, בחלקם. אם היית בא למשרדי העירייה היית רואה הרבה משרדים ריקים. ובאתי כמה וכמה פעמים. לא היה עם מי לדבר. את זה קליש מנסה לתקן. זה לא קל ולא נעים כשמתנפלים עליה כל הזמן.

  1. חגי גוטמן הצלם שלך אמר/ה

   מירה את קשקשני גדולה שרק מנסה להגן על ראש העיר זה הכל אבל האמת שאין כאן כלום בעיר הזאת לא עבודה לא פרנסה לא שום דבר מה והכיר מלוכלכת מה עושים שם לא יודע אז על תבלבלי את המוח יה פוסטמה

  2. נפתלי אמר/ה

   חגי, אם אתה מצלם כמו שאתה כותב, אז אתה לא צלם של אף אחד, אלא הצלם של עצמך…

  3. משהיו אמר/ה

   איך אתה מדבר טינופת ?
   נראה לך אפשר להפוך עיר בשנה וחצי כאשר כמעט כל השנה ועדי העובדים העלובים שלא לומר מושחתים מעסיקים אותה?
   מאחל לך אבטלה.

  4. לילך חיפאית לשעבר ותמיד אמר/ה

   ישר כוח. יש חיפאים שרואים למרחק. הריקבון של עובדי עיריית חיפה הוא לא עובדה. הברחתם אותנו הצעירים מעירנו האהובה בשם שמירה על הג'ובים שלכם. לא עוד. תמשיכי קליש, אנחנו איתך!

 8. חיפאית אמר/ה

  עצוב, ומה קורה גם עם הרשמות של תלמידים לחטיבת ביניים??? יום לפני הרשמה גב' קליש מבטלת את ההרשמה ועדיין לא הורים ולא תלמידים לא קיבלו שום תשובה,שום הסבר מהעייריה מה יהיה…

 9. דינה גביש אמר/ה

  עם כל הטענות שהיו כלפי יהב….החלטתי כמו רבים אחרים לבחור בקליש….
  איזו אכזבה..מעולם חיפה לא ניראתה במצב כל כך רע…מוזנחת ומלוכלכת..ועוד.. זה מה שרואים…לקרוא כתבה על מה שלא רואים..זה כבר עצוב..

 10. ענת הופמן בת גלים אמר/ה

  אני מזדהה עם אכזבה עמוקה תפקודה של ראשת העיר שלנו. אני משוכנעת שמנגנון מוניציפלי נבחן בראש ובראשונה ביכולת להעניק תשומת לב לתושב, שירות מקצועי אוזן קשבת, וטיפול יסודי ואיכפתי בבעיות כשמעלים תושבים בעיר.
  אני גרה בשכונת בת גלים בבניין טמפלרי בן 140 שנה . בבניין שלנו הולך ונבנה מזה שנתיים מקווה טהרה בעומק חמישה מטר. המקווה הוא יוזמה של שכני הרב פרץ מאיר של בית חבד הרב ישי קלי. שני הרבנים פועלים בשם שמיים ,קטן עליהם לפנות לעירייה להגיש תוכניות לבקש אישור, לקבל רישיון , להטריח את עצמם בפיקוח הנדסי. בבניין שלנו אין יסודות, לכן החפירה של המקווה גרמה נזק לקירות לגג ולשלד של הבניין.
  פניתי עיריית חיפה בקשות לעזרה מאז חודש מרץ 2018 שלחתי מכתבים רשומים ומכתבים רגילים לכל מי שמקבל משכורת כדי לשמור על חוק וסדר.
  אצל יהב הוצא צו הריסה מינהלי בתוך 5 חודשים.
  אצל קליש הצו בוטל .
  כתבתי לראש העירייה מכתבים רבים. קיוויתי שהיא תגשים את ההבטחות הגדולות שנתנה לפני שנבחרה. והחוויה שלי היא שהיא מתייקת את המכתבים שלי בפח הזבל.
  המקווה הפיראטי בבת גלים עומד ממש לפני השלמת כל העבודות.
  ככה זה ממש מתחת לאף של עיריית חיפה

 11. יוסי אמר/ה

  עוד כותב חבר של יהב ..למה הוא לא מסביר למה יש לקליש סכסוך עם העובדים?? אולי בגלל שמר יונה יהב חילק שם תפקידים וקידם עובדים למשרות ניהוליות מיותרות..וחלק מן העובדים שם עשו ככל העולה על רוחם..עוד לא עברו שנתיים וכבר תלונות??
  לא זכור לי שעל יהב שהתעלל בתושבים החרדים כמו בגרמניה הנאצית מישהו דיבר ככה!!!

  1. חגי גוטמן הצלם שלך אמר/ה

   אדון יוסי אוי אתה אידיוט מה הקשר זה בסך הכל תור דעה שוב פעם למה כל פעם שמשהוא אומר דעה וזה לא מוצא חן בעני השני תכף קופצים אליו

 12. רפי חסון ומשפחתו. אמר/ה

  יישר כוח גברתי ראש העירנד"ר עינת קליש רותם.מקסימה.מעולה.מצוין.תשיכי לפעולמלמען חיפה

 13. דין דין אמר/ה

  הפתרון המתבקש לגבי חיפה הוא סלילת כביש נוסף לתל אביב והפיכתה של חיפה לשכונה תל אביבית אם חולדאי יסכים לקבל אותנו.יהב השאיר לנו עיר עם בעיות ויש צורך במומחה כדי לפתור אותן.

 14. גדי אמר/ה

  איך אפשר להתייחס ברצינות לכתבים שכל כתבותיהם הן השמצות ומתבססות על מר האן הדגול כמקור מידע.
  איפה הייתם 15 שנה ? בזמן שראש העיר הקודם הביא אותה אל תחתיות שאול.
  עינת נמנעת מלהתכופף מול בעלי ההון וזה אוכל אותם ומניע אותם לפעול רק על בסיס השמצות.
  תמשיכו לנבוח, השיירה עוברת.

 15. טלי אמר/ה

  לאחרונה, אני קוראת את ה"מאמרים" שלך ואני מקבלת את התחושה שזה ברמת רכילות ושמועות אני מצפה להרבה יותר ממך 🙁

 16. רפי חסון ומשפחתו. אמר/ה

  כל הכבוד לך עינת.תמשיכי בדרכך הנכונה לפתח את חיפה למען רווחת התושבים.

 17. לילך חיפאית לשעבר ותמיד אמר/ה

  ברור שאתה אינטרסנט ושאי אפשר לנהל דיאלוג תחת אש, מטופשת כשלך

 18. שמשון בר יעקב . אמר/ה

  איזו תהלוכה מרשימה ועצובה של מילים …על ראש עיר אחת …כאילו רק היא …ורק …זה חוסר כבוד לבוחרים ! חוסר כבוד לעיר ,וחוסר כבוד לעומדת בראשה .
  שנבחרה בצדק רב .בכדי לתקן עוולות רבות שנים ,והיא יחד עם הצוות שלה
  עושים עבודה סיזיפית באמת , שלא תמיד לעיניי צדיקי העיר

 19. דיסלקט אמר/ה

  יונה יצר רק בעיות, אז בחרתי בקליש… טעות. כמי שלמד בעיר מהגן ועד סוף התואר באוניברסיטת חיפה, לפני גיל 30 אם תואר ומקצוע, נשוי טרי, אני רק מחכה לרגע שבו יהיה לי כסף לעזוב את העיר הזאת. אין פה עבודה כנרת בשום תחום, העיר מלוכלכת, פשוט מגעיל להסתובב ברחוב.
  אין שום משיכה לתיירים, או בתי עסק (ולא הגנים הבהאיים זו לא אטרקציה אף אחד לא יחזור לפה בשבילם).
  עיר נמל אם 2 ממוסדות החינוך הגדולים בארץ, ואף אחד לא רוצה להישאר פה.
  בוקר טוב לכולם לא מעניין אף אחד באמת מי ראש העיר או מה הבעיות העומדות בפניו. מה שמעניין זה מה היא השיגה ברבע מהקדנציה שלה. ובנתיים שום דבר שגורם לי לרצות פחות לברוח מהעיר

 20. אייל אמר/ה

  ועד העובדים של עיריית חיפה לא יאפשר לתקן אף אחד מהמחדלים ואפילו הולך לייצר עוד כמה כדי להביא לסילוק ראש העיר שלא נכנעת מספיק לגחמות לנפוטיזם ולבזבוז הכספים על כלום שאליו התרגלו שם.
  הם רגילים לשדוד ארנונה והיא הבטיחה להקפיא את הארנונה, הם יזמו לה שביתה להראות מי בעל הבית, והיא נכנעה והארנונה לכן עלתה 2% השנה לממן את הטרור הכלכלי והעירוני שהם עושים.
  העובדים "המסורים" של העירייה פשוט דרדרו את חיפה בכל – בחינוך, בנקיון, בבטחון, בפיתוח מבנים. בריבוד כושל בכבישים, בחוסר שימור מבנים מינימלי, בחוסר פיתוח טיילות מינימלי, בחוסר פיתוח מבני חינוך מינימלי. ככה 15 שנה תלו שלטים כמה הכל נפלא. צאו בחוץ ובלה בלה. בחוץ יש עיר מוזנחת זה מה שיש בחוץ. עיר שסבלה מפיתוח אפס
  בזמן שמרכז הארץ טס קדימה עם 5% צמיחה בחיפה עשור שלם עם 0% צמיחה.
  בזמן שבנצרת בנו 1000 חדרי מלון חדשים תוך 5 שנים בחיפה נשארו עם אותו מספר חדרים כמו לפני 30 שנה ב-1990. על כל חדר שנפתח במלון חדש נסגר מלון אחר. ככה לא מגדילים תיירות. ככה פוגעים בחיפה.
  יש באגפי העירייה המון כפילות. אתו"ס כולה היא כפילות של אגף תרבות. רשות הספורט לא מתפקדת בכלל.
  רשות הצעירים היא כולה כפילות של מחלקה בתוך אגף התרבות. הכל בבלאגן מטורף שיהב השאיר פה.
  אפשר הכל לתקן בשנה? אולי גם לא בחמש שנים. אולי אי אפשר לתקן בכלל.
  מנכל עירייה עם יושרה ציבורית פרש. הוא הבין שלא יוכל לשנות כלום והלך.
  נראה מה יוכל הנוכחי. אולי גם הוא יראה את הבלאגן שהולך שם 15 שנה וירים ידיים,
  העירייה לא פועלת עבור העיר היא פועלת עבור עצמה. זאת הבעיה מספר 1 בחיפה.

 21. בן אור זאב אמר/ה

  לראש העיר ,יש עיר שלמה לנהל ,ולרבים ,יש מילים לנהל מדיה ,לראש העיר שלנו ,לא אכפת בכלל מכל תשפוכת המילים עליה ,וגם איננה מתרגשת מתקשורת ,היודעת לקשור שקרים ואינטרסים כאלה ואחרים לכל מה שבא לה .כדאי שנניח לה ,ראשי העיר הקודמים ,יצרו בעיות קשות ,שכעת מנסים לפנות אותם .זה לוקח המון זמן ,תבונה ואומץ .

 22. רפי חסון ומשפחתו. אמר/ה

  תנו לעינת קליש לעבוד.זה לא קל לנהל עיר גדולה כי חיפה נחשבת העיר ה3 בגודלה בארץ.פשוט היא נבחרה על ידי הציבור .אז אפשרו לעבוד בבקשה

לא ניתן להגיב