הועדה המחוזית מתקדמת לעבר פינוי בה”ד חיל הים

עדכון על פיתוח בת גלים בכלל ובפרויקט המגורים במקום הבה"ד בפרט

הודעה מטעם פורום בת גלים (נרשם על ידי צבי שקולניק)

שלום לכל המתעניינים בפיתוח בת גלים בכלל ובפרויקט המגורים במקום הבה”ד בפרט.

היום התקיים הדיון שבנידון בועדה המחוזית – מחוז חיפה.

נושא הדיון היה :
מעקב אחרי מילוי מטלות שהועדה הטילה על יזמי ומתכנני התכנית, בישיבתה לפני כ-5 חדשים שהיה צריך למלא תוך 3 חדשים (רובן מולאו והוגשו וממתינות לאישורים).

השתתפו תחת ניצוחו של הממונה על המחוז, נציגי משרדי הממשלה כגון: תחבורה, בריאות, הגנת הסביבה, צבא, וכו’, נציגי ממ”י – יזמי התכנית, והעירייה/ ועדה מקומית – חדווה אלמוג, אריאל וטרמן, ורדה ליבמן….
משקיפים מהשכונה היינו שם גדה ואני שרשמתי סיכום להלן.

23098877.jpg
התכנית לשכונה במקום בהד חיל הים – הדמיה
באדיבות האימייל האדום – חי פה
ניתנה אורכה של חודש נוסף להשלים המסמכים ו/או אישורם בנושא : תחבורה, תשתיות מים וביוב, הגנת הסביבה, פקיד היערות (שימור/תנאי העתקה של עצים בוגרים), ניתוח עלויות תשתיות מים וביוב ( ניתוחי עלויות תשתיות אחרות נמסרו), סקר שימור, דו”ח יועץ קרקע, ניתוח הצורך בשטחי מסחר (אשר צומצמו בתכנית), נתוני השימוש במנחת ההליקופטרים ברמב”ם.
נושא “דיור בר השגה” נפתר. 20% מהדירות יהיו בגודל עד 80 מ”ר עבור “דיור בר השגה”.
יו”ר הועדה, הממונה על המחוז – אלוף במיל יוסף משלב, המטפל אישית בהעתקת הבה”ד, הודיע על החלטה להעתקתו למקומו הקבוע ולא ל”זמני” ליד הפולינום. המימוש יכול להיות “מחר בבוקר” כדבריו. ביקש מהיזם לו”ז שיווק בהקדם לקידום הפינוי.

נושא מתחם המלונאות לא סגור. במקום המסומן בתכנית מלונאות (על קוו המים במקום הכי טוב) יש סיכום בין ראש העירייה לצבא על הקמת אקדמיה צבאית לחיל הים – Admirality. מהנדס העיר אמר שאין עדיין פרוגרמה לפרויקט הזה ולא ידוע עדיין כמה שטח נדרש לו ושלא צריך לשנות סימון היעוד, על מנת לא לעכב את הפקדת התכנית. הציע ששינוי היעוד ממלונאות לשטח חום למבני ציבור, (בחלקו או במלואו) יעשה במסגרת הועדה המקומית מאוחר יותר. היו”ר לא קיבל את הבקשה של מהנדס העיר וביקש גם לנושא הזה תשובה ברורה תוך חודש. במקביל ביקש מנציג הצבא לבחון מקום חלופי לאקדמיה הצבאית ברוח תמ”א 13/ 3 (קו המיים לטובת תיירות וציבור).
חדווה אלמוג סיפרה כי, החלטת הועדה המקומית מאתמול היא לתמוך בתכנית ולקדמה.
היו”ר סיכם כי מדובר בפרויקט בעל חשיבות לאמית לספק מגורים מהר במסגרת הועדות המיוחדות שהוקמו לצורך כך. תכנית ל-1000 דירות בתכנית זו מתוך 8000 בכל הארץ. הוא איננו רואה סימנים שיש מישהוא שלא רוצה לקדם את התכנית. ישיבת מעקב הבאה לקראת דיון בהפקדת התכנית, בעוד חודש.
אני יצאתי מעודד מהישיבה. התרשמתי שהדברים מתקדמים בכוון מימוש במהרה בימינו.
לא כך גדה שלדבריו הכל הצגה. לדבריו, מבלי לפרט, יש דברים וסיכומים סמויים מן העין שמכוונים לאי מימוש התכנית.
אם גדה צודק, אזי עלי, הצליחו לעבוד.

בתקווה לשנה הבאה בבת גלים הבנויה (או לפחות קרובה לבנייה)
בשם “פורום בת גלים”,
צבי שקולניק, אדריכל ומתכנן ערים

הגיבו כאן לכתבה