יותם יקיר מונה לתפקיד מנכ”ל מוזיאוני חיפה

יותם יקיר (צילום: יצחק הררי, דוברות הכנסת)

יותם יקיר נולד וגדל בחיפה. ראש חטיבת ההסברה בכנסת ודובר הכנסת לשעבר. איש תוכן בכיר, עיתונאי בעברו, שמילא תפקידים בכירים בעיתונות ובתקשורת, בין השאר כמנהל מחלקת החדשות של גלי צה”ל, ראש סניף ידיעות אחרונות בחיפה והצפון, עורך מקומוני הצפון ועורך “קול חיפה” של רשת ידיעות תקשורת ועוד. ..

בשנים האחרונות מילא תפקיד בכיר בהנהלת הכנסת ועוד קודם לכן כיהן כדובר קבוצת התקשורת “בזק”. יותם יקיר גם כיהן כסגן נשיא לפיתוח משאבים בשני מוסדות אקדמיים נחשבים – המרכז הבינתחומי הרצליה והאקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים.
יקיר בן 56, חי עם בת זוגו לאה ואב לנוגה ואיתמר.

יקיר נבחר על ידי וועדת איתור לתפקיד מנכ”ל מוזיאוני חיפה, תפקיד שעליו התמודדו עשרות מועמדים ונחשב לתפקיד משמעותי בהגשמת חזון ראש העיר חיפה, ד”ר עינת קליש רותם, להפוך את חיפה לעיר תיירות ומוזיאונים מרכזית שתמשוך אליה קהלים חדשים ומגוונים מרחבי הארץ והעולם. דירקטוריון חברת מוזיאוני חיפה, בראשות יושבת הראש נעמה לזימי, אישר פה אחד את המינוי ואחל הצלחה ליותם יקיר. המינוי טעון עדיין את אישורו של משרד הפנים. בראש ועדת האיתור עמדה יו”ר הדירקטוריון נעמה לזימי וחבריה היו מנכ”ל עמותת סחלבים בעיריית מודיעין מכבים-רעות מיקי בר ונציג משרד הפנים בשארה עבסאוי.

יותם יקיר צפוי להתחיל את תפקידו בחודש הבא, אך המינוי מותנה באישורו של משרד הפנים.

יושב ראש הכנסת יולי יואל אדלשטיין:

יותם יקיר מוכר לי היטב כאדם מוכשר במיוחד וכמי שתמיד הולך עם הלב. אם ליבו של יותם מנחה אותו לאתגר חדש, אני סמוך ובטוח שימשיך להוליך גם במוזיאוני חיפה שינויים משמעותיים והתפתחות שתרתק רבים. מברך אותו בחום ומאחל בהצלחה.

ראש העיר חיפה, ד”ר עינת קליש-רותם:

מברכת על אישור הדירקטוריון למינוי יותם יקיר כמנכ”ל החברה, אני רואה במוזיאונים חלק חשוב ומשמעותי בציר התרבותי- עירוני- חברתי של חיפה וצופה שיתוף פעולה מפרה שייקח את המוזיאונים שלנו קדימה, לחדשנות, אומנות פורצת דרך והתפתחות מרשימה לטובת כלל הציבור.

יו”ר דירקטוריון מוזיאוני חיפה, נעמה לזימי:

שמחה לברך על מינויו של יותם יקיר למנכ”ל החדש של חברת מוזיאוני חיפה. בתום תהליך ארוך, מסודר ומקצועי, אני בטוחה כי בחרנו את המועמד המתאים ביותר לפיתוח והצעדת המוזיאונים קדימה. מתוך, חזון, אהבת האמנות, התרבות, הרוח והקהילה. בהצלחה גדולה מכולנו.
יותם יקיר (צילום: יצחק הררי, דוברות הכנסת)
יותם יקיר (צילום: יצחק הררי, דוברות הכנסת)

יותם יקיר:

מודה על הבחירה בי ומבטיח לא לאכזב. יש לי קשר רגשי עמוק לחיפה, שהיא אחת הערים היפות בתבל – מהערים הנדירות שיכולות ‘למגנט’ המוני מבקרים ותיירים. פיתוח מוזיאוני חיפה הוא חלק מחזון רחב ובתפקיד מנכ”ל המוזיאונים יש לדעתי סיכוי אמיתי ליצירת שינוי של הצבת חיפה כעיר מוזיאונים מרכזית. מבחינתי זהו אתגר יצירתי ומרתק, שאני ממתין לו בציפייה עצומה.

חברת מוזיאוני חיפה היא חברה לתועלת הציבור (חל”צ) ומאגדת בתוכה את המוזיאונים המובילים בחיפה ובהם מוזיאון חיפה לאמנות, המוזיאון הימי הלאומי, מוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית, מוזיאון העיר- חיפה, מוזיאון הרמן שטרוק ומוזיאון מאנה- כץ. במוזיאוני חיפה מבקרים מדי שנה כ-200,000 מבקרים. 140 העובדים של מוזיאוני חיפה מפיקים למעלה מ-30 תערוכות שזוכות להכרה ארצית ובינלאומית בתחומי האמנות העכשווית, האמנות היפנית, האמנות המקומית והבינלאומית, תערוכות היסטוריות וארכיאולוגיות ותערוכות בהקשר של העיר חיפה.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.