אלכס שפירו היה פה – מסעדת “Tarantino” בסינמול.

ביום שישי שלפני חג פורים, 14 למרץ 2014, לקחתי את בתי הלי (עוד מעת בת 5) מהגן, וכהרגלינו בימי שישי, עשינו את דרכנו לסינמול לראות סרט. כהרגלינו? לא בדיוק, כי הלי לא באמת היתה הלי אלא ‘רפונזל’ ומסביב הסתובבו פרפרים, דבורים, גיבורי על ועוד כל מיני טיפוסים צבעוניים, שמחים ורעשניים, קטנים וגדולים. יום שישי לפני חג פורים, אמרנו.

אחרי הסרט עשינו סיבוב באזור המסעדות והפעם נכנסנו למסעדה איטלקית ‘טרנטינו’. המקום נראה אלגנטי ומעוצב בסגנון דומה לרנסנס בטעם ארץ המגף עם קירות מלבנים עם נופי איטליה ממוסגרים, הרבה קשתות ומנורות בצורת פנסי גז. החלונות מעוצבים בסגנון כפרי טוסקני. הריצוף -בלטות מעוצבות מאבן ועץ. יש גם מזרקה עם מטבעות בתוך המים וגם חץ המצביע לכוון רומא.

בחלל המסעדה שולחנות בכל מני גדלים בצבע עץ חום כהה, מסודרים ערוכים יפה. אני והלי התמקמנו סביב שולחן לשניים, די קטן ליד הקיר. הבת ישבה על הספה, אני על הכיסא, מעלינו אחת מתמונות נוף ומסביבנו אווירה איטלקית. המלצרית – שהתחפשה לחיפושית הביאה לי את התפריט ולבת את דף צביעה פשוט יחסית, וטושים.
tarantino.jpg
מה בודקים דבר ראשון בתפריט? את מנות ילדים כמובן. בתי הצטרכה להכריע בין מאכלים איטלקיים כגון פסטה ברוטב עגבניות, פיצה ושניצלונים עם צ’יפס ופסטה ניצחה. הקינוח היה מוזר קצת – ביצת קינדר מול וופל בלגי. לא היה לוופל שום סיכוי. אם נותנים לילדים משימת בחירה של מנה, זו משימה קלה יחסית, אך למבוגרים הדברים נראים אחרת.

התפריט של ‘טרנטינו’ עשיר: מנות ראשונות, כריכים, מרקים, סלטים, לחמים מיוחדים, בערך 10 סוגי פיצה, אין ספור סוגי פסטה ורביולי ועוד לא הגעתי לעיקריות. קיימות, בין היתר, גם 4 אופציות עסקיות. ויש תפריט נפרד ל-‘ספיישלים’. המחירים סבירים. המספר הגדול ביותר הוא 129 וזה מביא על השולחן 300 גרם של סטייק אנטריקוט.

מה-‘ספיישלים’ בסופו של דבר בחרתי את ה-שניצל-אה-לה-רומנה, שזה שניצל במילוי אווז מעושן, כתף בקר ועוד כל מיני דברים טעימים, בתוספת תפוחי אדמה אפויים. הפסטה הגיעה די מהר ויש לציין שהמנה הייתה נדיבה ביותר וגם “נורא טעימה” על פי הלי בתי. המלצרית – חיפושית הגישה לי את אה-לה-רומנה שתי דקות אחרי זה. המנה לא נראתה לי יוקרתית ביותר: שני שניצלים עבים על הצלחת ולידם תפוחי אדמה קטנים שלמים עם קליפה וקערה קטנה עם רוטב מוזר מר-חמוץ. טעימה מהמנה ואני כבר רואה אותה באור אחר לגמרי. הבשר מאוד עדין, תפוחי אדמה והרוטב יוצרים קונצרט שלם של טעמים.

החשבון הסופי נראה כך:

ארוחת ילדים: 49 ₪

שניצל אה-לה-רומנה: 59 ₪

בירה שחורה: 13 ₪

סה”כ: 121 ₪

טיפ למלצרית – חיפושית: 15 ₪

דעתי לסיום: חגיגת טעמים ואווירה איטלקית קרוב לבית. לאוהבי הז’אנר ולאלה הרוצים להתנסות כדאי לבקר במקום.

הגיבו כאן לכתבה