התנועה הירוקה פותחת בעיר חיפה את הסניף הראשון בארץ

נציגי התנועה הירוקה (צילום: יהל דר)

ביום ראשון (10/11/2019) התכנסו פעילי סביבה ובעלי חיים מובילים במפרץ חיפה.

מטרת הפגישה להקים סניף ראשון של התנועה הירוקה בארץ, שיוקם בחיפה.


התנועה הירוקה הינה מפלגה ארצית הפועלת כרגע כחלק מהמחנה הדמוקרטי: אנחנו רואים בחיפה ובמפרץ, מוקד לפעילות סביבתית עקב תופעות קשות של זיהום אויר, ים ויבשה. התנועה הירוקה מהווה חלק חשוב במאבק שלנו במפרץ. הם מלווים אותנו כבר מספר שנים ולכן הוחלט להקים כאן, בעיר חיפה, את הסניף הראשון בארץ ולהתחיל בפעילות וצירוף חברים ופעילים מהאזור.


נכחו במפגש ח"כ לשעבר יעל כהן פארן, מנכ"לית התנועה הירוקה, המלווה אותנו בכל המאבקים הסביבתיים וזכויות בעה"ח, ד"ר יובל ארבל פעיל סביבתי שהתמנה אתמול כמוביל ומזכיר הסניף, העוזרת האישית של ח"כ סתיו שפיר יהל דר וחבר מועצת העיר חיפה מוטי בליצבלאו.

הפגישה נערכה באווירה של שיתוף ונחישות לקראת המטרות שהצבנו בפנינו. אנו קוראים לחברים הפעילים בכל תחומי החברה והסביבה ובע״ח להצטרף אלינו לתנועה הירוקה – תנועה ארצית עם נציגים בכנסת.

ח״כ לשעבר יעל כהן פארן, היום מנכ״לית התנועה הירוקה, מסרה:

התנועה הירוקה פתחה את הסניף הראשון שלה אתמול (10/11/19) ודווקא בחיפה, העיר עם האתגרים הסביבתיים הגדולים בישראל. היום יותר מתמיד, יותר ויותר אנשים מבינים כי המשבר הסביבתי הוא המשבר החמור ביותר של האנושות ועלינו לקום באומץ ולהתמודד אתו באופן דחוף. התנועה הירוקה בראשות ח״כ סתיו שפיר היא המפלגה שמובילה את הנושא הסביבתי והחברתי בכנסת. התנועה הירוקה מתחזקת ומרחיבה את שורותיה בימים אלו, כל מי שמאמין בערכי התנועה מוזמן להצטרף אלינו.
חברת הכנסת יעל כהן - התנועה בראשות ציפי לבני, נציגת התנועה הסביבתית
חברת הכנסת יעל כהן – התנועה בראשות ציפי לבני, נציגת התנועה הסביבתית

דברי ד"ר יובל ארבל, פעיל ועוסק בתחומי הסביבה כבר 20 שנה:

תושבי חיפה הבינו ראשונים שהדרישה להשקיע בסביבה בריאה איננה מותרות. מדובר בחיים שלנו, ואיזה עולם נוריש לילדנו. יעל כהן פארן כנציגת התנועה הירוקה בכנסת הוכיחה יוזמה, מסירות ומקצועיות לסגירת המפעלים המזהמים מפרץ חיפה. וגם עכשיו, בכנסת הקרובה התנועה הירוקה במסגרת המחנה הדמוקרטי תדרוש מטרה זו בראש סדרי עדיפויות של כל ממשלה שתקום. בנוסף, אנו רואים שיותר ויותר צעירים מבינים את התמונה הכוללת. יש לשנות מהבסיס הרגלים שלנו בתרבות הצריכה, יש להפסיק את בזבוז המשאבים המתכלים של כדור הארץ ופליטת מזהמים וגזי החממה הפוגעים אנושות ברקמת החיים על הכדור. מפלגת התנועה הירוקה מספקת בית לכל אותם צעירים ברוחם שלא אבדו את התקווה לעולם טוב יותר.
דר יובל ארבל
תגובה
  1. אורן כהן אמר/ה

    התנועה השמלאנית הירוקה … נא לדייק
    חבורה של מוזרים … אנחנו חיים ירוק בכל הרבדים
    גם במחזור גם בעשייה וגם בשאר …

לא ניתן להגיב