תכנית האן לביטחון תושבי חיפה • אביהו האן ו'הירוקים כחול-לבן' עם תכנית ביטחון מפורטת

תוכנית האן לביטחון תושבי חיפה (צילום: הירוקים של חיפה)

אביהו האן, המועמד לראשות העיר, יחד עם סיעתו 'הירוקים כחול-לבן', מציגים תוכנית ארוכת טווח לביטחון תושבי העיר

המלחמה שנכפתה עלינו מוכיחה שעם ישראל הוא עם חזק, שברגעי הצורך יודע להתאחד לצורך המטרה המשותפת. כעת מוטלת עלינו החובה לשמור על עורף חזק לכוחות הביטחון שנלחמים על הגנת המדינה, ולהיערך לאתגרים שצפויים לבוא עלינו.

בתור יו"ר סיעת הירוקים כחול-לבן, פעלתי לאורך השנים לקידום הביטחון, הבריאות והחוסן החיפאי שלנו במספר היבטים:

פינוי מכלים דליקים מבתי זיקוק – כדי לשמור על העיר בטוחה ונקייה

הצעד הראשון והחיוני בהגברת הביטחון הוא הפינוי המיידי של מכלים דליקים מבתי הזיקוק באזור מפרץ חיפה. לאורך השנים בעיקר נסארללה חזר פעם אחר פעם על כך שהמכלים הדליקים הם מטרה לתקיפה על חיפה.

משנת 2013 קראתי שאין מקום לתעשייה המזהמת בלב המטרופולין בזמן שאחרים דיברו על חיים לצדה. ארגנתי מאות הפגנות מול המפעלים המזהמים ומול משרדי הממשלה, הצעתי הצעות שונות במועצת העיר לקידום הפינוי, הופעתי בוועדות הכנסת, יחד עם חברי סיעתי יזמתי אייטמים ארציים ומקומיים להעלות את המודעות.

בשנת 2022 הצלחתי, בשילוב ארגוני סביבה, לקדם החלטת ממשלה מספר 1231 לפנות את המפעלים המזהמים ממפרץ חיפה. כעת עלינו לשתף פעולה עם כלל הרשויות הרלוונטיות מסביבנו, ויחדיו לקדם את לוחות הזמנים לפינוי, להפסיק את היצוא לתורכיה של 40% מהתוצרת ולדאוג לתקצוב הפינוי.

מסלול חירום לאישור ממ"דים – כדי להבטיח את הביטחון בבית

עוד לפני המלחמה, בשנת 2022 הצעתי לקדם מסלול חירום, ירוק ומהיר לאישור ממ"דים.
מבדיקה שעשיתי התברר שלמנהל ההנדסה לוקח יותר משנה תהליך אישור ממ"ד, זה לא הגיוני לחלוטין (!). לא רק בגלל איום הטילים על העיר, אלא גם כמוכנות לרעידת אדמה אפשרית שמאיימת לפקוד את האזור. ההצעה שלי ושל הירוקים – כחול לבן אושרה, אך מאז ההנהגה הנוכחית לא עשתה צעד אופרטיביים כדי לקדם מסלול מהיר לאישור ממ"דים. רק לאחרונה לאחר שבעה לאוקטובר ובעקבות דרישה חוזרת שלי קידמו במנהל ההנדסה את אישורי הממ"דים.

יש צורך בהנהגת עיר חדשה בראשותי, שיודעת לבצע ולקדם תכניות, שמחויבת רק לתושבים וכזו שתפסיק את הסחבת בנושא אישור הממ"דים!

הרחבת המיגון בשכונות ללא מקלוט

העיר הזניחה תושבים בשכונות רבות בהן אין מקלוט ציבורי. אצלי במשמרת לא אתן שזה יקרה. בכוונתי לצאת לרכש מיידי של ממ"דים ניידים ולפרוס אותם בשכונות הנדרשות כד לתת מיגון נדרש לתושבים.

סיוע של העירייה לממ"דים בבתים משותפים

העירייה במשך שנים הזניחה לחלוטין את הבקרות על מצב המקלטים בבתים משותפים ברחבי העיר. במציאות שנוצרה מאות רבות של מקלטים בבתים אלה נמצאים בחוסר כשירות. אפעל עם ועדי הבתים ואסייע לכל בית להכשיר את המקלט המשותף כדי שיענה על הצורך במקלוט ראוי בזמן מלחמה!

שיטור משולב עירייה – משטרה

אקדם במהירות את השיטור המשולב עם משטרת ישראל כולל תוספת של תקני פקחים עירוניים ותוספת של שוטרים לשיטור המשולב. זהו צורך מיידי כדי לתת בטחון לתושבי העיר הן בשעת חירום והן בפעילות שוטפת.

מיגון בתי ספר ומבני חינוך – כדי לשמור על ילדינו

חשוב להבטיח את הביטחון של ילדינו ואת היכולת שלהם ללמוד בבתי ספר גם בשעות חירום. תחת יהב ב-2017, וגם תחת קליש, התרעתי יחד עם חברי סיעתי, בפני הנהגות העיר השונות על החשיבות בעריכת מיפוי של בתי ספר וגנים הדורשים חיזוק, ודרשנו להתחיל מיידית בחיזוקם.
לצערי קליש ויונה יהב סירבו להכיר במציאות, וכך בתי הספר וגני הילדים שלנו ברובם אינם מוגנים. כפתרון מיידי יש לקדם פריסה של ממ"סים, ממ"דים ומיגוניות בבתי הספר וגני הילדים ולעשות זאת באופן מיידי.

מעבר לכך, צריך להשקיע בתרגולות ספציפיות בבתי ספר וגני ילדים באופן המתואם להם תוך שמירה על רוגע, ובשיתוף צוות חינוכי בעל כלים וידע לניהול מצבי חירום.

קהילה שהיא אגדה אורבנית בשגרה ובחירום –

עירייה טובה תדע לטפח סביבת חיים קהילתית ואקולוגית הכוללת עירוב שימושים, מקומות מפגש, דרכי תקשורת נגישות עם העירייה, מוביליות חברתית ואפשרויות. בתוך קהילה יש ערבות הדדית ודאגה לחלש בשגרה וגם בחירום.
קהילה חזקה תספק עורף חזק במקרה של מלחמה.

שיתוף פעולה בין הציבור, העירייה וכוחות החירום בתרחישי ביטחון שונים

בשיתוף פעולה עם כוחות החירום, צריך לבצע תרגולים כדי לשפר את ההכנה והתגובה למצבי חירום. תרגולים אלו יסייעו לתושבי העיר עם התהליכים והפרוטוקולים, ויבטיחו שהם יוכלו לפעול ביעילות ובמהירות בשעת צורך, תוך הכרת האזורים הבטוחים בעיר.

אפעל לפיתוח תכנית מקיפה לפינוי תושבים ובעיקר תושבים בסיכון מאיזורי סיכון במקרה של חירום. התכנית תכלול מסלולי פינוי בטוחים, מרכזי אירוח זמניים ותקשורת יעילה עם התושבים להבטיח שכולם יודעים את דרכי המילוט וההתמודדות במקרה של חירום.

בנוסף, אנצל את הגישה הנרחבת לרשתות החברתיות ולמתנ"סים העירוניים כדי להעביר תדריכים והדרכות לתושבים בנושאי הכנה לחירום. כך נוכל להגיע לקהל רחב יותר ולהבטיח שמידע חיוני זה זמין לכולם.

תחזוקה שוטפת של המקלטים הציבוריים בעיר

ראשי העיר הקודמים לא דאגו לתחזוק שותף של המקלטים השונים שהעיר. כתוצאה מכך, חלק משמעותי של המקלטים הציבוריים בחיפה לא היו שמישים. אנו הירוקים של חיפה – כחול לבן, והתארגנויות שונות של תושבי העיר, עברנו בימיה הראשונים של המלחמה בין המקלטים השונים וסייענו בהשמשה שלהם.

יש להכין את המקלטים למלחמה הקרובה, יש לבחון אספקת אינטרנט למקלטים, יש לבחון ציודי חירום, תאורות חירום ולבחון גנרטורים קטנים שינוידו בין צרכנים בהתאם לצורך. יש לדאוג לאספקת מזרונים שמיכות ותרופות עזרה ראשונה לכל מקלט
על העיריה לדאוג ולבדוק כל מספר חודשים את המקלטים השונים בעיר ולהמשיך ולתחזק אותם באופן שותף.

ארגון כיתות הכוננות והתארגנויות התושבים.

אפעל כדי למסד ולהעצים את שיתוף תושבי העיר בסיוע לפיקוד העורף ומשטרת ישראל לשמירה על בטחון תושבי העיר. לשילוב התושבים בשכונות משמעות אדירה ויש למסד פעילות זו.

תוכנית האן לביטחון תושבי חיפה (צילום: הירוקים של חיפה)

הבטחת ביטחון תושבי חיפה היא משימה מורכבת הדורשת מחשבה קדימה, תכנון מדוקדק ושיתוף פעולה בין כל גורמי הביטחון, השירותים החירום, התושבים והרשות המקומית. עד כה, ראשי העירייה שמבקשים את קולכם כעת לא שמו את הדגש על הביטחון של התושבים בעיר, והיו שבויים בקונספציה כי לא יקרה דבר. כתוצאה מכך העיר לא הייתה מוכנה למלחמה. אני, המועמד לראשות העיר חיפה אביהו האן, מתחייב להמשיך לקדם ולעבוד ללא לאות כדי להבטיח את ביטחון ושלום התושבים. יחד, נוכל להפוך את חיפה לדוגמה לעיר שתהווה מופת לשאר הערים במדינה בהיערכות לשעות חירום.


זמן עד הבחירות לרשות המקומית – 27/02/24

0
Years
:
0
Months
:
0
ימים
:
0
שעות
:
0
דקות
:
0
שניות

הגיבו כאן לכתבה

7 תגובות
 1. ירון ב. אמר/ה

  בבל"ת מוחלט לצרכי תעמולה פוליטית
  בעצם הבטחות על הקרח כמו השאר – היית 15 שנה במועצה מה עשית בנושא הבטחון? כלום. אבל עצים.. הו עצים…
  תפסיקו לעבוד על הציבור אתם מנעתם דילול חזירים, אתם מנעתם פיתוח כבישים חיוניים. אתם רק דובי לא לא על כל דבר.

 2. רון חן אמר/ה

  תוכנית מעולה של אביהו והירוקים…והכי חשוב הם היו הראשונים שנאבקו בנושאים האלה הרבה לפני המלחמה, הן בתקופת יהב והן בתקופתה של קליש שנזכרה פתאום ששכונות העיר לא ערוכות למלחמה ותרחישי חירום נוספים!

 3. עמרי אמר/ה

  כל פעם מתלבש על הנושא התורן בכותרת
  במה הוא שונה מיהב? אותו דבר נדבק לכסאות
  די עוד קדנציה, עוד קדנציה. כולם שיער שיבה כבר?
  תנו לצעירים להיכנס למועצה. מיצינו את הגמלאים הירוקים והעסקנים.
  העיר כבר מזדקנת בשיא עולמי בשכונות היהודיות 30 אחוז גמלאים.
  העיקר לחבק איזה עץ אקליפטוס בפינת מגרש. מה יהיה.

 4. חיפאי אמר/ה

  היחידים שעובדים לאורך כל הקדנציה ולא רק לפני הבחירות. חבל שההנהגה הקודמת דחתה את כל ההצעות הללו, ונזכרה בהן רק בשעת מלחמה

 5. לי אמר/ה

  נשמע טוב אך כולם לפני בחירות מבטיחים והביצוע 0 עגול לאחר שנבחרו אין אמונה בעיה

 6. אייל אמר/ה

  הירוקים כחול לבן זה יותר מדי צבעים ופחות מדי עשייה.
  בגלל שר הבטחון הכושל גנץ שעצם עיניים לאורך 2022 ורק טיפל בהלבנת תוספות הרמטכל לעשירי צבא הקבע חבריו,
  בגלל שמינה רמטכל 'חבר מביא חבר' שישה ימים לתום ממשלת מעבר בחטף, צהל הפך לכלי פוליטי עם מכתבי סרבנות. גנץ הוא כשלון וחידלון. גנץ התפאר לנו בבחירות בסוף 2022 שחמאס מורתע כשהדוחות בשטח נתנו תמונה אחרת לחלוטין.
  ואתם? הירוקים היו א-פוליטיים. באתם והרסתם אותה עם החבירה הזאת.
  15 שנה היית במועצה לא צייצת על מקלטים.
  קליש ביטלה סיירת עירונית לא את עשיתם כלום נגד זה.
  הכל עבר בשתיקה שלכם.

 7. איזה רעיון!? אמר/ה

  האן מפרט השקעות עתק אשר לדעתו צריכה לעשות העיריה. מהיכן ילקח המימון? האם מביטול כל יתר פעולות העיריה, הוצאת זבל, חינוך, בריאות וכיוצ"ב או מהכפלת הארנונה?

הגיבו כאן לכתבה