אביהו האן בראיון וידאו לחי פה על חשיבות שידורי המועצה בווידאו – לקראת דיון בנושא: "אין לי שום יכולת לפרשן את מעשיה של קליש"

ראש עיריית חיפה, ד"ר עינת קליש רותם, ביטלה את שידורי הווידאו של מועצת העיר. בתגובה, החתים אביהו האן 11 חברי מועצה וכפה על קליש ישיבת מועצה שלא מן המניין, אשר תדון בשידורי הווידאו והשקיפות העירונית. מועד הדיון יפורסם בחי פה לאחר שייקבע על ידי מזכירת העיר.

אביהו האן בראיון לחי פה על שידורי הווידאו במועצת העיר חיפה

ההחלטה על ביטול שידורי הווידאו בישיבות מועצת העיר בחיפה התקבלה לאחר ישיבה מועצה סוערת, בה הוצבו דגלוני הגאווה על שולחנות חברי המועצה והונף דגל ישראל. באותה ישיבה, קליש הסתגרה בחדרה וגורמים בסביבתה דיווחו לחי פה כי צפתה מלשכתה בשידור הווידאו, אותו ביטלה לאחר הישיבה הסערת.

אביהו האן בראיון לחי פה:
אנחנו נקיים ישיבה מיוחדת, כדי לשנות את ההחלטה על ביטול השידורים. כאשר קליש ואני ישבנו בספסלי האופוזיציה, בתקופת יהב, קליש תמכה בהצעה שלי לשדר את מועצת העיר ואמצה אותה. היא אף הובילה איתי את תהליך הדרישה מול יהב.
כאשר קליש החלה את הקדנציה, היא התחילה יפה והחלה את השידורים, אך לאחר ישיבת מועצה סוערת אחת, היא התהפכה והפסיקה את השידורים. אין לי שום יכולת לפרשן את מעשיה של קליש.
השידורים הם חלק חשוב בהליך הדמוקרטי. רוב הערים הגדולות משדרות את ישיבות המועצה: רעננה, הרצליה, תל אביב ועוד. דווקא חיפה נכנסת לחשיכה? זה לא הגיוני!
אנימרגיש שקליש אינה מעריכה נכון את חשיבותם של חברי המועצה בשמירה על מינהל תקין, כשומרי סף. למשל: הקצאת מבנים, תמיכה תקציבית לארגונים, מכרזים, תכנון עיר, מינויים ועוד…

הנפת דגל הקהילה הגאה ודגל ישראל במועצת העיר חיפה (צילום: עיריית חיפה)
הנפת דגל הקהילה הגאה ודגל ישראל במועצת העיר חיפה (צילום: עיריית חיפה)

אביהו האן מוסיף:
האם יעלה על הדעת כי יו"ר הכנסת יפסיק את השידורים כאשר התוכן אינו נראה לו נוח?
התושבים צריכים לראות את העשייה של חברי המועצה ולכן אני חושב שקליש מענישה בראש ובראשונה את התושבים.
אנחנו, חברי מועצת העיר, פועלים בהתנדבות כל השנה. חשוב לנו לסייע לתושבים, במגוון נושאים וביניהם בתחום החניות, הקייטנות, הקנסות ועוד. אנחנו נמשיך לפעול למען התשבים עם או בלי מצלמות.

הודעתו של האן על כינוס ישיבת מועצת העיר, לאחר שהחתים, כחוק, 11 חברי מועצת עיר, שהם המינימום הנדרש לצורך כינוס ישיבת מועצה מיוחדת:

הודעתו של אביהו האן על כינוס ישיבת מועצת העיר לצורך דיון בשידורי הוידאו
הודעתו של אביהו האן על כינוס ישיבת מועצת העיר לצורך דיון בשידורי הוידאו
חתימת חברי המועצה על הודעתו של אביהו האן על כינוס ישיבת מועצת העיר לצורך דיון בשידורי הוידאו
חתימת חברי המועצה על הודעתו של אביהו האן על כינוס ישיבת מועצת העיר לצורך דיון בשידורי הוידאו

מעיריית חיפה לא נמסרה תגובה לכתבה זו

לא ניתן להגיב