השרפה במפעל שמן: נמל חיפה מזוהם בכתמי שמן צמחי שנשטפו לים במהלך הכיבוי • המשרד להגנת הסביבה

כתמי שמן אחרי השריפה (צילומים: המשרד להגנת הסביבה)

במחסן של מפעל שמן אוחסנו קרוב לאלף טון שמן שמחי, אשר עלו באש במהלך השרפה, כך על פי הערכות שנמסרו מכוחות הכיבוי וההצלה. כאשר התפרקו המיכלים, שמן רב נשרף וחלקו נשטף לים, יחד עם כמויות מים וקצף, אשר המטירו הכבאים על המחסן הענק שבער. כעת מדווחים מהמשרד להגנת הסביבה כי כתמי שמן מופיעים באזור נמל חיפה.

כתמי שמן אחרי השריפה (צילומים: המשרד להגנת הסביבה)
כתמי שמן אחרי השריפה (צילומים: המשרד להגנת הסביבה)

מהמשרד להגנת הסביבה נמסר לחי פה:
בעקבות דיווח מתצפית נמל חיפה, צוות היחידה הארצית להגנת הסביבה הימית של המשרד להגנת הסביבה איתר לפני שעה קלה כתמי שמן צמחי, שקוף ברובו, המפוזרים בין רציף כרמל ורציף מזרחי בנמל חיפה. ההערכה היא כי מדובר על שמן מחברת “שמן תעשיות”, שהגיע לים מכיוון המפעל, שכובתה בו אתמול שריפת ענק במחסן השמנים.
חברת נמלי ישראל הפעילה את הקבלן “מעגן”, פרסה חוסם והיא פועלת לניקוי השפך. אנשי היחידה הימית של המשרד נמצאים בשטח, וימשיכו לפקח אחר פעולות הניקוי.

השרפה במפעל שמן - קרבה לנמל חיפה (צילום: ירון כרמי)
השרפה במפעל שמן – קרבה לנמל חיפה (צילום: ירון כרמי)

עוד נמסר לחי פה מהמשרד להגנת הסביבה כי כוחות כיבוי והצלה, בשיתוף המשטרה הירוקה של המשרד להגנת הסביבה, מבצעים חקירה של אירוע השריפה אתמול במפעל. 


מעיריית חיפה נמסר לחי פה:
״עיריית חיפה עובדת מול המשרד להגנת הסביבה, אשר באחריותו לטפל בשפיכת השמן לים.
בנוסף העבירה העירייה דרישה למפעל ״שמן״ לטיפול מיידי בנזקים ופינוי השמן מהכביש.
אנשי אגף הבטחון של העירייה נמצאים בשטח לעקוב אחר הטיפול בנושא ביחד עם המשרד להגנת הסביבה. כמו כן , איגוד ערים להגנת הסביבה יפעל לביצוע דיגומים לבדיקת שאריות אסבסט באיזורים אליהם הגיע העשן מהשריפה ואזורים שנפגעו מהשמן שזלג.״

כתבות נוספות בחי פֹּה - חדשות חיפה:

ראש העיר, עינת קליש – רותם מסרה לחי פה:
“כך זה נראה כאשר הפטרוכימיה וחומרים מסוכנים יושבים בלב עיר. כדי שהמציאות הזו תשתנה, נדרשת עבודה עיקבית לטווח הארוך. בלי התלהמויות, בלי סיסמאות, עבודה שקטה אך נחושה. בדיוק מה שבכוונתי לעשות.”

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.