למרות התאונות הרבות לא הותקנו פסי האטה בשכונת בת גלים חיפה

תאונה בצומת נהלל כספי בת גלים

תושבי שכונת בת גלים מתלוננים מאז פתיחתו של המחלף בדרום השכונה ב- 2015 על ריבוי תאונות דרכים בגלל הסרת פסי ההאטה.

יש לציין, כי מאז נפתח המחלף, קורות תאונות רבות. רק אתמול (רביעי 03/07/19) נפגע אדם במעבר חצייה ולפני שבועיים, אישה מבוגרת נפגעה במעבר חציה מרכב. אם לא די בכך, על פי נתוני אור ירוק בין השנים 2015-2018 אירעו ברחוב שער העלייה בשכונה 16 תאונות דרכים ונפגעו 24 בני אדם.

סיור בשכונה עם נציגי עירייה

בשיחה לחי פה סיפר, יו”ר ועד השכונה יובל בוסין, כי העלה את הנושא הרבה פעמים ובחודש אוקטובר האחרון נערך סיור בשכונה עם נציגי עירייה והובטח כי הנושא יטופל, אך טרם נעשה דבר. לדבריו: “מדובר בסכנות נפשות. אין שבוע עובר בשכונה בלי תאונת דרכים. שנים אנחנו מתריעים על הסכנה ומבקשים החזרת פסי האטה ברחובות בהם יש ריבוי של תאונות אך כלום קורה. אינני מבין מדוע הנושא מתעכב. הרחובות המועדים זה רחוב העליה לכל אורכו, ליד בית ספר עליה, לפני הכיכרות עם שרל לוץ ושדרות בת גלים, חייבים פסי האטה גם ברחוב רציף רוזנפלד ,שדרות בת גלים משני צדדיו, רחוב שרל לוץ לכיוון הבסיס, ולאחרונה גם רחוב החיל בגלל גן המשחקים והמגרש שנמצאים שם”.

יובל בוסין – יו”ר ועד שכונת בת גלים (צילום – עצמי)

יעל שנער, תושבת בת גלים, התערבה בנושא

את הנושא אף העלתה חברת מועצת העיר, מטעם הירוקים של חיפה, יעל שנער, בישיבת מועצת העיר שהתקיימה בשלישי האחרון לאחר שהציגה שאילתה בנושא פסי האטה בשכונת בת גלים.

יעל שנער (צילום: ירון כרמי)
יעל שנער (צילום: ירון כרמי)

שנער, הציגה בשאילתה את הדחיפות בפסי האטה ברחוב שער העלייה ושאלה מתיי התכנסה לאחרונה וועדת בטיחות בדרכים? וכמה זמן או כמה הרוגים נדרשים בשביל להתקין פסי האטה בעיריית חיפה?

בתשובה לשאילתה שהעלתה יעל שנער, נודע לחי פה בימים האחרונים כי ככל הנראה תקודם התקנת פסי האטה ברחוב העלייה השנייה לאחר בדיקת מהירות נסיעה ובחינת כל התאונות שהיו במהלך חמש השנים האחרונות. מאחר וברחוב עוברת תחבורה ציבורית יש להתחשב בתכנון פסי ההאטה. יש לקחת בחשבון את נושא הניקוז ולתכנן את המרחקים בין הפסים. במחלקת התנועה מבצעים תכנון ובימים הקרובים יgבור הנושא למנהל התפעול.

יש לציין כי ברביעי היתה אמורה להתכנס וועדת בטיחות הדרכים, אך בשל נסיעה של הנהגת העירייה לירושלים נדחתה לחודש אוגוסט.


בעיריית חיפה לא מגיבים בנושא זה

בחודש האחרון מערכת חי פה פנתה לעירייה פעמים רבות לבירור בנושא והתקדמותו אך, למרבה הפלא, טרם התקבל מענה רשמי כלשהו בנושא זה.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

4 תגובות
 1. שכן אמר/ה

  וכמה זמן ימתינו לפסי האטה ברחוב מסדה?
  אנשים נוהגים כמו מטורפים ולא חסר הרבה כדי שמישהו יידרס…..

 2. בת גלימית אמר/ה

  המצב בבת גלים בלתי נסבל! השכונה עמוסה במבקרים שנוהגים בפרעות, בבוקר זה עובדי רמב”ם וחיל הים הממהרים, בערב זה מבקרי שוויטינה והטיילת שמתפרעים על הכביש. התעלמות מוחלטת מקשישים, ילדים ואמהות עם עגלות. פחד אלוהים לחצות כביש בשכונה. חייבים לשים לזה סוף!

 3. חיים אמר/ה

  מלא בני דודים באים בלילות קונים אלכוהול ונוסעים כמו משוגעים כולל אופנועים,תעשו סוף לזה,כי בקרוב מאוד יהרג משהו,קאליש הבטיחה לי אישית שתטפל בזה,עד עכשיו כלום

 4. חיים ימין אמר/ה

  אם עד עכשיו לא מצאו לנכון בעיריה לעשות ברחוב החיל מעברי חציה ופסי האטה מדובר באטימות לב שכן כל היום ילדים שם חוצים את הכביש בדרכם למגרש המשחקים כשמשני צידי הכביש חונות מכוניות שלא מאפשרים לנהגים שדה ראיה והדבר מסכן את חייהם של הילדים ,הממונים בעיריה נוהגים באטימות ,מילא הזנחתה של בת גלים לאורך השנים אבל סכנה לחייהם של ילדים קטנים זהו פשע !!!