שושנה קולמר ז”ל הלכה לעולמה בגיל 100

ניצולת השואה שושנה קולמר הלכה הלילה לעולמה בגיל 100. הלוויה תערך היום (03/07/19) בשעה 20:00 בערב בשער תמר בבית העלמין כפר סמיר (השער הדרומי).

שושנה קולמר במפגש מרגש עם ראש הממשלה בנימין נתניהו

יד עזר לחבר - חגיגת יום הולדת לשושנה עם השרה מירי רגב (צילום: יוסף הירש)
יד עזר לחבר – חגיגת יום הולדת לשושנה עם השרה מירי רגב (צילום: יוסף הירש)

קולמר ז”ל, התגוררה בעשור האחרון בבית יד עזר לחבר בהדר והייתה בין הדיירים הבולטים. היא סיפרה לאלפים, שביקרו במוזיאון השואה, את הזוועות, שעברו עליה במחנה ההשמדה אשוויץ. בשנת 2016 ערכה העמותה תחרות מלכת היופי של ניצולות השואה וקולמר, שהייתה אז בת 97, זכתה בתואר. התחרות היא יוזמה של העמותה, שגם מפיקה את האירוע.

שושנה קולמן ז”ל בזמן זכייתה בתחרות (צילום: יד עזר לחבר)

מנכ”ל עמותת יד עזר לחזר שמעון סבג נפרד ממנה היום בצער גדול:

שושנה הייתה אישה מיוחדת, שעברה את כל הזוועות הקשות ביותר. היא גרה פה כמעט 10 שנים, היא הייתה מוזיאון מהלך. היא סיפרה לאלפים, שביקרו במוזיאון השואה, את הזוועות, שעברו עליה במחנה ההשמדה אשוויץ. שושנה הייתה אחת מעמודי התווך והרוח החיה עם הלב והנשמה של העמותה. היא הייתה אישה משכמה ומעלה. שושנה הייתה לי כידידה, כאחות וכחברה. נרגיש מאוד בחסרונה.

יש לציין כי רק באוקטובר האחרון חגגו לקולמר יום הולדת 100 בבית יד עזר לחבר, יחד עם כל הדיירים וניצולי השואה. באותו יום הגיעה לבקר בעמותה שרת התרבות והספורט מירי רגב וגם היא השתתפה בחגיגות לצד מנכ”ל העמותה שמעון סבג.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

תגובה
  1. חוה ענברי זודץ אמר/ה

    הצטערתי מאוד לקבל את הידיעה על לכתה של שושנה ז”ל.הכרתי את שושנה כאשר בעלי צבי ז’ודץ ז”ל התנדב בעמותה, והיה אחד מיני רבים שבקרו את שושנה באופן קבוע פעם בשבוע. פעם אחת אף הביא אותה לסוכתנו. שושנה הייתה אישה מאוד נמרצת וחביבה. למרות האסונות שפקדו אותה, היתה אישה חדורת אמונה.
    יהי זכרה ברוך

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.