מהי התופעה הכי בולטת אצל מנהלים, בעלי עסקים וחברות, שגורמת לנזקים הגדולים ביותר בעסק?

פאבל שחר יועצים

התופעה שמביאה להתדרדרות במצבים, למשברים, טעויות וקונפליקטים, תקיעות בעסק, רווחים נמוכים, מאמץ מיותר ועודף השקעה של זמן?

המילה “עימות”? מוכרת לכם?

ההגדרה החדשה של המילה עימות, משמעותה אינו “ויכוח” או “קונפליקט” – ממש לא!
משמעות המילה “עימות” היא היכולת לעמוד בנוחות מול משהו או מול מישהו ולקלוט בחושים לא להתכווץ/להתרחק/להתחמק/להתרתח ממה שבאמת קיים מולך.

לדוגמה: בעל עסק עוסק 24/7 בתפעול שוטף, “כיבוי שריפות”, ניהול כספים, פותר בעיות של לקוחות וזוטרים. המצב הנ”ל מוגדר כ”מלכודת תפעולית” של המנהל. כאן בעל עסק לא מצליח ליזום דברים חדשים ולהתמקד בפיתוח עסקי כהלכה והעסק מדשדש משנה לשנה. במצב זה כאשר אתה אומר למנהל: “מדוע אתה לא מגייס מישהו שייקח אחריות על האזור התפעולי בעסק שלך?” אתה מקבל הכללה מסוג כזה: “אין אף אחד שיכול לעזור לי, בתחום שלי זה לא יעבוד”.

מנהל פשוט לא מעמת גיוס עובדים, הכשרה, השמה והצלת סמכויות. הוא מעדיף להיות “באזור הנוחות שלו”. במקום בו הוא יודע הכל ושולט על כל דבר ועניין. הוא לא מעמת את המצב ולא מוכן אפילו ללמוד כיצד ניתן לעשות זאת וממשיך כך כל החיים שלו לצמצם את הפערים בעצמו.


חשוב לציין: אם אנחנו רוצים לטפל בסיטואציה או בבעיה מסוימת, הדבר הראשון שחייב להתבצע לפני הטיפול, הוא  היכולת לעמת את הסיטואציה והבעיה. רק אז נוכל לטפל בכל עניין.


יכול להיות שגם לך היה פעם מצב שלא הצלחת לפתור בעיה מסוימת ואז התעלמת ממנה או דחית אותה? הסיבה האמתית לכך הייתה חוסר עימות שלך בנוגע לבעיה זאת.

בארגון קיימות אין ספור בעיות מסוגים שונים אשר לא נפתרות כהלכה, בגלל חוסר עימות של בעלים ומנהלים.

מניסיון שלי כמאמן שנים רבות, משך הזמן שעובר מרגע שארגון מודע לבעיה ועד שהוא מטפל בה הוא כשלוש שנים בממוצע! זהו הנזק הגדול ביותר לארגון – זמן התגובה!! הסיבה נובעת מחוסר עימות של הבעיה. כלומר, הירתעות, התחמקות וחוסר התמדה בטיפול בה.
ישנם כלים מדויקים אשר עוזרים למנהל לצמצם תופעה זו ולהגיב מהר יותר ובכך להביא לשיפור בתוצאות.

אני מזמין בעלי עסקים ומנכ”לים יכולים לקבל את הכלים החשובים בהרצאה עסקית מרתקת 
בנושא הגדלת מכירות ורווחים בתוך זמן קצר!


ההרצאה קרובה מתקיימת מכללת ג’ון ברייס ההסתדרות 46

ביום חמישי ה 25.06.2019 משעה 17:30 
דרך לינק זה ניתן להירשם ללא תשלום!!! (כניסה לבעלי עסקים ומנכ”לים בלבד) 


תגיות: קורס מאמן אישי, בית ספר למאמנים, אימון מחיר, אלון גל, קורס מאמנים אישיים, לימודי אימון אישי, לימודי אימון אישי אוניברסיטת תל אביב, קורס אימון אישי מחיר, קורס קואצינג, קורס אימון עסקי, קורס מאמני חדר כושר, קורס אימון אישי, הכשרת מאמנים, אמון הציבור, קורס מאמן כושר אישי, קורס מדריכי חדר כושר, פיתוח מנהלים, קורס מאמני כושר, קורס מאמנים, אימון אישי לנשים, לימודי אימון, תפריט תזונה לחיטוב, קורס אימון, קורס חדר כושר, ייעוץ עסקי


הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.