פרסום בחי פה

תגובות אחרונות

פרסום בחי פה

עוד כותרות בחי פֹּה

שכנה • סיפור קצר מאת אילן סגל

טוב שכנה טובה ממרגרינה טובה. בין הדברים בהם בורך האדם...

התכוננו לחום ושרב בפסח • התחזית המלאה

(חי פה) - מנתוני השירות המטאורולוגי הישראלי עולה כי...

הקושיה החמישית – מתפללים לחטופים • שיר של יוסי וולך

אחרי שנקראאת 4 הקושיותשל מה נשתנהנכניס אוויר לנשמה,ננשום עמוק...

סדר פסח מרגש נערך במחנה המעפילים • הספינה 'אקסודוס' ◄ צפו

'אקסודוס', סמל לגבורה ולנחישות התרגשות רבה נרשמה ביום שישי האחרון...

בן 64 שדד 10,000 שקלים מהבנק

(חי פה) - כתב אישום הוגש היום, ראשון 21.4.24...

מורי חטיבת הביניים ליאו באק מאיימים בשיבוש הלימודים ובהשבתתם • מצוקת החניה בחיפה

לפני מספר ימים נצבעו המדרכות, בסמוך לבית הספר ליאו באק, בכחול לבן ומקומות החנייה האחרונים כמעט, שהיו ללא עלות ושימשו בעיקר את מורי בית הספר הפכו להיות בתשלום. המורים לא מוכנים לקבל את רוע הגזרה.

חניות שסומנו בכחול לבל מול חטיבת הביניים בבית הספר ליאו באק בחיפה - שביתה בליאו באק
חניות שסומנו בכחול לבל מול חטיבת הביניים בבית הספר ליאו באק בחיפה – שביתה בליאו באק

המורים בחטיבת הביניים ליאו באק הגיעו ביום שישי בבוקר לבית הספר וגילו, שמקומות החנייה בסמוך לבית הספר הפכו להיות בתשלום. הדבר פוגע עוד יותר ביכולת שלהם להגיע לבית הספר ולמצוא מקום חנייה ללא עלות.

"אנחנו מתכוונים לצאת למאבק", אמרה היום יו"ר ועד המורים בבית הספר מירי עוגור, "החניות האלה לא סמוכות לבית מגורים אלה לבית הספר עצמו. בסוף השבוע יותר ממחצית המורים בבית הספר פנו לפניות הציבור והרוחות פה היו מאוד מסערות. אנחנו פנינו לעירייה ולארגוני העובדים שלנו, ארגון המורים והסתדרות המורים, על מנת לסביר את הקושי שלנו ואת מה שאנחנו מתכוונים לעשות בהמשך. הובטח לנו שהנושא יבחן. מנהל חטיבת הביניים, ערן ברסלר, פנה גם הוא לאחד מסגני העיר ול-3 חברי מועצה, שהבטיחו לו לבחון את הבעיה. המורים בבית הספר מאוד פגועים מההתנהלות הזו, אנחנו מרגישים שצביעת החניות נעשתה רק על מנת להרוויח עוד קצת כסף על הגב שלנו. במקומות החנייה האלה לא ניתן להפעיל פנגו לכל היום ואנחנו צריכות כל שעתיים להפעיל את הפנגו מחדש. זה לא הגיוני, שמורה בכיתה צריכה להיות עסוקה במתי היא צריכה לחדש את הפנגו, שלא לדבר על הקנסות".

מצוקת החניה - חטיבת הביניים ליאו באק (צילום: נגה כרמי)
מצוקת החניה – חטיבת הביניים ליאו באק (צילום: נגה כרמי)

מירי עוגור מדגישה כי מדובר בשדרה של בית הספר, שבמשך שנים החנייה בה הייתה ללא עלות:
"יש פה רק עניין של הוצאת כסף מנותני שירות. זה לא הגיוני שבמקום להיות עסוקות בתלמידים, אנחנו אמורות להתעסק בלהפעיל פנגו ולחדש אותו לאורך יום העבודה שלנו. תושבי השכונה הולכים לעבודה בבוקר ולא משתמשים בחניות האלה והן נצבעו רק בשביל לקחת מאיתנו כסף, ולא בשביל לעזור להם עם מצוקת החנייה. אנחנו מחכים לקבל תשובות מחברי המועצה, מנציגי ארגוני המורים ומהעירייה. אנחנו נראה בימים הקרובים איך זה מתקדם ולאחר מכן אם לא תהיה ברירה נשבש את הלימודים בבית הספר ואף נשבית אותם. המורים פה נסערים ומזועזעים ממה שקרה ואני מאוד מקווה שימצא פתרון מהיר והמצב יחזור לקדמותו".

מצוקה משותפת לליאו באק ולמכללת גורדון:
יש לציין שמצוקת החנייה בחטיבת הביניים ליאו באק היא גדולה מאוד, הרבה יותר מברוב בתי הספר בחיפה בגלל הקרבה לאקדמית גורדון. לאקדמית גורדון מגיעים מדי בוקר סטודנטים רבים בכלי רכב פרטיים והמורים והסטודנטים מתחלקים בכמות חניות לא גדולה ללא תשלום. בעוד שגורדון מעמידה לרשות המרצים שלה מגרשי חנייה, לבית הספר ליאו באק אין אפשרות להציע למורים מקומות חנייה מסודרים. מורים, שמגיעים לבית הספר לאחר השעה 7:30 נאלצים לבחור בין חנייה מרוחקת או חנייה בתשלום. הבעיה האמיתית מתחילה כשמגיעים מאוחר יותר. חלק מהמורים נאלצים להגיע מאוחר יחסית בגלל שיש להם ילדים בגני עירייה, שנפתחים בשעה 7:30, וכשהם מגיעים להחנות ליד בית הספר, הם נאלצים להחנות בחניות מרוחקות ולפעמים בקושי מספיקים להגיע בזמן ללמד. יותר מכך, אם מורה מתחיל ללמד מאוחר אין לו שום אפשרות להגיע בשעה 9 או 10 לבית הספר, כי הסיכוי שלו למצוא חנייה בשעה כזו הוא מאוד נמוך.

אזור זה נמצא במאבקי חניה כבר מספר שנים ואין פתרון מצד עיריית חיפה:
לפני כ-5 שנים תושבי רחוב טשרניחובסקי והרחובות הסמוכים יצאו למאבק בעקבות מצוקת החנייה ממנה הם סובלים, שהולכת ומחמירה ככל שיש עוד ועוד סטודנטים באקדמית גורדון, וכתוצאה ממאבקם עוד ועוד חניות הפכו להיות חניות בתשלום (כשתושבים יכולים להחנות בהן ללא עלות). ככל שעוד חניות הפכו להיות בתשלום, מצוקת החנייה של מורי בית הספר החמירה, עד לתוספת החניות האחרונה.

יו"ר ועד ההורים ורד פורמן: "אנחנו מגבים את המורים. מורה צריך להיות רגוע ופנוי ללמד ולהכיל את הילדים , ולא לחשוב על חנייה והאם קיבל דוח , ובוודאי לא לשלם סכומים מטורפים על חנייה בימי עבודה".

מנכ"ל ליאו באק אופק מאיר: "אנחנו המומים מכך שצביעת החניות נעשתה בחטף ללא יידוע וללא שיחה. סגן ראש העיר הרב דב חיון עוזר לנו להבין מה קרה. אני מאוד שמח שמקשיבים למצוקות המורים".

עיריית חיפה טרם הגיבה לכתבה זו. תגובתה תתפרסם לכשתתקבל

מיכל גרובר
מיכל גרובר
מיכל גרובר | כתבת חינוך • נדל"ן • חברה צרו קשר: 054-4423911 מייל למיכל: [email protected]

כתבות קשורות לנושא זה

כל הכתבות בחי פֹה

שכנה • סיפור קצר מאת אילן סגל

טוב שכנה טובה ממרגרינה טובה. בין הדברים בהם בורך האדם עם לידתו נמצאת גם הראיה. נכון שישנן שיטות שימור ותרגולת המשפרות ומוסיפות רבות ליכולות שלנו....

התכוננו לחום ושרב בפסח • התחזית המלאה

(חי פה) - מנתוני השירות המטאורולוגי הישראלי עולה כי מזג האוויר בחג הפסח הולך להיות חם ושרבי. תחזית מזג האוויר ליום ראשון 21/4/24: מעונן...

הקושיה החמישית – מתפללים לחטופים • שיר של יוסי וולך

אחרי שנקראאת 4 הקושיותשל מה נשתנהנכניס אוויר לנשמה,ננשום עמוק ולתוספתנקרא קושיהחמישית נוספתבה לא נשאל מה נשתנהאלא נשאל מתי ישתנה.התשובה היאבכיסא הריקשעל כל דלת מתדפקמתייצב...

סדר פסח מרגש נערך במחנה המעפילים • הספינה 'אקסודוס' ◄ צפו

'אקסודוס', סמל לגבורה ולנחישות התרגשות רבה נרשמה ביום שישי האחרון (12.4.2024) בשעות הבוקר במחנה המעפילים בעתלית: עשרות ממעפילי הספינה 'אקסודוס' ובני משפחותיהם התכנסו לקראת חג...

בן 64 שדד 10,000 שקלים מהבנק

(חי פה) - כתב אישום הוגש היום, ראשון 21.4.24 כנגד גבר בן 64 אשר שדד בנק בפרדס חנה וגנב 10,000 שקלים. מהמשטרה נמסר לחי פה...