חשד לאונס בחניון ציבורי

(חי פה) - המשטרה פתחה בחקירה בחשד לאונס בקריות. מהמשטרה...

5 כלי רכב נשרפו כליל הלילה בחיפה

(חי פה), שוב שרפת רכבים בחיפה והלילה ברחוב ערד...

השכונה היוקרתית בחיפה כבר לא כ"כ שלווה – "החיים שלנו הפכו לסיוט"

(חי פה) - התושבים בשכונת 'סביוני דניה' מתארים תחושת...
באנר קריית אתא עצמאות 080524
באנר - צעדת קריית ביאליק ה-41 - שבת, 1/6/24 - רחב

״ארמון״ – מבית קולנוע למגדל משרדים מן הגבוהים בחיפה

מגדל ארמון הינו מגדל משרדים שהוקם במקום בית הקולנוע ״ארמון״...

רעות אשכנזי • ריאליזם אוטודידאקטי

אליזבט קרוגלוב היא יוצרת ויזמית מקומית בעלת גלריה לאמנות...

יוסי ברגר • מעצב מוצר, צלם וסופר חיפאי

פגישה עם יוסי ברגר עשויה לתת טעם של הימצאות...

היהודי התשיעי – פרק 6

תקציר ב- 30 באוקטובר 1942, הודיעה משטרת פינלנד למפקדת הגסטאפו,...

משטחי ענק של צידפת הפרנה פרנה התגלו במפרץ חיפה

(חי פה בים) - רבים הדיבורים על הגירה לישראל...

פרופ' טלר: "במקום שראש העיר יעזור לגורדון, הוא מנסה לסלק אותנו מהעיר"

[hide_post_ads]

 

השבוע נדחו שתי תכניות של מכללת גורדון, בטענה שהמכללה לא מתכוונת להקים מספיק חניות בשטח המיועד. לטענת פרופ' טלר, נשיא מכללת גורדון, מספר החניות עומד בתקן, ובכוונתו לצאת למאבק משפטי כנגד החלטת הוועדה המקומית לתכנון ולבניה – חיפה.


שתי תכניות של מכללת גורדון לבניית בניין נוסף ולהקמת קומה נוספת בבניין הראשי נדחו השבוע. נשיא המכללה פרופ' טלר טוען שבניגוד למה שקבעה הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה, התכניות עומדות בתקן של החניות ולא ייתכן לדחות תכניות ללא הצדקה.

גורדון – המכללה האקדמית לחינוך (צילום: ירון כרמי)

"אנחנו מתכוונים ללכת הכי רחוק שאפשר והנחנו את היועץ המשפטי שלנו להגיש ערעור במהירות האפשרית. יש לנו תב"ע מאושרת. המטרה שלנו היא להקים בניין נוסף, שיהיה בו אודיטוריום, משרדים לסגל וכיתות לימוד נוספות גדולות יותר מאלה שיש לנו כיום. בנוסף, אנחנו רוצים לבנות על הבניין הראשי קומה עליונה נוספת ולהוסיף מעלית, כיון שכיום הבניין לא נגיש לנכים וזה בניגוד לחוק. הוועדה דחתה את התכניות בטענה שלא הצענו לבנות מספיק חניות. יש תקן מקובל, ואנחנו עומדים בתקן, אבל גם אם יש תקן חדש או מחמיר יותר, למה לא אומרים לנו בכמה חניות יותר מדובר?

אנחנו התכוונו לבנות מתחת לבניין החדש 3 קומות של חניה תת קרקעית. הנושא הזה יתברר בבית משפט. אנחנו באמת לא מבינים למה במקום לשמוח שעוד ועוד סטודנטים מגיעים ללמוד במכללה, זה נראה שראש העיר יונה יהב כועס עלינו שגדלנו. יהב רואה את הצעירים עוזבים את העיר וההורים הולכים בעקבותיהם, ואנחנו מדברים כאן על משפחות מבוססות שעוזבות את חיפה. גורדון מעסיקה 450 אנשי צוות, ואני שומע מיהב, כשאני פוגש אותו בכל מיני אירועים, שאני הבעיה הכי גדולה שלו בעיר, ושהוא היה רוצה שאנחנו נלך מפה. במקום שיהב יעזור לנו לחשוב על פתרונות שיספקו חניה לתושבי הרחוב ולסטודנטים, הוא אומר לי 'אתה עושה לי הכי הרבה צרות'. למה לסכן מוסד אקדמי שמביא לעיר סטודנטים צעירים, שחלקם נשאר לאחר מכן לעבוד בבתי הספר בעיר ולגור כאן?"

לטענת נשיא המכללה פרופ' טלר, המכללה הציעה מספר פתרונות לבעיית החניה:

"ניסינו למצוא פתרון מול הכנסייה והגענו עד לוותיקן. היינו קרובים מאוד להגיע להסכם מולם, והם היו מעוניינים שהעירייה גם תהיה חלק מההסכם. הרעיון היה לקחת שטח גדול קרוב לסטלה המאריס ולפתח אותו על מנת שיהיה בו מעל 200 חניות. הכנסייה הסכימה ורק ביקשה שיהיה שומר מטעמה, ואין לנו שום בעיה עם זה. אנחנו בשמחה נממן גם את השומר וגם נפתח את הקרקע. לפי ההסכם, בכל רגע נתון, שבו הכנסייה תהייה מעוניינת לקבל את הקרקע, אנחנו נחזיר אותה. בסופו של דבר הפתרון הזה, שיכול היה להקל משמעותית גם על הסטודנטים וגם על תושבי השכונה לא צלח בגלל אי – הסכמה בין הכנסייה לעירייה. אנחנו לא מתערבים ולא יודעים מי צודק ומי לא, וזה גם לא משמעותי, כל מה שחשוב לנו הוא שיהיה מספיק רצון טוב על מנת למצוא מוצא".

הרכבל נותן מענה יצירתי, אך חלקי

כיום המכללה מציעה לסטודנטים ואנשי הצוות להשתמש ברכבל ללא עלות, מוסיף טלר, "בין 80 ל-100 סטודנטים ביום מגיעים לחלק התחתון של הרכבל ותוך 3 דקות מגיעים למכללה. הרכבל עובד בין השעות 7:30 ל-20:30 והוא נותן מענה לחלק מהסטודנטים.

העירייה מסייעת עם קו אוטובוס נוסף:

"יאמר לטובת העירייה שהיא מאוד עזרה לנו עם קו אוטובוס חדש, 225, שמקצר משמעותית את הנסיעה ממרכזית המפרץ למכללה ולמרכזית הכרמל. היה כאן שיתוף פעולה בין אגודת הסטודנטים שלנו והעירייה והתוצאות יצמצמו את בעיית החניה".

תגובת עיריית חיפה:

בעבר נכתב בחי פה (ציטוט):

״הסטודנטים המגיעים ברכביהם מדי יום למכללת גורדון יוצרים מצוקת חנייה בלתי נסבלת עבור כלל תושבי האזור.

מצוקה זו דווחה בהרחבה על ידי אתר "חי פה" בין היתר בכתבה מצולמת שהתפרסמה באתר ב 4/11/2014, תחת הכותרת "הסטודנטים של מכללת גורדון משתלטים על חניות התושבים" ובה כתבתם בין היתר:

"תלונות רבות של תושבים המתגוררים בשכונת כרמל צרפתי התקבלו למערכת חי פה, בהן הם מתלוננים על מצוקת החניה ברחובות הסמוכים למכללת גורדון, אדמונד פלג, טשרניחובסקי, אולם אורנים ועוד מצוקה המחריפה כל שנה בגלל מספר הסטודנטים שגדל יותר ויותר. בשיחה עם התושבים הם מתארים בעיה חמורה ומטרד שפוגע באיכות החיים שלהם. הם נאלצים להחנות את כלי הרכב שלהם רחוק מבניין המגורים שלהם ולעשות הליכה ברגל, לא פעם כשהם סוחבים קניות או מחזיקים את הנכדים או הילדים על הידיים. הם מספרים כי הסטודנטים מחנים את כלי הרכב שלהם לאורך כל הרחוב הראשי וברחובות הסמוכים למכללה, הם מחנים על המדרכות וגם במקומות חניה פרטיים. הבעיה גדלה יותר ויותר ככל שמספר הסטודנטים גדל ובשנים האחרונות המספר גדל ב-300% והשנה נפתחה עם 4000 סטודנטים".

עד כאן ציטוט הדברים שנכתבו כאמור ע"י אתר חי פה בהם הטבתם לתאר את המצוקה שמאז רק הלכה וגדלה.

וועדת המשנה לתכנון ובנייה אישרה השבוע למכללה "הקמת חניון, תוך בחינת אפשרות להגדלתו לצורך מענה לביקושים הקיימים שאינם עונים לקיים כיום". בתוך כך נדחתה ע"י הוועדה בקשת המכללה להרחבתה, שכן הוועדה לא תאפשר פיתוח ובניית מוסדות חשובים ככל שיהיו על חשבון התושבים המתגוררים במקום וללא התייחסות לצרכיהם.

צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

מיכל גרובר
מיכל גרובר
מיכל גרובר | כתבת חינוך • נדל"ן • חברה צרו קשר: 054-4423911 מייל למיכל: [email protected]

כתבות קשורות לנושא זה

כל הכתבות בחי פֹה

שיקוע הרכבת: עיריית חיפה יוצאת למאבק על שיקוע ומינהור כתנאי לחשמול המסילות – המסמך המלא • פרשנות

עיריית חיפה פנתה במסמך מסודר המעיד על כך כי בכוונה לפעול בכל כוחה לאפשר את חשמול המסילות בסביבה החופית, רק בכפוף לתכנית סדורה, מתוקצבת...

הוקמה מפקדה משימתית: המשטרה מגבירה את הלחץ על העבריינים באזור דאליה – עיספיא

(חי פה) - בעקבות העלייה בפשיעה באזור דאליה - עיספיא, הקימה המשטרה מפקדה משימתית, אשר תבצע מגוון פעילויות אכיפה נגד משפחות פשע, עבירות של...

הודעות חשובות לתושבי קריית אתא

הפסקת מים בשכונת גבעת אלונים ובקשה שלא להחנות לאורך רחוב רמז • הלילה שבין ראשון לשני, 19-20/24 מעיריית קריית אתא נמסר לחי פה: לידיעת...

בז"ן וגדיב הורשעו בבית המשפט בחיפה ונקנסו במיליוני שקלים • "הפרות היתר פליטה והיתר רעלים"

בעקבות חקירה פלילית של המשטרה הירוקה במשרד להגנת הסביבה והגשת כתבי אישום, הרשיע היום (19/05/24) בית משפט השלום בחיפה, את חברות בז"ן וגדיב ונושא...

רעיונות לחגוג יום נישואין

חגיגות יום הנישואין שלכם היא דרך נפלאה לכבד ולהוקיר את הזמן והשנים הרבות שאתם חיים זה לצד זו, ואם אתם נשואים רק זמן קצר...