השופט זאיד פלאח קבע כי ההוסטל בטירת הכרמל יכול לחזור לפעילות מלאה ואף לקלוט חוסים נוספים

הפגנה נגד ההוסטל בטירת כרמל בעת הסיור של השופט פלאח

בדיון בבית המשפט אתמול קבע השופט ד”ר זאיד פלאח כי העירייה תסיר את גושי הבטון, שהיא הציבה בשביל הגישה להוסטל. השופט קבע כי ההוסטל יכול באופן מיידי לקלוט חוסים נוספים בהתאם למכרז.

מחאה נגד ההוסטל בטירת כרמל
מחאה נגד ההוסטל בטירת כרמל

השופט ד”ר זאיד פלאח קבע אתמול כי על עיריית טירת הכרמל להסיר את כל הבולדרים (בלוקים עשויים בטון) שהיא הציבה על מנת לחסום את הדרך להוסטל עד יום שישי הקרוב (10/05/19). במידה שהבולדרים לא יוזזו, המשטרה תידרש לעשות זאת וההוצאות יושתו על עיריית טירת כרמל.

הדיון עסק גם בצו ההפסקה המנהלי שעיריית טירת הכרמל הוציאה להוסטל. עו”ד איתן דוד, עורך הדין שמייצג את ההוסטל (פרויקטים שיקומיים בע”מ) טען בדיון כי בצו עצמו לא כתוב מאיזה נימוק ניתן הצו. עו”ד של העירייה ושל ראש העיר אריה טל, עו”ד ערן ארבלי, השיב כי הוא מבטל את הצו על פי חוק רישוי עסקים בגלל שיש בו פגם טכני, אבל ייתכן בהמשך שהעירייה תחליט להוציא צו הפסקה מנהלי נוסף אחרי שהנושא ייבחן במחלקת רישוי עסקים. עו”ד ארבלי טען עוד כי מי שהפר את צו בית המשפט הוא ההוסטל, כיון שבדיון בתאריך 01/04/19 השופט קבע שאין לעשות שינויים במבנה ההוסטל, אבל בפועל ההוסטל הפר את צו בית המשפט כשהוא הזיז את השער מקו החומה ופרץ שם דרך שלא כדין.

בית ספר מאור שממוקם בקרבת ההוסטל בטירת כרמל (צילום: מורן קנטור)
בית ספר מאור שממוקם בקרבת ההוסטל בטירת כרמל (צילום: מורן קנטור)

עורך הדין של ההוסטל טען שמהנדס העיר אישר את סלילת הדרך והוא אף חתום על זה ואף רצה להראות את החתימה בנייד שלו.

בדיון השתתף גם יו”ר ועד ההורים היישובי בטירת הכרמל דניאל בן עשור. בן עשור טען שבפועל הדרך שנפרצה לא בשימוש והחוסים עוברים דרך את בית הספר מאור. הוא הוסיף עוד שיש בטירת הכרמל אלפי ילדים מפוחדים והתייחס למקרה שאירע בשבת האחרונה. עורך הדין של ההוסטל טען שאותו אירוע לא קרה כלל.

דני בן עשור - יו"ר ועד ההורים העירוני בטירת הכרמל
דני בן עשור – יו”ר ועד ההורים העירוני בטירת הכרמל

קליטת דיירים נוספים ומגבלות משפטיות על צווי העירייה

כאמור, השופט פלאח קיבל את הבקשה והורה על ביטול צו ההפסקה המנהלי מתאריך 13/03/19. הוא קבע שאם העירייה תחליט להוציא צו הפסקה מנהלי נוסף הוא לא ייכנס לתוקפו באופן מיידי, אלא לאחר 15 יום. פלאח התיר להוסטל להמשיך בפעילות באופן מיידי כולל קליטת דיירים נוספים, בהתאם לתנאי המכרז.

בנוסף, השופט קבע שהעירייה תסיר את גושי הבטון (הבולדרים), שחוסמים את הדרך שנפרצה. הוא קיבל את טענת ההוסטל, שאין לעירייה סמכות לחסום את שביל הגישה. הוא קבע כי העירייה ואריה טל לא ישלמו הוצאות משפט.

כזכור בחודשיים האחרונים תושבים בטירת הכרמל בסיוע העירייה פועלים על מנת להוציא הוסטל לאנשים שהורשעו בעבירות מין מהעיר. נערכו כבר עשרות הפגנות לצד פגישה עם נציגי משרד העבודה ופנייה לגורמים פוליטים נוספים על מנת להוציא את ההוסטל ונכון לעכשיו ללא הצלחה. התושבים קיוו למצוא סעד בבית המשפט ותלו תקוות בסיור שהשופט זאיד פלאח ערך בהוסטל לפני כשבועיים, אבל נכון לעכשיו אין התקדמות. מבחינת התושבים אין אפשרות שהוסטל כזה יפעל לצד בית ספר ולצד אלפי ילדים, שגרים בעיר. לטענתם בתנאי המכרז מצוין שההוסטל אמור להיות מרוחק ממוסדות לימוד.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.