האם פדופילים מסתובבים חופשי בקרבת הילדים? | “אני חרדה ברמות מטורפות”

אחת מהמחאות שנעשו נגד הימצאות פדופילים באזור חיפה

לפי בדיקה של חי פה גורמים ממשרד הרווחה טוענים שהאחים קורידו לא מטופלים בהוסטל בבית חולים לבריאות הנפש מעלה כרמל ושאין להם קשר למסגרת הזו.


“אנחנו לא עברנו לטירת כרמל כדי להיות כלואים בדירה ולפחד לצאת לרחוב. אני פוחדת לשלוח את הבנות שלי לבד לגן השעשועים”

בהלה שוררת בקרב הורים בטירת כרמל, לאחר שבתחילת השבוע, זיהתה תושבת המקום, באזור כיכר אריאל שרון בעיר, את אחד מהאחים קורידו, הידוע כפדופיל וכעבריין מין מורשע.

התושבים מעריכים כי קורידו מטופל באגף לשיקום עברייני מין שבמרכז לבריאות הנפש מעלה כרמל, ויוצאים בביקורת כלפי העירייה, שלטענתם אינה פועלת לסגור את האגף, על אף הבטחותיה בעבר ומאבקם הנמרץ של ההורים.

לפני כשנתיים נפתח במרכז בריאות הנפש ‘מעלה כרמל’ שבטירת כרמל, אגף (הוסטל) לשיקום עברייני מין. תושבי העיר יצאו למאבק נגד פתיחתו והפגינו מספר רב של פעמים בדרישה לסגור אותו, אך עד היום, דבר לא התקדם בנושא.

הפגנה נגד ההוסטל המארח אנשים עם רקע שלח עבירות מין בטירת כרמל (צילום: מורן קנטור)

בתחילת השבוע בשעות הבוקר, תושבת העיר, אם לילדים, ראתה, כך לדבריה, בשכונת החותרים, את אחד מהאחים קורידו עומד בכיכר אריאל שרון ומחכה למונית שעצרה לידו. האם התנדבה בעברה במשמר האזרחי לפני כעשר שנים, אז היא פגשה באחד מהאחים קורידו כשהשוטרים עצרו אותו וגילו עשרות מעשי פדופיליה ואינוס קטינים. מאותו מפגש פניו נחרתו לה בזיכרון.

האחים קורידו הם עברייני מין סדרתיים ונחשבים לפדופילים מהמסוכנים בישראל, שכבר נגזרו עליהם עונשי מאסר בעבר.

“אני חרדה ברמות מטורפות. יש לי שתי בנות והאדם הזה מסתובב חופשי. בעברו מאות כתבי אישום על אינוס ומעשי פדופיליה, זה מלחיץ אותי. מדובר באדם שלא שולט ביצרים שלו”, אומרת האם.

היא כתבה הודעת אזהרה להורים בשכונה. ההודעה עוררה בהלה בקרב ההורים, שהגיעו לקחת את ילדיהם מבתי הספר כדי שאלה לא ילכו לבד וללא השגחה. “אם הם מסתובבים בקרבנו, זאת פצצה מתקתקת, זה רק עניין של זמן”, היא אומרת.

הפגנה נגד ההוסטל המארח אנשים עם רקע של עבירות מין בטירת כרמל (צילום: מורן קנטור)
הפגנה נגד ההוסטל המארח אנשים עם רקע של עבירות מין בטירת כרמל (צילום: מורן קנטור)

תושבת טירת כרמל:

התושבים כאן מיואשים ולא יודעים איך לאכול את העניין. אלה שכונות חדשות עם ילדים, וההורים לא יודעים עם מי לדבר. אריה טל רק מבטיח וגם ראש הממשלה הבטיח לטפל בנושא לפני הבחירות וכהרגלו שכח את כל התושבים כאן.

בהפגנה שהתקיימה בדרישה לסגור את ההוסטל לפני שנתיים, נאם ראש העיר אריה טל, והבטיח להרחיק את מטופלי ההוסטל, שכאמור, לא נסגר עד היום. “מאז הרדימו אותנו, ייאשו את התושבים. העירייה הזאת מושחתת, תתחילי ממהנדס העיר שנעצר בחשד לעבירת שחיתות. ההורים כבר מתכוננים להתגודד מול העירייה.

האם מספרת שבעבר רצו לזרוק רימון לעבר ההוסטל וגם שההורים בגפם עצרו את התחבורה להוסטל.

הפגנה נגד ההוסטל בטירת כרמל בעת הסיור של השופט פלאח
הפגנה נגד ההוסטל בטירת כרמל בעת הסיור של השופט פלאח

אם מטירת כרמל:

אני כבר לא יודעת מה לעשות. הורים מדברים על כך שראו את עברייני המין המטופלים בהוסטל בתחבורה הציבורית בעיר. את הפדופילים האלו מכירים כבר בתל אביב, אז הם עברו לחיפה ששם מרביצים להם, אז הם מחפשים מקומות חדשים, כמו השכונות החדשות בטירת הכרמל. אנחנו לא עברנו לעיר כדי להיות כלואים בדירה בפחד לצאת לרחוב. אני מפחדת לשלוח את הבנות שלי לבד לגן שעשועים.

מיכאל כהן, חבר מועצת העיר, הגיש שאילתה לראש העיר אריה טל כשפתחו את ההוסטל, אך לא קיבל מענה. לטענתו העירייה ידעה שההוסטל עתיד להיפתח. במשך חודש הוא הפגין ביחד עם התושבים בכניסה להוסטל. “נשארנו עם שאלות פתוחות ואף אחד לא עונה לנו עליהן. גם כחבר מועצה אני לא מקבל תשובות לשאילתות שאני מגיש”, הוא אומר.

מיכאל כהן, חבר מועצת עיר בטירת כרמל (צילום עצמי)
מיכאל כהן, חבר מועצת עיר בטירת כרמל (צילום עצמי)

מיכאל כהן, חבר במועצת העיר:

בשכונות החדשות יש גני ילדים בכל פינה ואנחנו רוצים לחיות כאן בשקט ובבטחה. אני לא צריך לפחד להוציא את הילד שלי מהגן. ראש העיר, שהוא הסמכות הבלעדית לכל דבר, צריך להפעיל לחץ על הגורמים הרלוונטיים ולעשות הכל בנושא כדי שיסגרו את ההוסטל הזה. פתחו פה חממה, המקום מקבל כסף מהמדינה והעירייה לא עושה כלום ראש העיר מנוהל על ידי מנהלי המחלקות בעירייה.

ממשטרת טירת כרמל נמסר לחי פה – תאגיד החדשות:
“מבדיקה שנערכה, עולה כי לא נמצאה כל אינדיקציה אודות המצאות נשוא פנייתך ביישוב ובנוסף, לא התקבלה במשטרה כל תלונה/ פניה בנושא”.

מעיריית טירת כרמל נמסר לחי פה – תאגיד החדשות:
“עיריית טירת כרמל עושה את מיטב המאמצים לטפל בנושא ההוסטל בטירת כרמל.
ראש העיר אריה טל, עירב בנושא את כל הגורמים הרלוונטיים, החל מבתי החולים, משטרת ישראל ועד לגורמים בכירים בממשלת ישראל.

ראש העיר ייפגש עם שר הבריאות, יולי אדלשטיין, כדי שיתערב בנושא באופן אישי.
בימים אלו עלה הנושא שוב לסדר היום הציבורי בשל עדות שעדיין לא אומתה, שאחד מהאחים קרידו נצפה בטירת כרמל בקרבת ילדים. בבירור שנעשה מול בית החולים הפסיכיאטרי בעיר, אף אחד מהאחים הנ”ל, לא מטופל בבית החולים. ראש העיר אריה טל פנה למפקד תחנת טירת כרמל כדי שיבדוק את הנושא ועדיין מחכה לתגובת המשטרה. חשוב להבהיר שאומנם הנושא עלה שוב מבחינה ציבורית בעקבות העדות, אך לא ירד מסדר היום מבחינת עיריית טירת כרמל, שמתעקשת על מציאת מקום חלופי להוסטל ולא בטירת כרמל”.

לפי בדיקה של חי פה גורמים ממשרד הרווחה טוענים שהאחים קורידו לא מטופלים בהוסטל בבית חולים לבריאות הנפש מעלה כרמל ושאין להם קשר למסגרת הזו.

ממשרד העבודה והרווחה נמסר לחי פה:
המסגרת המדוברת היא יחידה סגורה בתוך בית חולים פסיכיאטרי, המיועדת לטיפול באנשים עם מוגבלויות (קוגניטיביות ואוטיזם), שבמקביל יש להם גם רקע של פגיעות מיניות. מדובר במסגרת סגורה לחלוטין והמטופלים לא יוצאים ממנה ללא ליווי ועל פי תנאים שהוחלט עליהם מראש. המסגרת פועלת בעיר משזה שנתיים וחצי ללא בעיות מול התושבים וללא אירועים חריגים.

הגיבו כאן לכתבה

2 תגובות
  1. אביבה אראל אמר/ה

    במקום לשים תמונה של איש מהעיריה שזה לא מענין בכלל….שימו תמונות של עבריני קורדו שידעו ממי יש להזהר ולהזהיר!!!!!!

  2. נוני אמר/ה

    גברת את לא יכולה לשלוח את הבנות לבד לגינת השעשועים. ללא קשר לקורידו אלא באופן כללי. היום פשוט כבר לא עושים את זה. גם עם הבנים שלי. קחי איתך טאבלט או טלפון ותעבדי מהספסל. אין מה לעשות.

הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

  1. להגיב לכתבה
  2. לדף הבית של חי פה
  3. למדור חדשות חיפה
  4. סגור והמשך בכתבה זו