הכרמלית | לאחר שמונה שנות מאבק מתיש עובדי הכרמלית והאוצר הגיעו להסכמות

הכרמלית (צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה)

לאחר מאבק ממשוך של עובדי הכרמלית שארך שמונה שנים בנושא תנאי השכר והעבודה שלהם, ולאחר העיצומים שהתנהלו בחודש האחרון הגיעו עובדי הכרמלית והאוצר  להסכמות על הנושאים שהיו על הפרק.

רז לוטן, חבר בוועד העובדים אמר לחי פה: העיצומים החלו כי משרד האוצר ביקש לבטל או לשנות מספר רב מדי של סעיפים בהסכם שהגענו אליו עם ההנהלה לפני שנתיים וחצי. בחלק מהנושאים האוצר אף ביקש לגרוע מהתנאים שיש לנו היום. בפגישה הגענו להסכמות על הנושאים שהיו על הפרק. בחלק מהנושאים העובדים החליטו להתפשר בנושאים חשובים מאוד על מנת להקל על הנוסעים החשובים לנו ועל מנת להגיע להסכם קיבוצי היסטורי לעובדים שיאפשר לשפר מעט את תנאי ההעסקה שלנו שבמשך שנים רבות הלכו ונשחקו”.

חברת מועצת העיר חיפה נעמה לזימי, שמלווה את נושא התאגדות עובדי הכרמלית מזה שנים ומכהנת כחברת דירקטוריון, בחברה מסרה לחי פה: בשעה טובה מאד עובדי הכרמלית והאוצר הגיעו להבנות ברורות לפני חתימה להסכם, כמי שמדברת עם העובדים על בסיס יומי אני יודעת כמה הם מסורים, אכפתיים וראויים לכל גיבוי, במשך תקופה משנבחרנו נפגשנו ופעלנו להגיע למקום הזה, ראש העיר עינת קליש רותן, נפגשה עימם, הבינה מיד את חלקם החשוב במערך של הנכס העירוני ועשתה מה שלא עשו קודמיה, לחצה באמת, לא בהצהרות אלא בעשיה שקטה להגיע להבנות- והנה, כשראש העיר בעצמה מתערבת אז שמונה שנות מאבק מתיש מגיעות לסיומן ההוגן והמתבקש. הם אלו שמתחזקים את הכרמלית שלנו יום וליל, מתריעים על כל תקלה, עושים כל מאמץ פיזי ושומרים על הנכס החיפאי החשוב הזה. אני חוגגת עימם את ההישג ובתקווה לבאים”.

יש לציין כי ביום העצמאות הכרמלית תחבר את במות האירועים בעיר ותהייה חינם עד השעה 04:00, לפנות בוקר עם קרון שיהפוך לבר נוסע, ודיג’יי בתחנות.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.