השיבושים בכרמלית בחיפה נמשכים | בין 14:30 – 16:30 ביום ב׳, 8/4/19 הכרמלית תושבת

הכרמלית (צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה)

וועד עובדי הכרמלית בחיפה החל מאתמול (ראשון 7/4/19) בשיבושים והשבתת הכרמלית לסירוגין, בגלל שהאוצר מסרב לאשר סעיפים חשובים לעובדים בהסכם הקיבוצי.

כזכור עובדי הכרמלית נאבקים מעל שבע שנים להשגת הסכם קיבוצי ובחמש החודשים האחרונים הם מנהלים מו”מ עם האוצר וההנהלה על מנת לאשר את ההסכם שהגיעו אליו עם ההנהלה לפני מעל שנתיים (לפני השריפה).

רז לוטן, חבר בוועד העובדים אמר בשיחה לחי פה: “האוצר דורש כל מני קיצוצים בהסכם (שהוא מאוד צנוע), כבר ויתרנו בהרבה נקודות אבל אי אפשר להמשיך לוותר. ההסכם הקיבוצי לא יכול להיות גרוע יותר ממה שיש לנו עכשיו. זה לא הגיוני. האוצר מסרב לאשר כמה סעיפים שהם מהותיים מבחינתנו כמו תשלום יום מחלה מהיום הראשון. העלאת האש”ל מ-7 שקלים נטו ל-18 שקלים ברוטו ליום. תשלום עבור רבע שעה מקלחת והתארגנות בסוף יום (אנחנו עובדים בסביבה מאוד מלוכלכת ועובדים בבגדי עבודה), והשארת התשלום עבור משמרת במוצ”ש ב-200 אחוז כמו שנהוג היום (האוצר רוצה לקצץ ל-175). עשינו כל מה שיכולנו והגענו למבוי סתום שאי אפשר להמשיך ממנו. אנחנו לא רוצים לשבש את נסיעת הרכבת ולא לפגוע בציבור הנוסעים. פעלנו בכל נתיבי השלום שהיו לנו, הסברנו לאוצר את המצב שלנו, בכל זאת מדובר ב-14 עובדים שמקבלים שכר נמוך ועובדים בין 220-240 שעות בחודש בממוצע”.

היום בצהריים יתקיים דיון בבית המשפט בבקשת ההנהלה לצו מניעה. לאחר הדיון נעדכן בהתפתחויות.

חברת מועצת העיר חיפה נעמה לזימי, שמלווה את נושא התאגדות עובדי הכרמלית מזה שנים ומכהנת כחברת דירקטוריון, בחברה מסרה לחי פה:

“אני מאחלת לעובדים שהאוצר יאשר כבר את ההסכם הקיבוצי המאוד בסיסי שהם מבקשים ושההנהלה והעירייה נתנו לו אור ירוק השנה. אלו עובדים מסורים, ייחודיים בהתמחותם ומגיעים להם תנאים משופרים אל מול המעט שמצוי להם כרגע. הכרמלית היא נכס עירוני חשוב ועובדיה הם פניה. בהצלחה להם”.

נעמה לזימי (צילום: ירון כרמי)
הגיבו כאן לכתבה